Sosyal Medya

Facebook Live for Business nasıl kullanılır

Facebook Live for Business ,Bazen Facebook’ta iseniz, videonun kral olduğunu biliyorsunuz. Bir kullanıcı olarak, feed’inizde her gezinişinizde düzinelerce video veya animasyonlu mesaj görürsünüz. Ama bu sizin işletmeniz için ne anlama geliyor?

İlk olarak, ürününüzün veya hizmetinizin videolarını düzenli olarak paylaşmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, kendi videolarınızı paylaşmadığınız zamanlarda, sayfanızı izleyen veya beğendiğiniz kişilerin dikkatini çekmek için animasyonlu veya video tabanlı yayınlar kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Ancak, işinizi gerçekten bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, Facebook Live’ı kullanmaya başlamanız gerekir.

İnsanların Facebook hakkında takdir ettiği şeylerden biri, özgünlük duygusunu yaşayın. Çoğu canlı video için düzenleme püf noktaları veya kaygan üretim değerleri yoktur – ve bu insanların sevdiği şeydir. İnsanların yaptıklarında iyi olmaları gerektiği ya da dağıldıklarında komik oldukları canlı televizyon günlerine geri dönüyor.

Bu, Facebook Live videosunun işleriyle gerçekten gurur duyan herkes için erişilebilir olduğu anlamına gelir. Hemen yayınlamaya başlamak için ihtiyacınız olan her şey bir akıllı telefon, iyi bir aydınlatma, nispeten sessiz bir alan ve iyi bir internet bağlantısı. En küçük şirket bile dışarı çıkıp birkaç dakika telefonlarında konuşmayı göze alabilir. Bunu sürekli olarak yaparak ve yayınladığınız kitlenizle görüşürken, yayınlarınızla etkileşimi artırmak mümkündür. Bu , Facebook algoritmasının içeriğinizi sayfanızı takip edenlere daha saldırgan bir şekilde tanıtmasını söyler .

Facebook Live’ın hediyesi yayınınla bitmiyor. Çekimi durdurduğunuzda, Facebook videoyu canlıdan, takipçilerinizin her an izleyebileceği bir videoya dönüştürür.

Diğer birçok içerik türünden farklı olarak, şirketlerin canlı video için ilgi çekici fikirler üretmesi zor olabilir. Kameranın önüne geçtiğinizde ve aklınızda bir hedefiniz yoksa ve ne söyleyeceğinize dair genel bir fikre sahip değilseniz, takipçilerinizin izlemeye devam etmeyecekleri olasıdır. Bu durum videonun istatistiklerini bozabilir ve Facebook’un tanıtımını yapmasına neden olabilir. ağır şekilde. Neyse ki, çoğu işletmenin, düzenli olarak canlı video içeriği oluşturmak için kullanabileceği birçok harika konu var.

  • İç Görünüm – Ne tür bir işiniz olursa olsun, müşterileriniz çalışmasını sağlamak için ne yapılması gerektiğini daha fazla bilmek ister. İster arkada olsun, ofiste bir güne bakın ya da üretim hattında bir yürüyüş olsun, benzersiz çekimleri yakalamak için bolca fırsat var.
  • Soruları Cevapla – Sektörünüzden bağımsız olarak, normal sorular alırsınız. Öncelikle en sık sorulan soruların bazılarına cevap vermek için Facebook Canlı oturumunuzu kullanın. Ardından, cevaplamak istedikleri sorular için e-posta listeniz veya çevrimiçi topluluğunuza bir istek gönderin ve birkaç Facebook Canlı oturumunun süresinde bir kerede ele alın.
  • Promosyonlar – Yaklaşan bir etkinliğiniz, özel veya lansmanınız varsa, Facebook Live, ilgi alanı oluşturmanın mükemmel bir yoludur. İnsanlara ne geleceğini biraz göster ya da heyecanlı bir sözel önizleme.

Facebook katılımı iyi olsa da, videonuzu işinize yarar sağlamazsa videonuzu izlemeniz yeterli değildir. İnsanları bir dönüşüm hunisine taşımak için Facebook Live’dan aldığınız ilgiyi kullanın. Bunu gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler vardır:

  • Bir konuyu bir blog yayınında daha ayrıntılı olarak açıklamayı ve videonun yorumlarında ve açıklamasında gönderiye bağlantı sağlamayı teklif edin.
  • Sınırlı bir süre için iyi olan bir ürün veya hizmet için kupon kodu sağlayın. Kodu kullanabilmelerini kolaylaştırmak için satış sayfasına bağlandığınızdan emin olun.
  • Daha fazla ücretsiz içerik isterlerse, e-posta listeniz için kaydolabilirler. Yine, bir bağlantı sağlayın böylece kolayca yapabilirsiniz.
  • Facebook Live’ın konusuyla ilgili olarak ücretsiz bir basım oluşturun ve sonunda bunu açıklayın ve bir bağlantı sağlayın. Bunu bir e-posta listesi oluşturucusu olarak kullandığınızdan emin olun.

Facebook Live, işletmelerin çoğunun varsayımından çok daha büyük bir potansiyele sahiptir. Teknolojinin erken bir tanıtıcısı haline geldiğinizde, hedef demografinizin daha büyük bir yüzdesine ulaşma ve erişiminizi önemli ölçüde artırma potansiyeline sahip olursunuz. Facebook Live’ı pazarlama stratejinize uygulayabileceğiniz ve bugün yayınlamaya başlamanın bazı yollarını düşünün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu