Pratik Bilgiler

Sinekleri ne kaçırır

Sineklerden Kurtulmak İçin ne yapmalıyım

Yazın sıcağında ve neminde, böcekler çok sayıda ürerler. Başa çıkmak için en sıkıcı olanlardan biri sivrisinektir. Sıcak yaz ayları boyunca, sinekler muazzam zararlı olabilir – mangalları kesmek, mutfağınızı istila etmek ve evinizin daha düşük sıcaklıklarına kaçmaya çalışmak.

Mağazada zaten çalışamayan yapışkan sinek tuzaklarını almadan bu zararlılardan kurtulmanın birkaç basit yolu. Sinekleri yoldan çıkarmak için muhtemelen evin etrafındaki eşyalardan bir sinek tuzağı ya da biraz kovucu çırpın.

1. Meyve Sinekleri

Eski su veya soda şişeleriyle ev yapımı meyve sineği tuzakları hazırlayın. Şişenin üst kısmını bir makas ile kesin, kenarlarını tamamen aynı yüksekliğe yakın tutmaya dikkat edin. Az önce çıkardığınız şişenin üst kısmını, baş aşağı gelecek şekilde diğer parçaların içine yerleştirin, böylece kenarlar birleşir. Temel olarak, su şişesinin tepesini ters çevirmiş ve alt yarıya yerleştirmiş olacaksınız.

Üst parçayı yerinde tutmak için birkaç parça şeffaf bant kullanın. Su şişesini suyla dolu yolun beşte birini doldurun ve sinekleri çekmek için dört yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Daha sonra, bir çorba kaşığı sıvı bulaşık deterjanı veya el sabunu karışıma dökün ve sabunun karıştığından emin olmak için etrafını çevirin. Sabun, uçtuktan sonra sineklerin şişeden geri uçmalarını önler.

Bu tuzaklardan birkaçı oluşturun ve bunları mutfağınızın etrafına yerleştirin – sineklerin birleştiği köşelerde veya taze meyve ve sebzelerin yakınında. Şişlik probleminiz ortadan kalktıktan sonra şişeleri atabilirsiniz .

2. Ev Sinekleri

Ev sinekleri için en basit caydırıcılardan biri karanfildir. Küçük bir pamuk torbasına bir miktar karanfil koyun veya bir bez veya kağıt havlu kullanın ve bir lastik bant veya ip ile kapalı olarak bağlayın. Sineklerin eve girebileceği bir kapı, pencere veya başka bir yere yakın bir yere asın.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Arabayı yıkamak için ev sabunu kullanmalı mıyım?

Ev sineklerini uzak tutmak için karanfiller bir elmaya da sokulabilir. Elmadan gelen meyve suları, sineklerden hoşlanmayan karanfil kokularını giderir. 20-30 karanfil bir elmaya – her yere – yapışır ve sinekler diğer yöne gider.

3. Açık Sinekler

Dış mekan sinekleri, mangalınızdaki et ve yemek kokusundan oldukça etkilenir. Dışarıda yemek pişirip yemek yerken onları uzak tutmak için küçük bir kasede pekmez ve mısır unu karışımı hazırlayın. Mısır nişastasını nemli ve yapışkan hale getirmek için yeterli miktarda melas, akçaağaç şurubu veya bal ekleyin, ardından bu tuzakları yoldan çıkarın, ama yine de onları cezbedecek kadar barbeküye yerleştirin. Sundurmanızın köşesi veya güverte gibi yerler idealdir. Gece bittiğinde, tuzakları at.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı