Blog
Trend

Google My Business Nasıl Kullanılır

Google My Business (GMB) , burada Tavsiye Yerelinde sıkça rastlanan bir konudur.

Google My Business (GMB) , burada Tavsiye Yerelinde sıkça rastlanan bir konudur. Tamamen optimize edilmiş bir GMB listesi, web üzerinde bir markanın veya işletmenin başarısının anahtarıdır ve Google uzmanları, Google My Business uygulaması aracılığıyla bir girişi güncellemeyi, içerik yayınlamayı ve müşterilerle etkileşimi daha da kolaylaştırmıştır. 

Google My Business Uygulamasını Gezme

Kullanılacak pek çok özellik var, bu yüzden GMB uygulamasını gösterme fırsatını kullanıyoruz. Artık işletmeler mesajlara, incelemelere ve hatta GMB yayınlarını yanıtlamalarına parmaklarınızın ucunda. Nihai listeye sahip olmanın mazereti yok! Bu Google My Business uygulamasının nasıl yapıldığını açıklayalım. 

Ana Ekran

Bir kullanıcı Google My Business uygulamasını indirdikten sonra, listelemelerine giriş yapar ve bu şekilde bir ana ekrana ulaşır. Ekranın üst kısmında, işletmenin adını ve adresini görebilirler. Altında görünümler, aramalar ve eylemler görüntülenir. Bu, doğrudan girişle ziyaretçi etkileşimi ile ilgili verilerdir! Ekranın ilerleyen kısımlarında kullanıcı, daha sonra bulacağımız en son Google My Business Post’u görecek .

YouTube’u Bağlayın ve Reklamlar Oluşturun

Aynı ekranda biraz daha aşağı kaydırın; liste yöneticisi multimedya kanallarını bile bağlayabilir. Bağlantı kurulduğunda, kullanıcılar yeni abone artış yüzdelerini, kanalın mevcut görüş sayısını ve markanın içeriğinin izlendiği toplam dakika sayısını görebilirler. Yerel işletmeler için bilgi dağıtmak için yeni ortamlar oluşturmak SEO ve pazarlama kampanyaları için mükemmel bir stratejidir.

Ardından, bir kullanıcı Google Reklamlarını görecek. Bu ne anlama geliyor? Pekala, teklifleri tanıtmak, ürünleri tanıtmak ve bir marka veya iş için diğer içerik türlerini görüntülemek için başka bir listeleme platformu. Google, alandan nasıl faydalanacağını kesinlikle biliyor!

Müşterilerle konuşun!

 Google My Business uygulamasında, işletme sahipleri ve listeleme yöneticileri her zamankinden daha fazla etkileşime girme kabiliyetine sahip – aslında GMB listelerinde yorum yazan kişilere doğrudan cevap verebilirler. Olumsuz incelemelere cevap vermek yerel işletmeler için bir zorunluluktur; Zamanında olmak ve sorunun en iyi şekilde çözülmesini sağlamak çok önemlidir. Sakin, serin ve toplanmış kalın – bir markanın yanlışlığı varsa ve aktif olarak çözmek için çalışırsa müşterinin işini tekrar kazanmak ve güven duymak mümkündür. Bu sayfa, ekranın altındaki “Müşteriler” sekmesine dokunarak bulunabilir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  G Suite vs Office 365 Karşılaştırması Hangisi Daha İyi ?

Bu uygulama aynı zamanda tüketiciden işletmeye doğrudan mesajlaşma sağlar. İşletme, potansiyel bir müşteriye akıllı telefonundan yanıt verebilir; İdeal olarak, bu potansiyel müşterilerin işlerini tüketicilerin bilincinde olduğunu düşündükleri bir şirkete getirmeye daha yatkın hale getirecektir.

İlginizi Çekebilir

İşletme Profili Düzenleme

Uygulamadaki bir kişi ekranının alt kısmına bakabilir ve “Müşteriler” düğmesinin yanındaki “Profil” i görebilir. “Profil” düğmesine dokunulduğunda, kullanıcı bu ekrana yönlendirilir:

Bu, işletmenizin web’de canlı göründüğü şekliyle tam olarak Google My Business listesidir! Uygulamaya, bu temel bilgileri düzenleme olanağı sunar – gerçek zamanlı olarak, her yerden. 21. yüzyılı kim sevmez?

Sonra, her şey dahil son Google Gönderileri listesine geçeceğiz. “Genel Bakış” ın yanındaki “Mesajlar” düğmesine bakın.

Google Gönderileri

 Bunlar Google Yazıları! Google Yayınları, tüketicinin dikkatini çekmenin ve içine çekmenin en iyi yollarından birini sağlar; bir marka daha azıyla daha fazlasını yapabilir! Google Gönderiler bloglardan daha kısadır – 1.500 karakterlik bir limit vardır, bu da yazarın bu konuya çabucak ulaşması gerektiği anlamına gelir!

Google Gönderilerin makale olarak tasarlanmadığını, bunun yerine bir araştırmacının sorgunun ortasında kalmasını sağlamanın bir yol olduğunu unutmayın. Kullanıcı paylaşabilecekleri içerik türü için seçeneklere sahiptir ve gönderiler genellikle bir hafta boyunca görüntülenir. Bir kullanıcı Google Gönderiler aracılığıyla bir etkinliği tanıtmayı seçerse, etkinlik tarihi geçinceye kadar yayın canlı kalacaktır. Google yayınları basittir – bir resim ve bağlantı ekleyin ve bir yazı yukarı! Her yazı, uygulama içinde yazılabilir, görüntülenebilir ve düzenlenebilir.

Insights

 Ekranın altında, uygulama kullanıcısı “Diğer” yazan bir sekme görecektir. Dokunduktan sonra ayarlarla ilgili birkaç başka düğme görürler. Şimdi, bir işletmenin GMB uygulaması içinde keşfedebileceği inanılmaz miktarda bilgiye özel dikkat çekmek istedim. “Görüşler” yazan düğmeye dokunun.

Bu, Google My Business Insights ile bir işletmenin avuç içinde sahip olduğu tüm verilerin kaydırılmasıdır. Bu bilgiler, kişilerin belirli bir işletmeyi nasıl aradıklarından ve girişi doğrudan veya dolaylı olarak fotoğrafların sayısı ve görüntülenme sayısına göre bulmaları arasında değişmektedir. Bir kullanıcı, bağlantılı bir web sitesine yapılan ziyaretleri, yön taleplerini ve daha fazlasını gösteren verilerle müşterilerin listeleme ile nasıl etkileşime girdiğini görebilir. Bu paha biçilmez bir veri!

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Blogdefteri.com Sizlerin Sayesinde Hızla Büyümeye Devam Ediyor

Telefon görüşmesi verileri, haftanın hangi günlerinin ve günlerinin işletme için en popüler olduğu hakkında fikir verebilir ve kullanıcılar, ziyaretçilerin belirli bir zaman diliminde o konum için ne sıklıkta talep istediklerini öğrenebilirler.

GMB App – Kullanımı Kolay ve No-Brainer İndir

 Bugün, Google My Business uygulamasının nasıl kullanılacağı konusunda sizi yönlendirdik. Gördüğünüz gibi, kullanıcı dostu, indirmek ücretsiz ve işletmelerin müşterilerini her zamankinden daha iyi tanımalarını sağlıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı