Dijital pazarlama

Web Siteniz İçin En İyi Canlı Sohbet Yazılımları (2019)

En iyi canlı sohbet yazılımlarıE-Ticaret web sitelerinde yer alan kullanıcıların% 67’sinden fazlasının alışveriş sepetlerini alışveriş yapmadan bıraktıklarını biliyor muydunuz? Müşteriler sorularının anında yanıtlanmasını ister ve satın alımlarındaki herhangi bir belirsizlik satışın kaybedilmesine neden olabilir.

Canlı sohbet destek yazılımını kullanmak, kullanıcı sorularını anında yanıtlamanıza ve bunları ödeyen müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur. Bu yazıda, küçük işletmeleriniz için en iyi canlı sohbet yazılımını seçeceğiz. Bu canlı sohbet servisleri herhangi bir WordPress sitesiyle mükemmel çalışır.

Web Sitenize Neden Canlı Sohbet Desteği Eklemilisiniz?

EConsultancy’ye göre , canlı sohbet herhangi bir müşteri hizmetleri kanalında% 73 ile e-posta için% 61 ve telefon için% 44 ile en yüksek memnuniyet seviyesine sahiptir.

Canlı sohbette çevrimiçi satış ve pazarlama üzerinde bu kadar önemli bir etkiye sahip olması hiç akıllıca değil. Müşterilerinizin web sitenizi terk etmeden anında cevap almalarını sağlar. Olumlu bir canlı sohbet deneyimi, müşterilerin satın alma kararını vermesinde etkili olabilir.

Canlı sohbet desteği eklemek , alışveriş sepetinde bırakma işlemini kesinlikle azaltabilir , satışları artırabilir ve dönüşümleri artırabilir. Ancak bunların çoğu kullandığınız canlı sohbet yazılımına bağlıdır.

Kötü bir canlı sohbet desteği deneyiminin olumsuz bir etkisi olabilir. Satışlarınızı kaybedebilir, müşteriler markanızın kötü bir izlenimi bırakabilir, hizmet için çok fazla para ödeyebilir veya teknik beceriler nedeniyle canlı sohbet uygulamasını kullanamayabilirsiniz.

Temel olarak, kullanımı kolay, WordPress ile çalışan ve daha fazla satış yapmanıza yardımcı olacak tüm özelliklerle birlikte gelen uygun fiyatlı bir canlı sohbet servisi bulmak istiyorsunuz.

Olduğu söyleniyor, işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz en iyi canlı sohbet yazılımı uzman seçimimize bir göz atalım.

1. LiveChat

LiveChat, canlı sohbet yazılımında endüstri lideridir. WordPress için ücretsiz LiveChat eklentisi ile kurulumu ve kurulumu çok kolaydır.

LiveChat ayrıca, sizin ve ajanlarınızın dizüstü bilgisayarlarınızda, tabletlerinizdeki ve mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz güzel tasarlanmış canlı sohbet desteği uygulamaları sunar. Bu, hareket halindeyken WordPress panonuza giriş yapmak zorunda kalmadan müşterilerle sohbet edebileceğiniz anlamına gelir.

Canlı sohbet oturumundan önce ve sonra anket formları ekleyebilir, böylece destek ekibinizin nasıl çalıştığını değerlendirebilirsiniz. Mesai saatleri dışında, kullanıcılarınız doğrudan canlı sohbetten bir destek bileti gönderebilir.

LiveChat , popüler CRM yazılımı , Google Analytics, Zendesk, en iyi e-posta pazarlama hizmetleri ve diğerleri gibi düzinelerce diğer hizmetle entegre olur . Bu, müşteri bilgilerinizi manuel olarak diğer sistemlerinize girmek zorunda kalmayacağınız için zaman kazandıracaktır.

Belki LiveChat’in en iyi özelliği hızdır. Son derece hızlı yükler, tüm cihazlarda çalışır ve diğer canlı sohbet yazılımlarından çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar.

LiveChat’i e-Ticaret web sitelerimizde kullanıyoruz.

Fiyatlandırma: LiveChat’in her boyuttaki işletme için farklı planları vardır. Başlangıç ​​planları, yıllık olarak faturalandırılan aylık ajan başına 16 ABD Doları veya aydan aya 19 ABD doları ile başlar. Her plan 30 günlük ücretsiz deneme ile birlikte geliyor.

2. Olark

Olark , çevrimiçi işletmeler için popüler bir canlı sohbet çözümüdür. Kullanımı kolaydır ve WordPress sitesine Olark eklemek basittir. Yapmanız gereken tek şey bir kod pasajını kopyalayıp WordPress kenar çubuğu widget’ınıza veya alt temanıza yapıştırmak .

Kodla çalışmak istemiyorsanız , kurulumu daha da kolaylaştıran ücretsiz bir Olark Live Chat eklentisi de vardır.

Olark, Salesforce, Zendesk, Highrise, vb. Diğer servislerle entegrasyon sunar.

Hemen hemen her iOS veya Android cihazdan Olark sohbetine bağlanmanıza izin veren üçüncü taraf mobil uygulamalar vardır, böylece hareket halindeyken müşterilerinizle sohbet edebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Olark, her ay ajan başına 17 ABD dolarından başlayan daha basit bir fiyatlandırma planı sunar. Yıllık faturalamayı ve iki yıllık fatura için% 29 indirimi seçerseniz% 12 indirim uygulanır. Ayrıca 2 haftalık ücretsiz canlı sohbet desteği denemesi sunuyorlar.

3. Zendesk Chat

Zendesk, önde gelen yardım masası destek yazılımı sağlayıcısıdır. Kısa süre önce canlı sohbet destek pazarına girmek için Zopim adlı bir şirketi satın aldı ve Zendesk Sohbet olarak yeniden markalaştırdı.

Zendesk’i zaten kullanıyorsanız, aldığınız en iyi avantaj, mevcut destek yazılımınızla zaten bütünleşmesidir. Ayrıca, WordPress, Salesforce ve diğer birçok üçüncü taraf hizmetiyle de sorunsuz çalışır.

Zendesk Chat, hiçbir canlı ajan bulunmadığında işlemi otomatikleştirmek için gerçek zamanlı sohbetler, gelişmiş analitikler ve AI destekli sohbet botları da sunar. Dikkat çekici sohbet widget’ları oluşturmak için güzel şablonlara ve özelleştirme seçeneklerine sahipler.

Fiyatlandırma: Zendesk Chat, 1 eşzamanlı sohbet oturumu için sınırlı bir ücretsiz canlı sohbet destek hesabı sunar. Ücretli planları, ajan başına aylık 14 $ ‘dan başlıyor.

4. Chaport

WordPress için ücretsiz bir canlı sohbet destek yazılımı arıyorsanız, o zaman Chaport’u kontrol etmek isteyebilirsiniz. Sınırsız sohbet, tarih, bildirim, sınırsız kayıtlı operatör ve aynı anda çevrimiçi 5 operatöre sahip ücretsiz sonsuza dek ücretsiz bir plan sunarlar.

Onların yazılımı tüm temel gereksinimleri kapsar. Mobil cihazlar için canlı sohbet desteği uygulamaları, çok dilli güzel sohbet widget’ları, raporlama ve analitik, Zapier üzerinden üçüncü taraf entegrasyonları var.

Ücretli planlar, görüş yazma, ziyaretçi notları, kaydedilmiş yanıtlar, dosya gönderme, otomatik davetiyeler ve daha fazlası gibi özelliklere erişmenizi sağlar.

Fiyatlandırma: Acente / ay başına 9.80 ABD Doları’ndan başlayan ücretsiz bir Pro Planı sunar

5. SnapEngage

SnapEngage, her boyuttaki işletmeye canlı sohbet hizmeti sunar. Listedeki diğer canlı sohbet şirketlerinden biraz pahalı ama maliyeti haklı çıkarmak için bazı benzersiz özellikler ve eklentiler sunuyor.

Sitenize uygun popüler CRM yazılımı, geri arama isteği, otomatik sohbet davetleri ve özelleştirilebilir sohbet widget’larıyla entegrasyon sunarlar.

SnapEngage, canlı sohbet yazılımlarına bir ek hizmet olarak Sohbetten SMS özelliği de sunar; böylece ziyaretçileriniz doğrudan destek ekibinizle metin yoluyla iletişim kurabilir. OmniChannel sohbet çözümleri, Facebook, Twitter, SMS, WeChat, Zalo ve daha fazlası gibi farklı kanallardaki müşterilere yardım etmenizi sağlar.

Fiyatlandırma: Temel plan başına en az 3 kullanıcı olmak üzere kullanıcı başına / ay başına 16 $ ‘dan başlar ve yıllık 7 günlük ücretsiz deneme ile faturalandırılır.

6. İnterkom

Intercom, potansiyel müşterileri yakalamanıza, kullanıcıları birleştirmenize ve dönüşümleri artırmanıza yardımcı olan esnek bir araçtır. Kendi akışlarınızla otomatikleştirebileceğiniz, sohbetler ekleyebileceğiniz ve müşterilerle ilgilenebileceğiniz canlı sohbet widget’ları içeren mesajlaşma hizmetleri sunar.

Bu sadece bir canlı sohbet destek yazılımı değildir. Yerleşik bir araç, destek asistanı, müşteri adayı oluşturma yazılımı , pazarlama otomasyonu ve kullanıcı katılımı yazılımı olarak kullanılabilir.

Yalnızca canlı bir sohbet yazılımı arıyorsanız, Intercom’un tüm potansiyelinden yararlanamayabilirsiniz. Öte yandan, canlı sohbet destek yazılımınızın tüm bu görevleri yapmasını istiyorsanız, Intercom’u seveceksiniz.

Kullanımı kolaydır, Google Analytics , CRM yazılımı, Slack , e-posta pazarlama hizmetleri ve diğerleriyle entegre olur .

Fiyatlandırma: Temel planı 136 $ / ay’dan başlar, daha sonra kullanımınıza ve satın aldığınız eklentilere göre fiyatlandırma hesaplanır.

7. Freshchat

Freshchat, bu listedeki daha iyi bilinen firmaların bazılarına rakip olan harika özelliklere sahip bir başka iyi canlı sohbet destek hizmetidir.

Bir konuşma ve mesajlaşma uygulaması olacak şekilde tasarlanan ürün, aracıları veya AI tabanlı botları kullanarak müşterilerle gerçek zamanlı sohbet başlatmanıza olanak tanır. Ayrıca otomatik zamanlamalar için müşteri zaman çizelgesi görünümleri, canlı profiller, uygulama içi kampanyalar ve özelleştirilebilir botlar sunar.

Sohbetleri Zendesk’te veya gevşek bir kanalda desteklemek için bağlayabilirsiniz. Ekibiniz daha verimli olmak için akıllı fişler, hazır yanıtlar, etiketler, özel notlar ve masaüstü bildirimleri kullanabilir.

Fiyatlandırma: 10 adede kadar ekip üyesine ücretsiz canlı sohbet desteği servis planı sunar. Ücretli planları aylık kullanıcı başına 15 dolardan başlıyor ve yıllık olarak faturalandırılıyor.

8. LivePerson

LivePerson, müşterilerinizin ilgisini çekmenize ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak tonlarca harika özelliğe sahip bir başka güçlü canlı sohbet destek yazılımıdır.

Müşterilerinizi web sitenizdeki canlı sohbet yoluyla değil, aynı zamanda SMS, Facebook Messenger, WhatsApp ve daha birçok şeyle meşgul etmenizi sağlar. Otomatik konuşma akışları oluşturmak için sohbet robotlarını kullanabilir ve diğer üçüncü taraf uygulamalarınızdaki müşteri bilgilerini kaydedebilirsiniz.

LivePerson, orta ila büyük ölçekli işletmeler ve kurumsal düzeydeki müşterileri hedef almaktadır.

Fiyatlandırma: İhtiyaçlarınıza göre fiyat bilgisi almak için fiyat teklifi istemeniz gerekecektir.

9. Userlike

Kullanıcı benzeri, WordPress sitenizde kullanabileceğiniz başka bir temiz canlı sohbet destek yazılımıdır. Almanya’da yerleşiktir ve sunucuları Avrupa’da barındırılmaktadır. Onlar teklif GDPR uyumlu onları Avrupa Birliği’nde işletmeler için özellikle iyi bir seçenek yapar hizmetleri.

Yazılımları, sadece kullanıcılarınız için değil aynı zamanda sohbet acenteleri için daha iyi bir deneyim sunmak üzere güzel bir şekilde tasarlanmıştır. Temiz ve dağınık bir gösterge panosuyla, temsilcileriniz profesyonel bir canlı sohbet destek servisinden bekleyebileceğiniz tüm araçlara sahiptir.

Güzel sohbet widget’ları, chatbotlar, tüm üst destek, CRM ve e-posta platformlarıyla entegrasyon sunar. Ayrıca performansı ve genel dönüşümleri artırmanıza yardımcı olan anlamlı analiz raporları alırsınız.

Fiyatlandırma: 1 kullanıcı için ücretsiz canlı sohbet desteği hesabı sunar. Ücretli planları 3 operatör için aylık 29 € ‘dan başlıyor.

10. Smartsupp

Smartsupp, web sitenizdeki kullanıcı oturumlarını izlemenizi ve kaydetmenizi sağlayan düşük maliyetli bir canlı sohbet destek yazılımıdır. Bu, potansiyel müşterilerin web sitenizi nasıl kullandığını ve satın almalarını engelleyen şeyin ne olduğunu görmenize yardımcı olur.

Ayrıca, performansınızı görmek için Google Analytics’teki sohbet görüşmelerini izlemenize yardımcı olur. WordPress, Magento, Shopify ve diğer popüler e-ticaret platformları ile birlikte çalışır .

Fiyatlandırma: Temel bir sonsuza dek sürecek ücretsiz bir plan ve ödemeli planları, temsilci başına aylık 8 $ ‘dan başlıyor.

11. Pure Chat

Ücretsiz bir canlı sohbet yazılımı arıyorsanız, Saf Sohbet başka iyi bir alternatiftir. Web sitelerinize kolayca güzel canlı sohbet widget’ları eklemenizi sağlar ve ücretsiz plan, sınırsız sohbet geçmişi olan 3 operatör eklemenizi sağlar.

Mobil uygulamalarla birlikte gelir, böylece müşterilerle bağlantıda kalabilirsiniz. Müşterileriniz çevrimdışı olduğunuzda size e-posta gönderebilir ve sohbet öncesi formu daha sonra ulaşmanız için kullanıcı bilgilerini toplamanıza yardımcı olur.

Fiyatlandırma: Temel bir ücretsiz plandır ve ödemeli planı yıllık 79 $ / ay faturalandırmaya başlar.

12. Drift

Drift, zamandan tasarruf etmenize ve dönüşümleri artırmanıza yardımcı olmak için canlı sohbetin gücünü otomatik bir sohbet botuyla birleştiren bir iletişim pazarlama platformudur. Daha fazla web sitesi ziyaretçisini satış fırsatlarına dönüştürmenize yardımcı olacak güçlü özelliklerle birlikte gelir.

Drift, tüm popüler CRM ve e-posta pazarlama hizmetleri ile bütünleşir .

Drift bot, anonim ziyaretçi zekası, hesap tabanlı pazarlama, toplantılar için zamanlama ve daha fazlasını içeren birçok güçlü özellik sunar.

Birçok güçlü özelliğe sahip olsa da, Drift küçük işletmeler için uygun değildir.

Fiyatlandırma: Standart plan yıllık 50 ABD Doları / ay fatura ile başlar ve 2 sandalye ile birlikte gelir. Bot özelliğini kullanmak istiyorsanız, yıllık 500 dolar / ay ile başlayan Pro planına geçmek zorunda kalacaksınız ve 5 koltukla birlikte geliyor.

Bizim Seçimimiz: En İyi Canlı Sohbet Yazılımı

Küçük işletmeler için, tavsiye LiveChat Inc . Listemizdeki en yüksek puanlı canlı sohbet yazılımıdır ve bunları iş web sitelerimizde kullanırız. Doğru fiyat için gerekli tüm özelliklere sahiptir.

Tam bir platform arıyorsanız ve maliyet bir sorun değilse, Intercom’a bakmanızı öneririz .

Canlı sohbet aracıları kiralamak istiyorsanız, ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, LTVPlus kullanmanızı öneririz . Onları, e-Ticaret web sitemiz için uygun fiyatlı 7/24 canlı sohbet acenteleri kiralamak için kullanıyoruz.

Umarız bu makale, WordPress siteniz için en iyi canlı sohbet destek yazılımını seçmenize yardımcı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu