Dijital pazarlama

Maksimum Etki İçin İçerik Pazarlama Konuları Nasıl Seçilir?

Etkili içerik pazarlaması, izleyicimizin dikkatini çekmek için karşı karşıya olduğumuz rekabetin derin bir anlayışından kaynaklanmaktadır. Yazılacak en iyi konuların verimli bir şekilde seçilmesi, YG üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.

Sosyal paylaşımların ilgi için büyük bir vekil olduğunu düşünüyoruz çünkü insanların ne kadar değerli ve ilgi çekici bulduğunu kolayca yansıtıyorlar.

BuzzSumo’nun İçerik Analizcisi artık 10 taneye kadar konuyla karşılaştırmak için sosyal paylaşım verilerini kullanmanın kolay bir yolunu sunmakta, bu da içeriğe daha fazla doygunluğun ve dolayısıyla rekabet gücünün daha yüksek olduğu ve daha yüksek kitle etkileşimine sahip olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

İçerik pazarlama konularını seçmek için sosyal etkileşim verilerini kullanmanın beş harika yolu:

1. Kitlenizin en çok ilgilendiği içerik konusunu bulun

Aklında iki konuyla ilgili bir konu varsa, sosyal medyada daha fazla ortalama etkileşim sağlayanı yazın. Bunu zaten biliyordun. 😊Sorun her zaman en iyinin en iyisini bulmak için fikirleri çabucak sıralamaktadır. Konuların sosyal verileriyle değerlendirilmesi, İçerik Analizcisi’nin karşılaştırma seçeneği ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Örneğin, beslenme ya da kondisyon hakkında yazıyorsam, farklı diyetleri eleştirmek isteyebilirim.

“Paleo” ve “Vegan” terimlerinin bu araştırmasında Paleo yeme ile ilgili içeriğin daha popüler olduğunu görmek çok kolay.

“Paleo”, daha yüksek ortalama bir katılım düzeyine sahiptir. Bu yüzden, bu konu hakkında yazarak bana rekabet avantajı sağlayabilir, kitlemle içeriğimle ilgilenmeyi ve daha fazla sosyal paylaşımla erişimini genişletmeyi kolaylaştırır. Bu arama bir dakikadan az sürdü, bu da İçerik Analizcinin maksimum YG için verimli bir seçim olmasını sağladı. 

2. Daha az rekabeti olan konuları bulun

Daha çok rekabet gücü olan temel anahtar kelimeler yerine daha düşük rekabet gücüne sahip uzun kuyruklu anahtar kelimeleri tercih etmek akıllıca olduğu gibi, iş hedeflerinizi karşılayan içerik pazarlaması konularını kullanmak VE daha az rekabetçi olmak, maksimum etki için mükemmel bir seçenektir.

Örneğin, içerik pazarlamasıyla ilgilenen pek çok kişi aynı zamanda etkileyici pazarlama ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  El İşi İşletmeler için Akıllı Pazarlama Stratejileri

Şimdi içeriğimi, etkileyici pazarlama ile ilgili olarak yapabilirim.

Diğer bir seçenek, içerik manzarasının ne kadar doygun veya rekabetçi olduğuna bağlı olarak farklı içerik türlerini takip etmektir.

Profesyonel İpucu
Bazı konular düşük rekabete sahip olacak çünkü insanlar bunlarla ilgilenmiyorlar. Kitle ilginizi kendi sektör bilginizle ve ortalama becerinizle değerlendirin.

Yüksek rekabet içeren bir konu hakkında yazıyorsanız, birkaç ipucu:

  • Videolar, kurslar, e-kitaplar veya orijinal araştırma gibi daha yüksek üretim değeri içeriği oluşturun
  • Sosyal medyada reklam vermek gibi ücretli dağıtımları düşünün
  • İçeriğin arkasındaki dağıtım gücünü artırmak için etkileyicilerle işbirliği yapın
  • Yayın sonrası ilk aşamasının ötesine uzanan bir tanıtım planınızın olduğundan emin olun.

Düşük rekabetli bir konu hakkında yazıyorsanız, sadece bir ipucu var:

  • SCALE HIZLI!

Mark Schaefer bunu çok güzel özetliyor.

Bilmekte olan diğer şey, İçerik Şoku’nun her yerde eşit şekilde gerçekleşmemesidir. Orada hala çok fazla açık delik var. Şu anda sağlık alanında bir müşteri ile çalışıyorum. Rakipleri uyuyor – neredeyse hiç dijital varlık yok. Stratejik ve agresif içerik oluşturmak için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Esasen, hedef, rakipleriniz için İçerik Şoku oluşturmaktır. İçerik Şoku içerik pazarlama stratejisidir.Mark Schaefer

3. Daha az rekabetçi VE ilgi çekici bir niş konu bulun  

İçerik pazarlama uzmanlarına çok rekabetçi içerikli manzaralarda ilerleme konusunda tavsiye aldıklarında, Andy Crestodina ilgili konuları aramanın öneminden bahsetti.

Nişasın. Bir konunun içerikle dolu olduğunu görürseniz, alt konulara bakın. Çok kalabalıklarsa, alt-alt konulara bakın.Andy Crestodina

Bu aramada, “Blockchain”, “Blockchain teknolojisi” ve “Blockchain eğitimi” olmak üzere üç terim için bir kategoriye biraz daha derine inmenin değerini görebilirsiniz.

Blockchain öğreticisi hem düşük rekabet (bu yıl 409 makale) hem de yüksek ilgi (ortalamada tek başına blockchain’den daha yüksek paylar), maksimum verim ve ROI için mükemmel bir seçimdir.

Alt başlık fikirlerini bulmak için bazı ipuçları:

  • Endüstri trendlerinin zirvesinde kalın, geniş ve düzenli bir şekilde okuma, yeni bir alt konu ortaya çıktığında size yardımcı olabilir
  • Google’ın ilgili arama önerilerini kullanın – tam açıklama, “Blockchain eğiticisini” bu şekilde buldum. İlgili aramaları bulmak için, arama sonuçlarının ilk sayfasının en altına gidin.

  • Pinterest’in önerdiği aramaları kullanın. Bu örnekte, blockchain kullanım davaları fikrini merak ediyorum.

  • Kişilerin ana konuyla ilgili olarak sordukları terimleri bulmak için Soru Analizcisi’ni kullanın . Bu araştırma, “gizlilik politikası”, “GSYİH uyumu” ve “GSYİH hukuku” dahil olmak üzere, GSYİH ile ilgili fikirler önermektedir.

Karşılaştırma aracını kullanarak, GDPR yasasının bu konuların en ilgi çekici olduğunu hızla belirleyebilirim.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  2018'in En İyi İnternet Pazarlama ve PPC Yönetim Hizmetleri

4. Farklı ağlarda yüksek performans için bir içerik pazarlama konusu seçin

Sosyal ağlar konuşmanın farklı konularda gerçekleştiği yerlerdir. Çoğu içerik alanında, konuşma bir ağ üzerinde bir ağa doğru çekilir.

Farklı konuların performansını ağ ile karşılaştırarak, belirli ağlarda hedef kitlelere hitap edecek içerikler geliştirebilirsiniz.

Örneğin, “mobil uygulama geliştirme” içeriği Facebook’ta daha iyi performans gösteriyor ve “düşük kod” Twitter’da daha iyi performans gösteriyor. İçeriğimin Twitter’da kullanıcılara ulaşmasını istiyorsanız, parçayı “düşük kod” etrafında çerçevelendirmek iyi bir fikir olacaktır.

Sosyal ağlar için terim karşılaştırmaları kullanmanın başka bir yolu, içeriği topikal tercihlere göre farklı şekilde tanıtmaktır.

Örneğin, düşük kodla ilgili bir makalem varsa, mobil uygulama geliştirmeyle ilgilenen kullanıcılar için Facebook’ta bir reklam oluşturabilirim. Aynı reklamlar, Instagram’da da kullanılır. Ya da, Facebook uygulamasında mobil uygulama geliştirme terimini kullanabilirim, ardından düşük kodla ilgili makaleye bağlantı kurabilirim.

5. Yeni içerik konularını eski içeriğe uyarlayın

Bazen kullandığımız terimler, arkasındaki fikirlerden daha hızlı değişir. Bu durumlarda, eski içeriği temizlemek ve yeni, ilgi çekici içerik konuları ışığında yeniden değerlendirmek veya yeniden kullanmak, verimli ve etkili olabilir.

Örneğin, etkileşimli içerik ve deneyimsel pazarlama arasında anahtar benzerlikler vardır. Bazı yönlerden biri, diğerinin büyümesi veya gelişmesidir. Etkileşimli içerikle ilgili yayınların 2015 ve 2016 yıllarında nasıl iyi performans gösterdiğini, ancak deneyimsel pazarlama ile ilgili yayınların 2017 ve 2018’de daha iyi performans gösterdiğini unutmayın.

Etkileşimli içerikle ilgili bir gönderi, daha yeni ve daha ilgi çekici konuları yansıtacak şekilde yeniden oluşturulabilir ve yeniden yayınlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı