Tanıtım

Uyku Pedi Nedir?

İnsanlar genellikle yatak pedleri ve yatak alezlerini aynı ürünlermiş gibi düşünürler. Ancak bunlar belirli işlevleri olan iki farklı üründür. Alezler yatağınızı veya yatığınızı korumak için kullanılır. Uyku pedleri genellikle yatağınıza koruma sağlamanın yanında ekstra konfor ve yumuşaklık sağlamak için kullanılır. Başka bir deyişle, uyku pedi, bir yatağın konfor seviyesini artırmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Bir uyku pedi satın aldığınızda, temelde daha yüksek bir konfor seviyesi için ödeme yaparsınız. Uyku pedleri, amaçları gereği daha kalın yapıdadırlar. Bu nedenle, alezlere oranla daha pahalıdır. Buna karşılık olarak, alezler yataklarınız için sadece makul koruma sağlarken, pedler bu iştede mükemmeldir.

Uyku Pedi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Eski Yatağınızın Konforunu Arttırın

Zamanında çok sevdiğiniz ve size mükemmel bir konfor sağlayan yatağınız düzleşebilir ya da yer yer çökebilir. Bu durum sizi kötü bir gece uykusu ve yorgun uyanmalar ile etkisini hissettir. Zaman içinde sırt ağrılarına yola açma riski bile olabilir. Kronik sırt ağrınız varsa, sağlığınız için risk almaya değmeyeceği için yatağı tamamen değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Bu yüzden bir uyku pedi, eski yatağınızın konfor seviyesini arttırdığı veya tamamen geri kazandırdığı için büyük bir yatırımdır.

Arzu Ettiğiniz Yatağa Sahip Olun

Uyku pedi, eski yatağınızın konfor seviyesini arttırmak için her zaman aksesuar olarak kullanılmaz. Yeni bir yatak satın aldığınızda ve yatağın beklediğiniz gibi çıkmadığı durumlarda da kullanılabilir. Örneğin aldığınız yatak beklediğinizden farklı bir sertlik seviyesinde olabilir. Ya da kilonuz değiştiğinde veya sadece farklı bir şey denemek istediğinizde rahat olmadığınızı fark edersiniz. Böyle bir durumda, bir uyku pedi, yatağın üst katmanında ihtiyacınız olan doğru seviyede sertlik ve konfor sağlayabilir.

Örneğin, kaz tüyü uyku pedleri size daha yumuşak bir uyku ortamı sunar. Böylece yatağın sertliğinden bağımsız olarak daha konforlu ve sağlıklı bir gece uykusu için size yardımcı olur.

Kişiye Özel Konfor

Bir uyku pedine sahip olmanın bir başka ilginç yönü, iki kişi aynı yatakta uyurken yatağınızı iki sertlik seviyesine göre ayarlayabilmenizdir. Bunun için uyku pedini sadece yatağın bir tarafında kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, yatakta iki farklı katman olduğu için kişiler birbirlerinin dönmelerinden etkilenmelerini en alt seviyeye indirir.

Türkiye’nin ilk Premium yastık ve yorgan markası PENELOPE, 1993’den beri sağlıklı ve kaliteli uyku ürünleri sunuyor. Türkiye’nin lider uyku ürünleri üreticisi Maya Tekstil’in en prestijli markalarından biri olan PENELOPE, başta Orta Doğu ve Avrupa olmak üzere yaklaşık 50 ülkede farklı uyku alışkanlıklarına hitap eden yastık, yorgan ve aksesuar ürün grubu ile tüketicilerle buluşuyor. Penelope, sahip olduğu yastık ve yorgan koleksiyonunun yanı sıra, nevresim, battaniye, pike, oda ve çamaşır kokuları, kaz tüyü mont koleksiyonları, bebek uyku ürünleri, koltuk şalları, TV koltuklarından oluşan geniş ürün gamı ve modern konsepti ile mağazacılık alanında da emin ve güçlü adımlarla ilerlemektedir.

Şuan, Akbatı AVM, Zorlu Center, Mall Of Istanbul, İstinye Park AVM, Emaar Square AVM, Aqua Florya AVM, A Plus AVM, Kipa Çorlu AVM, Akasya AVM, Suadiye Bağdat Caddesi mağazaları ve www.penelopebedroom.com Online Mağaza ile hizmet vermektedir.

Penelope Bedroom’u ziyaret ederek, uyku konforunuzu arttıracak uyku pedlerini keşfedin. www.penelopebedroom.com.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu