Dijital pazarlama

Yerel Arama Pazarlamasını Etkileyen Büyük İnternet Trendleri

90'lı yıllarda ortaya çıkan internet patlaması, pazarlama ve reklam endüstrilerinde devrim yaparak işletmelere geleneksel TV, radyo ve baskı üzerinden potansiyel müşterilere ulaşma olanağı sağladı.

90’lı yıllarda ortaya çıkan internet patlaması, pazarlama ve reklam endüstrilerinde devrim yaparak işletmelere geleneksel TV, radyo ve baskı üzerinden potansiyel müşterilere ulaşma olanağı sağladı. Bir sonraki büyük hit, kullanıcılara internete erişmeleri için daha uygun bir yol sağlayan akıllı telefon oldu. Sonra, bunu bilmeden önce, sosyal medya, kullanıcı verilerini takip ediyor ve kişiselleştirilmiş reklam deneyimlerine dönüştürüyordu. Söylemeye gerek yok, dünya neredeyse 30 yıldır önemli ölçüde değişiyor – ve yakında herhangi bir zamanda yavaşlama belirtileri göstermiyor.

2018’deki Sesli Arama ve Diğer İnternet Trendlerinden Yararlanın

Çevrimiçi devrimi daha da ileriye götürecek olan büyük izlenme eğilimi, sesle arama – ve sesle kontrol edilen ürünler – “yakınımda” aramaları ve e-ticareti içerir. Tüm bu eğilimler, kullanıcıların bilgi tüketme biçimlerini, satın alma biçimlerini ve bu hızlı dünyada nasıl hareket ettiklerini etkiler. Bu, her yıl Kleiner Perkins’ten Mary Meeker (daha önce Kleiner Perkins Caulfield & Byers, aka KPCB) tarafından derlenen İnternet Trendleri Raporunda kanıtlanmaktadır.

Meeker’in açıkladığı üç büyük internet trendine ve bunları şu anda yerel arama ve dijital pazarlama stratejilerinize nasıl uygulayabileceğinize bir göz atalım.

Sesli Arama Devrimi

Hepimiz bir süredir bu sesli aramanın geleceğini biliyoruz. Şu anda Amazon Eko’da 30.000 beceri ve Google Makine Öğrenimi’nde yüzde 95 kelime doğruluğu ile sesli arama ve ses kontrollü ürünlerin burada kalacağını söylemek güvenli.

Peki işletmeler bu büyüme eğiliminden nasıl yararlanabilir? Cevap basit bir kelime: optimize etmek . Ancak doğru şekilde yürütmek göründüğü kadar basit değildir. Dalgalanacak sihirli bir değnek yok; web sitenize iyi bakacak kolay ve hızlı bir çözüm yok – aşkı ve çalışmayı bırakmadan hiçbir şey yok.

Web sitenizi ve iş çevrimiçi kişinizi sesli arama için optimize etmek biraz zaman alabilir, doğru – ancak sonuçlar beklemeye ve çabaya değer. Evet, bir yıldır bu konuda konuşuyorum. Sesli arama yakın gelecekte çok büyük olacak – o kadar büyük ki comScore, 2020 yılına kadar tüm arama sorgularının yüzde 50’sinin sesli arama olacağını öngördü. Bu, bir işletme sesli arama için optimize edilmemişse, birçok potansiyelden mahrum kalabilir. müşteriler.

Fakat sesli arama tam olarak çevrimiçi dünyada nasıl bir devrim yaratacaktır? Bunu bilin: Sesle arama yapan insanlar kolaylık arıyor. Yazma konusunda ya da yazım hataları konusunda endişelenmeleri gerekmediğinden arama sorguları daha uzun, daha kesin ve daha soru odaklıdır. Düzgün cevaplar vermek için arama motorlarına bakıyorlar; Peki, sesli aramalarda sıralama yapmanın en iyi yolu nedir? Kullanıcıların aradığı içeriğe sahip olmanız ve kullanıcı dostu bir şekilde yazmanız gerekir.

İnkar Edilemez E-Ticaret Kanıtları

2018 İnternet Trendleri raporuna göre, e-ticaret geliri benzeri görülmemiş yüzde 16 arttı! Bu rakamlarla, işletmeler ve markalar, mümkün olduğunda e-ticareti kolaylaştırmak için web sitelerini ve sosyal medya hesaplarını optimize etmeyi düşünmelidir. E-ticaret belirli bir şirket için bir seçenek olmasa bile – sundukları ürün veya hizmetlerin türü nedeniyle – çevrimdışı işlerini çevrimiçi teklifleriyle bağlamanın bir yolunu bulmalılar.

İşte ülke çapında emlak restorasyon şirketi Restorasyon kullanarak yukarıdakilerin gerçek dünyaya örneklerinden biri. Restorasyon 1. Sağladıkları hizmetlerin niteliği – su hasarı, yangın ve duman hasarı veya küf gelişimi sonrası mülk restorasyonu – çok konumlu iş için imkansız e-ticaret sunmak. Ama bunu çevrimiçi hizmetleri isteme seçeneğini sunuyoruz. Bu yalnızca tüketici dostu ve harika bir strateji değil aynı zamanda çevrimdışı işletmeyi çevrimiçi kişilere başarıyla bağlar.

Mümkün olduğunda, markalar ürünlerini Marketplace’te satmaya çalışmalıdır (evet, Amazon Marketplace). İnternet kullanıcılarının yüzde 49’unun doğrudan Amazon’da ürün aramaya başladığını biliyor muydunuz? Sadece yüzde 36’sı arama motorlarını aynı amaç için kullanıyor! Her zaman çevrimiçi incelemelerin değerinin ölçülemez olduğunu – özellikle de yerel işletmeler için – savundum. Amazon, incelemelere erişmek için kolay bir yol sağlarken, orada arama yapan insanların yüzdesinin o kadar yüksek olması şaşırtıcı değildir.

Ancak, bir ürününüz olmadığında ve bu nedenle Amazon gibi pazarlardan yorum alamadığınızda ne olur? Bu durumda, Google My Business kesinlikle arkadaşınızdır. Her 3 müşteriden 2’sinin, bir işletme veya ürün hakkında olumlu eleştiriler almasının, satın alma kararları verirken önemli bir faktör olduğunu söylediğini göz önünde bulundurarak, incelemelerin herhangi bir marka veya işletme için gerekli olduğunu söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum.

“Yakınımdaki” Araştırmanın Gücü

Geçtiğimiz yıl, 2018 İnternet Trendleri raporuna göre, “yakınımda” aramalar yüzde 900 arttı. Bekle, bu bir yazım hatası değil – yüzde 900 demek, ve bu şaşırtıcı! Bu, kullanıcıların Google veya Bing gibi motorlarda arama yaparken daha fazla kişiselleştirilmiş seçenek aradıklarını açıkça göstermektedir. Bu “yakınımda” eğilimi, geçen yıl boyunca da artan “ arama benim için” – yüzde 60’ı ve yüzde 65’i bulan “yapmalıyım” da dahil olmak üzere diğer arama sorgularıyla daha da belirginleşmektedir.

İnsanlar, müşterinin istek ve ihtiyaçlarına göre anında hizmet verebilecek yerel işletmeleri arıyorlar. Soru , bu trendden nasıl yararlanılacağı haline geliyor İşletmelerin içeriklerini optimize etmek için yapabilecekleri birkaç şey var, ancak bunlar bir gecede değil, basit çözümler. Strateji sürekli olarak değişmeli, her zaman veri ve analitiği göz önünde bulundurmalıdır.

İçeriğin bu arama terimlerine uygun şekilde sıralanması için, her zaman tutarlı ve doğru olması gerekir. İçerik her zaman söz konusu işletmeyle ilgili olmalıdır. Bir diğer önemli husus da işletmelerin itibarını ve incelemelerini izlemektir. Çevrimiçi incelemelere cevap vermek önemlidir? Evet kesinlikle! Aslında, özellikle olumsuz bir mesaj gönderirken, onlara hitap etmek esastır . Yorumlar kibar ve özür dileyerek cevaplanmalıdır. Bir rant gitmeyi unut! Diplomatik olun – aksi halde işin itibarı anında tükenebilir.

Gelecek İşlemlerde Ne Yapacaksınız?

Bunlar sadece birkaç – ama son derece güçlü – paketlenme noktaları. Bu verilere ve tespit ettiğim diğer büyük paket servislere kolayca erişilebilecek bir görünüm elde etmek için tüm Infographic’ye erişin .

En iyi uygulamalara gelince, proaktif olun. Google, arama ve tüketicilerin ihtiyaçları her zaman değişiyor. Temsil ettiğiniz işletmeler için yerel ve dijital pazarlama stratejilerinizi uyarlamak ve geliştirmek için bu değişikliklerin farkında olmanız önemlidir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Küçük İşletmeler İçin Pazarlama Araçları
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı