Teknoloji

Huawei, katlanır akıllı telefonun en son sürümünü piyasaya sürdü

Çinli firma ayrıca tablet ve dizüstü bilgisayar hatlarındaki güncellemeleri ve yeni wifi hoparlörünü tanıttı

Çinli firma ayrıca tablet ve dizüstü bilgisayar hatlarındaki güncellemeleri ve yeni wifi hoparlörünü tanıttı.

Galaxy Z Flip

Huawei , yenilenen tabletlerin ve dizüstü bilgisayarların yanı sıra katlanabilir akıllı telefonu Mate Xs’in yeni bir sürümünü piyasaya sürüyor.

Mobil Dünya Kongresi , koronavirüs üzerindeki korkular nedeniyle iptal edilmesine rağmen , güçlü Çinli firma Huawei, bunun yerine sanal bir basın toplantısında en iddialı ürünlerine bir dizi üst düzey güncelleme başlattı.

Huawei Mate Xs

Başlık ürünü, Huawei’nin akıllı telefonunun , Güney Koreli firmanın daha yeni, daha küçük Galaxy Z Flip katlanabilir telefonu yerine Samsung Galaxy  ile doğrudan rekabet eden bir tablete dönüşen yeniden işlenmiş bir versiyonudur .

Katlanmış olan Mate X’ler, mevcut büyük akıllı telefonlara benzer bir boyuttadır.

Yeni Mate Xs, geçen yılki MWC’de tanıtılan ancak sadece Kasım ayında Çin’de piyasaya sürülen selefi Mate X ile aynı tasarıma sahip . Mate Xs’in Avrupa’da satışa sunulması beklenen daha geniş sürümün ötesinde, güncellenmiş akıllı telefon yeni, daha sağlam bir menteşe tasarımına ve yükseltilmiş kameralara sahip.

Mate Xs ayrıca Huawei’nin 5G bağlantılı yeni Kirin 990 işlemcisine sahip olacak. Ancak yeni katlanan akıllı telefonun sahip olamayacağı şeylerden biri, Google’ın Android veya uygulamaları, hizmetleri veya Play Store sürümüdür, çünkü Huawei hala ABD ticaret kara listesindedir .

EMUI 10

Bunun yerine Mate X’ler, Huawei’nin Android’in açık kaynaklı sürümüne dayanan EMUI 10 ile birlikte Çinli firmanın kendi mobil hizmetleriyle Google’ın yerine geçecek. Huawei’nin İngiltere’de, agresif fiyatlarla kablosuz kulaklıklar ve akıllı saatler ile birlikte ittiği son Mate 30 Pro cep telefonuyla kullanılanla aynı yaklaşım.

“Huawei’nin iyimserliğine rağmen, Google’ın uygulamaları ve hizmetleri olmadan Android akıllı telefonlar sunmak zor bir satış” diyor CCS Insight araştırma şefi Ben Wood. “Büyük test, Huawei’nin anlaşmalarına kaydolan tüketicilerin cihazla devam edip etmedikleri veya nihayetinde vazgeçip geri verdikleri olacaktır.

“Rakip oyuncular tam bir Google hizmetleri ve uygulaması paketi ile yeni Android akıllı telefonları piyasaya sürdükçe, 2020 ilerledikçe Huawei için işler daha da zor olacak.

Huawei MatePad Pro 5G de benzer şekilde Google hizmetlerinden yoksundur, ancak benzer bir tasarım ve özellik setiyle doğrudan Apple’ın iPad Pro’su ile rekabet etmek istiyor.

Mate X’lerin yanı sıra Huawei, MatePad tabletinin ve MateBook dizüstü bilgisayar serisinin yenilenmiş modellerinin yanı sıra yeni bir akıllı hoparlör de piyasaya sürüyor.

Yeni MatePad Pro 5G

Yeni MatePad Pro 5G, rakip Apple’ın iPad Pro’suna güçlü bir benzerlik gösteren premium, iş odaklı Google içermeyen bir Android tablettir .

Küçük çerçeveli yüksek çözünürlüklü 10,8 inç ekrana, firmanın Kirin 990 5G yongasına, dörtlü hoparlöre ve gelişmiş çoklu görev ve bölünmüş ekran işlevselliğine sahiptir.

Huawei MateBook Pro X, 2020 için yeni güncellenmiş cips aldı.

Huawei ayrıca, depolamak ve şarj etmek için tabletin üst kısmına manyetik olarak bağlanan yeni bir M-Pencil kalemine ve bir Akıllı Manyetik Klavyeye sahiptir.

MateBook Pro X

Çinli firmanın iyi karşılanan MateBook Pro X ve MateBook D Windows 10 dizüstü bilgisayarları da Intel’in en yeni 10. nesil Core i7 yongalarını içeren güncellemeler aldı. MateBook D, Microsoft ve diğerleri tarafından Intel’in çiplerinin ötesine geçmek için yapılan hamleleri takiben AMD Ryzen 5 işlemci seçeneğiyle 14in ve 15in sürümlerinde satışa sunulacak.

Huawei , Sound X adlı Apple HomePod rakibi oluşturmak için Fransız üst düzey ses şirketi Devialet ile de ortaklık kurdu . Wifi bağlantılı hoparlörün 360 derece ses oluşturmak için iki woofer ve altı tweeter dizisi var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu