Pratik Bilgiler

Perdelerimi nasıl beyazlatabilirim

Perde kiri nasıl çıkar,Perdeleri temizlemek , kolayca göz ardı edilebilecek, hatta kaçınılabilecek bir ev işidir, çünkü böyle bir güçlük gibi görünmektedir. Ancak, özellikle evinizdeki herhangi bir kişinin alerjisi varsa, toza ve alerjenlere aşırı maruz kalmaktan kaçınmak için perdelerinizi olabildiğince temiz tutmak gerekir. Düzenli temizlik, perdelerinizin kirli ve harap olmak yerine yeni görünmesini sağlar. Her boyutta veya malzemedeki perdeleri temizlemenin birkaç kolay yolu.

1. Vakum

Perdeleri temizlemenin en kolay yolu , hala asılıyken onları süpürmektir . Bunu tavan vantilatörlerinden, pencerelerden sızıntılardan veya doğal olarak meydana gelebilecek toz ve kir birikimini önlemek için düzenli olarak yapın.

Bunu yapmanın en iyi yolu, vakum üzerindeki yumuşak fırça ekidir. Vakumda kalırsa, zarar görebilecek saçaklardan veya kablolardan kaçının. Perdelerin çubuktan düşmemesi için vakumu çok fazla çekmekten kaçının.

2. Buharlı Temizlik

Daha ayrıntılı ev temizliği için sıcak su ısıtıcısı kullanabilirsiniz . Bu tip temizleyiciler artık ev kullanımı için yaygın bir şekilde bulunmaktadır ve bu kadar pahalı değildir. Perdeleri yumuşak darbelerle asarken bunu kullanın.

3. Kuru Temizleme

Buharlı temizleyicinizde kuru temizleme çözücüleri kullanmak ve perdeleri evde temizlemek mümkündür. Ancak, kuru temizleme için bunları yerel bir uzmana götürmeniz önerilir. Bu, kumaşı mahvetmemek için sadece kuru temizleme öneren perdeler için zorunludur.

4. Shake Out

Hızlı bir temizlik için, perdeleri hala asılıyken ya da çubuklardan çıkarıldığında kolayca sallayabilirsiniz. Evinizin diğer tüm yüzeylerini kirletmemek için perdeleri çıkarın ve dışarıda sallayın. Perdeler çok tozluysa veya bir süredir temizlenmemişse, bu tekniği kullanmayın.

5. Tüy Bırakmayan Fırça

Kadife benzeri malzemelerden yapılmış perdeler için bu tekniği kullanın. Bu düzenli yapılabilir ve basit ve hızlıdır. Kolayca manevra yapılmayan veya indirilmeyen ağır perdeler için bu çok kolaydır.

6. Kokuyu Kaldır

Kokuyu gidermek için, herhangi bir mağazada yaygın olarak bulunan yeni spreyleri kullanın. Farklı koku çeşitlerinde mevcut olan birkaç marka kumaş spreyi vardır. Bu, perdelere hızlı bir temizlik sağlar ve sprey odanın geri kalanının da hoş kokmasını sağlar. Bu, evcil hayvan sahipleri veya sigara içenler için harika bir yöntemdir.

İlginizi Çekebilir
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Krom Egzoz Borusu Nasıl Temizlenir

7. Yumuşatıcı

Bir başka hızlı temizleme tekniği, bir yumuşatıcı kurutucu levha kullanmaktır. Tiftikli rulo fırça ile aynı şekilde perdenin üzerine sürün. Eklenen bonus, perdede kalan hoş bir koku bırakmasıdır.

Özel Konular

Kırılgan veya alınması zor perdeler için perde çubuğundan sökülmesini gerektirmeyen yöntemler kullanmayı deneyin. Gerekirse, perdeleri çıkarmak veya hala asılı iken profesyonelce temizlenmelerini sağlamak için bir uzmanı arayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı