Blog

Crazy Gibi Satılan Dropshipping Ürünleri Nasıl Bulunur?

Dropshipping iş modeli artıları ve eksileri ile birlikte geliyor: büyük artıları kolaylık, düşük başlangıç ​​sermayesi ve satmak için ürünler ile deneme özgürlüğü vardır.

Dropshipping iş modeli artıları ve eksileri ile birlikte geliyor: büyük artıları kolaylık, düşük başlangıç ​​sermayesi ve satmak için ürünler ile deneme özgürlüğü vardır. Dropshipping ile büyük con Ancak bütün yerine getirilmesi süreci üzerinde daha az kontrole sahip. Ancak dropshipping gelince, en önemli soru şudur: Hangi ürünler iyi satacak?

Zaten bol miktarda sipariş verdiğiniz için bu ürünlere satacak ve satacak belirli ürün türlerine sahip olmanız gereken geleneksel e-ticaret mağazalarının aksine, dropshipping iş modeli piyasayı herhangi bir envanter tutmadan test etmenize olanak tanır. Bu, belirli bir ürünü satmak işe yaramazsa, satılmayan mal veya kaybedilen gelir endişesi olmadan kolayca başka bir ürüne geçebilirsiniz.

Ancak, hangi dropshipping ürünlerinin iyi sattığını ve hangilerinin satmadığını bulmak için muhtemelen dünyada her zaman vaktiniz yok. Seni duyuyorum. Bu iş modelini kullanmadan önce hangi ürünlerin iyi sattığı hakkında bir fikriniz olması zaten ideal olacaktır.

Örneğin, tişörtlerin oyuncaklardan daha iyi satıp satmadığını bilmek isteyebilirsiniz. Cevap, duruma bağlı. Bu, tüm bağlıdır niş , ancak niş içindeki iyi ya da satacağı olmadığını anlamaya satmak hangi dropshipping ürünleri düşünürken akılda tutabilir belirli ürün kriterler vardır.

Satılan Dropshipping Ürünleri Nasıl Bulunur?

POPÜLER ÜRÜNLERİ BUL (DAHA FAZLA REKABET OLSA BİLE)

Popüler ürünlerin satışı kolay veya zor olabilir.  Örneğin Amazon , eBay ve  Etsy’deki popüler bir ürün, sizin gibi küçük bir perakendeci tarafından pazarlanması o kadar kolay olmayabilir. Ayrıca, popüler ürünler çok fazla rakip satıcıya sahip olduğu için sizi çok ince bir kar marjı ile bırakabilir. İşin püf noktası bir şekilde kendi mağazanız için benzersiz hale getirebileceğiniz popüler bir ürün bulmak ve fiyat, seçim, seçenek veya müsaitlik durumuna bağlı olarak diğer perakendecilerle rekabet etmenin bir yolunu bulmak. Örneğin: Tişörtler, çocuk oyuncakları ve moda ürünleri iyi satış yapan popüler dropshipping ürünleridir, ancak rekabet avantajınız yoksa rekabet etmek zor olabilir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Popüler Anahtar Kelime Araştırma Araçlarının Kalitesini Ölçme

LAZER ODAKLI BİR NİŞ İÇİNDE ÇOK POPÜLER OLMAYAN ÜRÜNLER BULUN (DAHA AZ REKABET OLACAK)

Bu tür bir ürün nakit ineğiniz olabilir. Niş pazarına girdiğiniz sürece, satabileceğiniz en iyi ürün olabilir. Dışarıda daha az popüler olan ürünler var ve satılacak mükemmel ürünler çünkü onları isteyen tüketiciler tarafından aranıyorlar. Onları bulmak için niş pazarları daha derinlemesine gözlemlemeniz ve analiz etmeniz gerekir . İyi satabilecek çok popüler olmayan dropshipping ürünlere ait bazı örnekler: Kurşun geçirmez yelekler, paintball tabancaları ve dalış ekipmanı. Bunlar, bazı tüketicilerin istediği, ancak tüm tüketicilere uygulanmayan, hedefi iyi belirlenmiş ürünlerdir.

Nişenizdeki her ürün kategorisi için en iyi fiyat noktalarını tanıyın . Örneğin, 50 doların üzerinde bir üst düzey tişört kabul edilebilir ancak evde yatmak için giyilen günlük beyaz bir tişört değildir. En uygun fiyat noktalarını bulmak için bazı derinlemesine araştırmalar gerekir.

İlginizi Çekebilir

DOĞRU KAR MARJINI ALIN (KARLI VEYA KARLI DEĞİL)

% 30 veya daha fazla kar marjıyla satabileceğiniz ürünleri seçin. Ürünler ne kadar popülerse, o kadar az kazanırsınız, çünkü rekabetçi kalmak için fiyatlarınızı düşük tutmak zorunda kalırsınız. Bununla birlikte, yakışıklı kar elde etmenize izin veren bazı ürünler vardır, onları bulmak için daha fazla araştırma yapmanız ve kar marjının buna değip değmeyeceğine kendiniz karar vermeniz yeterlidir.

TEDARİKÇİ İTİBARİNE ODAKLANMA (GÜVENİLİRLİK VE DESTEK)

Oberlo gibi güvenli dropshipping ürün tedarik hizmetleri kullandığınızda, tedarikçilerin saygın ve muhtemelen söz verildiği gibi performans göstereceğinden emin olabilirsiniz. Aksi takdirde, dropshipping konusunda uzmanlaşmış tedarikçiler bulmak ve yalnızca onlarla çalışmak veya dropshipping iş modeline aşina olduklarından emin olmak için önceden diğer tedarikçilerle iletişim kurmak isteyebilirsiniz, böylece aynı sayfadasınız ve ilişkinizi tehlikeye atmayın Müşterileriniz Tedarikçileriniz, müşterilerinize ürünü sağlar, böylece nakliye işleminin ayrılmaz bir parçası olurlar.

KİŞİSEL DENEYİMİNİZİ KULLANIN (MÜŞTERİLERLE PAYLAŞILABİLECEK ÜRÜN BİLGİSİ)

Kullanımda gerçek deneyiminiz olan bir ürün kategorisi seçmeyi düşünün. Bu size rekabet avantajı sağlar, çünkü ürünün teknik özelliklerini ve çeşitli kullanımlarını, ürünü satmanıza yardımcı olacak olası müşterilere açıklayabilirsiniz. Örneğin, profesyonel bir insansız hava aracı işletmecisiyseniz, insanlara ürünlerinizi nasıl kullanacaklarını öğreterek ve onlar için en uygun türü seçmelerine yardımcı olarak çeşitli uçak türlerini çevrimiçi satabilirsiniz. Deneyiminiz, ürünlerinizi satmaya yardımcı olan kaldıraç olacaktır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Google My Business Nasıl Kullanılır

HİKAYE ANLATMA UYGULAMASI (DAHA FAZLA SATIŞ YAPMAK İÇİN BİR PAZARLAMA TAKTİĞİ)

Pazarlama konusunda özellikle güçlüysen, özellikle hikaye anlatıcılığına sahipseniz, hikayeleri sizinle uyumlu olan ve potansiyel müşterilerinize çok iyi anlatabileceğiniz ürün kategorileri seçin. Birçok başarılı dropshippers , benzer ürünlerin diğer satıcıları ve onların doğrudan rekabet etmeleri arasında parlamasını sağlayan hikaye anlatımı pazarlaması yeteneğine sahiptir .

Satılan Dropshipping Ürünleri için Tedarikçiler Bulma

Ardından, satılacak ürün kategorisini bulduktan sonra, doğru tedarikçiyi nasıl bulabilirsiniz? Seçilmesi gereken 2 yol vardır: kısa yol veya uzun yol.

  • Kısa Yol: Shopify için bir dropshipping uygulaması olan Oberlo
    gibi tedarik edilen ön ödemeli dropshipping ürününü kullanın . En uygun ürünleri doğrudan gösterge panelinden rahatça arayabilirsiniz. Tüm tedarikçilere ön inceleme yapıldığı için, saygın olduklarını ve dropshipping müşterileriyle ilgili daha önce deneyime sahip olduklarını bilerek gönül rahatlığınız olabilir.
  • Uzun Yol: AliExpress’e
    gidin ve ürün kategorisini seçin ve ürünün adını veya açıklamasını yazın. Veya, en çok satan ürünlere göz atabilir ve oradan başlayabilirsiniz.

Ürünlerinin özelliklerini e-ticaret sitenize yüklemeden önce her tedarikçiyi dikkatlice inceleyin ve başvurun. Başka bir deyişle, müşterilerinize uygun bir şekilde hizmet verileceğinden ve ürünlerinizin söz verildiği gibi yerine getirilip gönderileceğinden emin olmak için tedarikçilerinizin her birini kendi başınıza incelemelisiniz.

Not: Burada dropshipping tedarikçiler bulun ve onaylanmış dropshipping tedarikçilerinin bir dizinine erişin!

Sonuç

Genel olarak, dropshipping çok umut verici bir iş modelidir. Daha fazla satış yapabilmeniz için doğru ürün tipini seçtiğinizde daha da umut vericidir . İşin iyi yanı, sizin için neyin işe yaradığını başkaları için çalışmayabilir, bu nedenle seçtiğiniz yolu takip etmek için ilham alabilecek rakip satıcılar için endişelenmenize gerek yok.

Doğru tip dropshipping ürünlerini elde etmek için yapabileceğiniz birkaç şey var: Amazon ve eBay gibi en iyi perakendecilerin en çok satan ürünlerini kontrol ederek başlayın. Daha sonra, güçlü nişlere sahip daha az popüler olan ürünleri filtreleyebilir ve seçebilirsiniz. Her iki durumda da, kaynak bulma konusunda kısa ya da uzun rotaya gitmeyi seçebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  İş Blogunuzu Geliştirmenin 7 Yolu

Satılacak dropshipping ürünlerini nasıl bulacağınıza karar verirken göz önünde bulundurulacak diğer hususlar, ne kadar kar marjı yapmak istediğinizi, tedarikçilere olan aşiretinizi ve itibarını, ayrıca ürünler hakkındaki kendi bilgi birikiminizi ve deneyiminizi içerir. Ve son olarak, güçlü bir hikaye anlatıcısıysanız, pazarlamak için söyleyebileceğiniz hikayelerle uyumlu ürünleri seçebilirsiniz.

Sonuç olarak, “deli gibi satmak için en iyi dropshipping ürünü” oluşturan şey, bir satıcıdan diğerine farklılık gösterir. Bir ürünün deli gibi satılmasını sağlamak için, ürünün avantajlarının ve satıcının rekabet avantajının bir birleşimi gerekir. Bu iş modeli size izin verdiğinden, çeşitli ürünleri deneyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu