Sosyal Medya

Sosyal Ağın Tehlikeleri

Çevrimdışı dünyada, topluluklar genellikle gizlilik ve genel görgü kurallarının uygulanmasından sorumludur. 

Çevrimdışı dünyada, topluluklar genellikle gizlilik ve genel görgü kurallarının uygulanmasından sorumludur.

Çocuklarınızı Tehlikeli Sosyal Ağlarından Koruyun

Çevrimiçi dünyada, yeni görgü kuralları çoktur. Yeni arkadaşlar sosyalleşme ve yapma yarar amacıyla, gençler genellikle tipik bir parçası olacak kendileri hakkında bilgileri ifşa kabul edilebilir “alma-to-know-siz” süreç çevrimdışı (isim, okul, kişisel çıkarlar, vs.). Sosyal ağ sitelerinde, bu tür bilgiler şimdi çevrimiçi olarak yayınlanmaktadır – bazen tam olarak kamuya açık olarak. Bazı durumlarda, bu bilgi zararsız veya sahte olabilir.

Ancak diğer durumlarda, açıklama ebeveynler ve çevrimiçi gençlerin güvenliği konusunda endişe duyan bir seviyeye ulaşır ve çocuklar bu bilgileri çevrimiçi olarak koyduktan sonra asla geri alamazlar.

Gençler çevrimiçi profillerinde muazzam miktarda bilgi yayınlamaktadır, bu nedenle gençlerin sıkı gizlilik ayarlarını kullanması ve sosyal ağ profillerini görüntülemelerine izin verdikleri kişiler hakkında bilgi sahibi olmaları hayati önem taşımaktadır.

Çocuklar genellikle akranlarının dikkatini çekmeye ve onlardan onay almaya çalıştıklarından, bazı gençler popüler görünmek veya çevrimiçi topluluklarındaki diğer kişilerden yanıt almak için içerik yayınlama eğilimindedir; gençler durum için jokey, risqué resimleri yayınlayın, önceki hafta sonu maceralarını övün ve bu dijital alanı başkalarını aşağılamak veya uygunsuz içerik yayınlamak için kolayca kullanabilirsiniz. 5 Çevrimiçi dünyada hiçbir bilgi gerçekten özel değildir; çevrimiçi bir “arkadaş” çocuğunuzun sitesine gönderilen bilgileri bir anda iletebilir.

“Çocuklar fotoğraf ve kişisel bilgiler yayınlayacaklar. En azından risklerin farkında olmalılar. En azından tanımadıkları insanların bilgilerine ve verilerine erişmelerini önlemek için sitelere yerleştirilmiş gizlilik araçlarını kullanmalılar. Ve en azından anneler ve babalar ne yaptıklarını öğrenmelidirler. “

Herkese açık profiller, çocukları aşağıdakiler için çok daha büyük bir risk altına sokar:

  • Bir yabancıdan mesaj alma
  • Bir yabancıyla tanışın
  • Akranlarınız tarafından taciz edilmek
  • Sosyal ağ sitelerinin diğer endişeleri:

Yaş doğrulama mekanizmalarının olmaması

  • Kışkırtıcı resim ve video gönderme
  • Yırtıcılar ve siber zorbalar için kolay erişim
  • Aşırı veya bağımlılık yapan erişim
  • Sağlıksız “gruplara” erişim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu