Sosyal Medya

Facebook bir dilekçe özelliği başlatıyor

Yarın, Facebook bir dilekçe Topluluk Eylemleri denilen özelliğini başlatacak eylemlerin kendi yerel yetkilileri bilgilendirmek için olanak tanıyacak.

Bu özellik ile, bir dilekçe oluşturabilecek, ilgili kamu görevlilerini veya organizasyonlarını etiketleyebilecek ve arkadaşlarının sebeplerini desteklemelerini sağlayacak olan ABD genelinde yarın kullanıcılara sunmaya başlayacağını söyledi. Herhangi bir dilekçeye destek verenler, konuyu sayfada diğer destekçilerle tartışabilecek ve etkinlikler ve bağış toplayıcıları oluşturabilecekler.

Site, kamu görevlileri etrafında örgütlenmeyi amaçlayan , Colorado’daki “ Yeni Sondaj Hakkında Moratoryum ” sayfasından şehirdeki bir yerde daha iyi yaya korumaları isteyen bir Philadelphia sayfasına kadar uzanan örneklere değinerek, özelliği açıkça nitelendirdi .

Facebook, kullanıcılarına topluluklarının iyiliği için örgütlenme imkânı sağlayabileceğini umuyor.

Son yıllarda, site, halkın toplumlarına daha fazla dahil olmalarını sağlamak için tasarlanmış , yerel yetkililere erişimi kolaylaştıran Town hall özelliği ve siyasi adayların oluşturulmasına olanak sağlayan Aday özelliği gibi çok sayıda özellik başlattı. seçmenlere saha videoları. Facebook, Topluluk Eylemi özelliğini “insanların topluluklarındaki değişiklikleri savunmayı ve seçilen yetkililerle ve devlet kurumlarıyla çözüm önerileriyle ortak olmaları” için bir yol olarak nitelendiriyor.

Ancak TechCrunch’ın işaret ettiği gibi , eğer son birkaç yılın gösterdiği herhangi bir şey varsa, kötü oyuncuların Facebook’un özelliklerini gerçekten kötüye kullanması. Facebook’un “kullanıcı işaretleme, proaktif algoritmik algılama ve insan uygulayıcıların bir kombinasyonu” kullanacağı bildiriliyor olsa da, kullanıcıların amaçlanan şekilde dilekçeleri belirlerken kullandıkları özellikleri kullanacağımızı hayal etmek kolaydır. Açıkçası belirleyici, ancak sosyal medya şirketinin onları engellemesi gereken güvenceleri aşacak kadar nüanslı. Şimdiden bazı sınırlamalar var: kullanıcılar, sınır duvarlarını desteklemek veya istifaları için derhal dilekçe vermelerini engelleyecek olan Başkan Donald Trump veya Başkan Yardımcısı Mike Pence’yi etiketleyemezler.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Facebook’a Reklam Vermenin Püf Noktaları Neler?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu