Sosyal Medya

Snapchat Geofilter Nasıl Yapılır?

Snapchat Geofilter,Snapchat, kullanıcıların kendi selfies’lerini renklendirmek ve paylaşılabilir videolar yapmak için kullanabilecekleri eğlenceli, zevkli ve bazen de goofy filtreleriyle bilinir. Genelde gördüğünüz filtrelerin çoğu Snapchat tarafından oluşturulmuştur ve tüm kullanıcılar için evrenseldir, ancak bir şehir veya başka bir kamusal alan olsun, bulunduğunuz yere özgü bazılarını fark etmiş olabilirsiniz.

İşletmelerin, yalnızca müşterileri etkilemekle kalmayıp aynı zamanda markalarınızı ve iş yerinizi Snapchat takipçileriyle paylaşmaları için harika bir pazarlama aracı olan kendi filtreleri de olabilir. Neyse ki, bir Snapchat Geofilter kurmak kolay ve uygun fiyatlı.

Burada istediğiniz Geofilters kategorisini seçebilirsiniz. Topluluk, Kişisel veya İş’i seçebilirsiniz. Topluluk filtreleri ücretsizdir ve şehirleri, mahalleleri, okulları ve simge yapıları vitrindir. Kullanıcılar, bireysel anları, öğle yemeği veya partiler için arkadaşlarla dışarı çıkmak gibi özel filtrelerle de paylaşabilir.

Kişisel filtreler, işletme filtrelerinden daha düşük maliyetle hesaplanır ve bir işletmenin markasını tanıtmıyorsa herkesin düğün, parti ve diğer amaçlar gibi kişisel etkinlikler için paylaşabileceği geçici Coğrafi Filtreler oluşturur.

Bir işletme filtresi, tanıtımı için markasına eklenmiş bir filtre oluşturmak isteyen şirketler içindir. Bu filtreler, ekranın altında “Sponsorlu…” mesajıyla bir açıklamaya sahiptir. İşletmenizin adını bu amaçla göndermeniz ve markanız için gerekli tüm izinlere sahip olmanız gerekir.

İşletmeniz için bir filtre tasarlarken, Snapchat’den çeşitli şablonlara erişebilirsiniz, ancak kendi resimlerinizi ve tasarımlarınızı da yükleyebilirsiniz. Filtreye eklediğiniz görsellerin şeffaf arka planlara sahip PNG’ler olması ve 1080 x 1920 piksel veya 1080 x 2340 piksel boyutunda olması gerekir.

Filtreniz uygun olmalı ve Snapchat’ın filtre gönderim kurallarına uygun olmalıdır . Filtre gönderimleri eklenmeden önce Snapchat tarafından incelenmeli ve onaylanmalıdır.

Coğrafi filtrenizin fiyatı, hedeflemek istediğiniz bir alanın büyüklüğüne ve ne zaman kullanılabilir olmasını istediğinize bağlıdır. Seçmeniz gereken minimum alan, etkileşimli bir Google Haritasındaki bir çit aracıyla seçebileceğiniz 20.000 fit kare. Ardından, fiyatınızın alınmasını sağlamak için filtrenin istediğiniz süreyi seçin. Fiyatlandırma da bölgeden etkilenir, bazı şehirler ve bölgeler daha fazla bir Geofilter oluşturmak için daha maliyetlidir.

Sonunda, size kontrol ve size Geofilter gönderin. Uzun vadeli Coğrafi Filtreler için, size kampanya için yıllık bir plan müzakere etmek üzere Snapchat ile iletişime geçebilirsiniz. Snapchat’in gönderiminizi reddetmesi durumunda Geofilter’ınızı birkaç hafta önceden planlamanız ve yeniden tasarlamanız ve yeniden göndermeniz gerekiyor.

Geofilter’ınızı göndermenin yanı sıra, işletmenizi genel pazarlama planlarına entegre etmeyi planlamanız gerekir. Filtre tasarımınızın cazip olmasını sağlayın ve kullanıcıların markanızı yaymak için arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaşmak isteyecekleri bir şeydir.

Geofilter’ınızı bir promosyona dönüştürün, müşterilere filtrenizle uğraşırsa indirim alabileceklerini bildirin. Örneğin, müşteriler yemeklerini veya içeceklerini yudumlarken restoranlar veya kafeler faturada yüzde 10 indirim yapabilir.

Geofilter’inizin iş yeriniz ile sınırlı olması gerekmez. İçeriği pop-up bir konumda veya insanları çekmek için katılacağınız bir kongrede ayarlayın. Filtrede, işletmenizin nerede bulabileceği hakkında bilgi verebilirsin. Örneğin, “[İşletmenizin adı] CES standında # 108 .”

Snapchat Geofilters, milyonlarca insanın her gün kullandığı işletmenizin reklamını yapmak için benzersiz bir yöntemdir. Bu, Snapchat’deki geleneksel reklam kampanyalarını karşılayamayabilecek küçük, yerel işletmeler için harika bir alternatiftir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu