Dijital pazarlama

Dijital Pazarlamanın Geleceği

Dijital Pazarlama yada sosyal medya pazarlama,Sosyal medya, teknoloji gibi, sürekli değişiyor. Endüstri her gün gelişiyor ve şirketlerin ayak uydurması zor olabilir. Bununla birlikte, dijital pazarlama, işletmelerin süregelen başarısı için çok önemlidir.

Campaigner’ın başkan yardımcısı ve genel müdürü EJ McGowan, “Sosyal medya hiç şüphesiz pazarlamacılar için kritik bir platform haline geldi” dedi . Campaigner tarafından yapılan dijital pazarlama tahmini anketine göre, dijital pazarlamacıların yüzde 73’ü 2017’de en üst düzey bir strateji olduğuna inanıyor.

Bu eğilimleri ortaya çıktıkça ve yeni olanları öngörmek için kullanmak önemlidir. Bunu yapmak, şirketinizi rekabetçi pazarlama stratejileri için hazırlar ve sizi diğer işlerden ayırır. İşte sosyal medya pazarlamanın geleceği neye benziyor.

Video, sosyal medyaya iyi hakim olan büyüyen bir pazarlama stratejisidir. Tüketiciler, özellikle sosyal platformlara göz atarken, metin paragraflarından daha kısa bir klip izlerlerdi.

“Video daha uzun ömürlü bir etkileşim yaratan ve genellikle reklamverenler açısından daha tanıdık,” Ian Wishingrad kurucusu ve yaratıcı yönetmeni söyledi BigEyedWish . “Satın almayı seviyorlar çünkü televizyon satın alma deneyimi gibi hissediyorlar – bu tanıdık ve bu yüzden daha fazla marka / reklamcı bunun bir parçası olmak istiyor.”

McGowan, Video’nun kullanıcı deneyimini kişiselleştirerek tüketicilerinizle daha alakalı bir düzeyde iletişim kurmanıza yardımcı olduğunu belirtti.

McGowan, “Kolayca sindirilebilir biçiminde videolar, bir markanın mesajını yaratıcı ve etkileşimli bir şekilde iletmenin mükemmel bir yolu olarak hizmet veriyor.” “Sonuç olarak, sosyal ağlar ve diğer medyalar, bireylerin video tüketip yayınlamasını kolaylaştırdı. Video, inanılmaz bir hızla büyümeye devam ederken, pazarlamacılar bu yıkıcı teknolojiyi veya rekabete düşme riskini benimsemeyi öğrenmelidir.”

Dikkat çekmek ve dikkatinizi çekmek için, işletmenizin web sitesinde, Facebook’ta, Instagram’da veya Snapchat’da video uygulayabilir, ancak hangi entegrasyonların iyi çalıştığını ve hangilerinin işe yaramadığını fark edebilirsiniz. Daha informal platformlarda olduğu gibi, LinkedIn’de video pazarlamacılığında da başarı beklemeyin.

Şirketlerin markalarını tanıtmak için popüler bir yolu, bir başkasının onlar için yapmasını sağlamaktır. Bu kişiler, genellikle Instagram, Facebook, Snapchat ve diğer sosyal medyada bir şirketin ürünlerini veya hizmetlerini onaylamak için desteklenen tanınmış kişilikleri ve hatta ünlüleri vardır.

Daha ünlü isimlerle daha fazla başarı elde edeceğinizi düşünürken, istatistikaksi halde kanıtlıyor. Şirketler daha küçük, ancak dikkate değer bir takipçiye sahip olduklarında sponsor olduklarında daha yüksek bir satış seviyesine sahip olurlar.

Tipik olarak, daha az bilinen etkileyiciler, izleyicileri esas olarak şöhretlerinin ilgisini çeken ünlülerden daha alakalı tüketiciler çekerler. Bu amaçla, “Kısayol Başlangıcınız” (Galeri / Jeter Publishing, 2018) ve marka geliştirme ve M13yatırım firmasının ortak kurucularından olan Courtney Reum, bu mikro-etkileyicilere, potansiyel deneyimini kişiselleştirmek için onaylama önerisinde bulundu. müşteriler.

McGowan’a göre, ufukta bir trend, iki veya daha fazla medya veya pazarlama taktiğini bir kerede kaldıran sosyal medya entegrasyonu.

McGowan, “Kavramın kendisi tamamen yeni olmasa da, faydalar yavaş yavaş etkili oldu ve uygulamanın yeni teknolojiyle daha da kesintisiz hale geldiğini” söyledi.

Fikir, daha geniş bir kitleyi etkilemek için pazarlama stratejilerini birleştirmektir. Örneğin, Twitter özet akışınızı web sitenizin kenar çubuğunda yayınlayabilir veya markanızın misyonunun bir videosunu şirketinizin Facebook sayfasından ekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, bu yıl en önemli entegrasyon sosyal medya ve e-posta, McGowan dedi.

McGowan, “Doğru bir şekilde kullanıldığında, sosyal medya ve e-posta pazarlaması, markalar için sinerjik bir ilişkiye sahip olabilir; sosyal medya, e-posta aboneliklerini ve e-postaları sosyal kanallara daha fazla takipçi getiriyor.” Dedi.

Pazarlamacılar gönderilerin ve e-postaların zamanlamasını ve içeriğini koordine etmeli ve tüm kanallarda uyumlu mesajların gönderilmesini sağlamalı, McGowan ekledi. “Bu da, müşterinin yolculuğunda ulaşımı en üst düzeye çıkaracak.”

Campaigner anketi, pazarlamacıların büyük olasılıkla yatırım yapmaya istekli olabilecekleri sitelerin altını çizdi:

  • Facebook (yüzde 48)
  • Twitter (yüzde 12)
  • LinkedIn (yüzde 11)
  • Instagram (yüzde 8)
  • Google+ (yüzde 2)
  • Snapchat (yüzde 1)

Geriye kalan yüzde 18’i sosyal medyaya yatırım yapmayı planlamıyor.

Her kanalın bir diğerinden farklı olduğunu ve farklı amaçlara yönelik olduğunu belirtmek önemlidir. McGowan, Snapchat ve Instagram’ın Facebook’un yaptığı geniş arama işlevselliği düzeyine sahip olmadığını ve profesyonel olanlardan daha fazla dostça bağlantılara yöneldiklerini söyledi. Ama bu onları tamamen yazman gerektiği anlamına gelmez.

McGowan, “Pazarlamacılar, her sitenin güçlü yanlarını vurgulayan medya kampanyaları hazırlayarak 2018’de bu sosyal ağ sitelerini kullanabilirler,” dedi. “Örneğin, video Facebook’ta çok iyi olabilir, ancak pazarlamacılar, LinkedIn’de kampanya başlatırken metin içeriğine dönmelidir.”

Reum, platform yeniliklerini ve önceliklerini ve her türlü değişime ayak uydurmayı önerir.

“Bu küçük düzenlemelerden nasıl yararlanacağınızı, büyük trendlere dikkat etmenin yanı sıra, ileriye yönelik başarılı kampanyaların anahtarı olacak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu