Blog

Youtube para kazanma

Youtubeden para kazanmak,muhtemelen YouTube’da para kazanan normal insanlar hakkında hikayeler duydunuz ve “Hey, bunu yapabilirim!” Diye düşündünüz. Binlerce dolar kazanmanız gerçekçi olmasa da, özellikle güçlü bir abone tabanınız varsa, hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Videolarınızı para kazanmak ve bu YouTube reklamlarından gelir elde etmeye başlamak için bu kılavuzu izleyin.

Youtube Kanalı Kurmak

YouTube kanalınızı kurun ve oluşturun. Kanalınız YouTube’daki kişisel varlığınızdır. Her bir YouTube hesabına bağlı bir kanal var. Bir YouTube hesabı bir Google hesabıyla aynıdır ve bir YouTube hesabı oluşturmak size Gmail ve Drive gibi diğer Google ürünlerine erişim izni verir.

 • Hesabınızı oluşturun veya mevcut olanı kullanın. Kullanıcıların kanalınızı bulmasına yardımcı olacak anahtar kelimeler ekleyin. Kanal Ayarlarınızın Gelişmiş bölümüne giderek anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz. Anahtar kelimelerinizin içeriğinizle alakalı olduğundan emin olun.
 • Kullanıcı adınız da size karşı ya da size karşı çalışabilir. Kısa, hatırlanması kolay ve orijinal ise, insanlar sizi hatırlamaya daha uygun olacaktır. Ancak mevcut bir hesabı kullanıyorsanız, kullanıcı adınızı her zaman Google+ hesabınızda düzenleyerek değiştirebilirsiniz.

Kanalınıza İçerik Yükleyin

İçerik ekleyin . Yüksek kaliteli içerik yüklemeyi deneyin ve çok uzun değil. (Bu seçenek, yüklemeye karar verdiğiniz içerik türüne göre değişebilir) Ayrıca, düzenli olarak yüklemeyi ve yüklemelerinizle tutarlı kalmayı da deneyin.

 • İçeriğiniz ilk başta harika olmasa bile, devam edin. Pratik yapmak mükemmelleştirir. Her videoyu sondan daha iyi yapmaya çalışın. Sık gittiğinizde öğreneceksiniz.
 • Daha iyi bir kamera kullanarak veya daha iyi düzenleme yazılımı veya teknikleri ile içeriğinizi geliştirin. Ayrıca, filmlerin çekilme şeklini geliştirmeye çalışın. Bir tripod kullanın, bir arkadaşınızın size yardımcı olmasını veya sahnelerinizi daha iyi aydınlatmasını sağlayın. Her şey daha iyi bir kitle için daha iyi bir ürün elde etmenize yardımcı olur.
 • Düzenli olarak yükleyerek bir kitlenin tutulmasına yardımcı olabilirsiniz. İçeriği düzenli programa eklerseniz ve bu programı mümkün olduğunca koruyorsanız, kullanıcıların daha fazla abone olma olasılığı daha yüksektir.
 • Videolarınızı, içeriği tanımlayan anahtar sözcüklerle ve göz alıcı bir açıklama ile etiketlediğinizden emin olun. Bunlar, YouTube aramalarından insanları videonuza yönlendirmeye yardımcı olur.

İzleyici Kazanmak

İzleyici kazanın . Bir kitle oluşturmak, para kazanmanızı artırmanın anahtarıdır. Herhangi bir para kazanmak için reklamlarınızı izleyecek kullanıcılara ihtiyacınız var. Daha fazla abone almanın sırrı yok, sadece yapabileceğiniz en iyi içeriği yaratın ve size gelecektir.

 • İçeriği yüklemeye devam edin ve kişileri bağlamaya çalışın. Videonuzu Twitter ve Facebook’ta yayınlayın. İnsanlarla paylaş. İnternette başka bir yere dağıtın. Aboneler bir ortak olmak için gereklidir.
 • Yorumlara yanıt vererek ve görüntüleyen yorumları ve soruları ile doğrudan alakalı zaman zaman videolar oluşturarak görüntüleyenlerinizle etkileşim kurun. Topluluğunuzla bağlantı kurmak, o topluluğa daha fazla üye getirecektir.

Videolardan para kazanmak

Videolarınızdan para kazanın. Videolarınızda para kazanmaya başlamak için para kazanmayı etkinleştirmeniz gerekir. Bu, YouTube’un videonuza reklam yerleştirmesine izin verdiğiniz anlamına gelir. Bu aynı zamanda videonuzda telif hakkıyla korunan bir materyal olmadığını kabul ettiğiniz anlamına gelir.

 • Www.youtube.com adresine gidin ve web sayfasındaki “Kanalım” ı tıklayın.
 • Üstteki çubukta “Video Yöneticisi” adlı bağlantıyı tıklayın.
 • Tıklama kanalında ve Para kazanmada Etkinleştir’i tıklayın.

Gereksinimleri karşılamak. Para kazanmaya başlamak için en az 4000 saat izlenme süresi ve 1000 aboneye ihtiyacınız var.

 • Bir videoyu, Para Kazanma sekmesini tıklayarak ve “Reklamlarla Para Kazan” kutusunu tıklayarak yükledikçe para kazanabilirsiniz.
 • Yüklendikten sonra bir videodan para kazanmak için Video Yöneticinizi açın ve para kazanmak istediğiniz videonun yanındaki “$” işaretini tıklayın. “Reklamlarla Para Kazan” kutusunu işaretleyin.

Google AdSense kurmak

Google AdSense’i kurun . Google AdSense’i ücretsiz olarak AdSense web sitesinde kurabilirsiniz. Hesabınızı oluşturmaya başlamak için Şimdi Kaydol düğmesini tıklayın. Kendi hesabınızı oluşturmak için 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız. Bundan daha gençseniz, size yardımcı olacak bir yetişkine ihtiyacınız olacak.

 • AdSense’in kim olduğunuzu ve kime para göndereceğini doğrulayabilmesi için PayPal veya banka hesabına ve geçerli bir posta adresine ve diğer bilgilere ihtiyacınız vardır. Reklam tıklaması başına yalnızca para kazanırsınız ve görüntüleme başına daha küçük bir tutar elde edersiniz, ancak zamanla eklenir. Bu yüzden bir izleyici olmak anahtardır.

Analizlerinizi kontrol edin. Çevrimiçi, para kazandıran ve görüntülenen bazı videolarınız olduğunda, nasıl performans gösterdiğini görmek için analizleri inceleyebilirsiniz. Kanal menünüzdeki Analytics seçeneğini tıklayın. Burada tahmini kazançları, reklam performansını, video görüntülerini, demografiyi ve daha fazlasını görebilirsiniz.

 • İçeriğinizin kitlenizle nasıl rezonansa girdiğini görmek için bu araçları kullanın. İstediğiniz kullanıcıları çekmediğinizi tespit ediyorsanız içeriğinizi veya pazarlamanızı değiştirebilirsiniz.

Videolarınızı başka bir yerde pazarlayın. Videolarınızı sadece YouTube’da yayınlama! Bir blog başlatın, bir web sitesi oluşturun veya başka video veya sosyal medya sitelerine yayınlayın. Daha fazla görünüm, daha iyi olur. Bağlantıyı paylaşarak veya videoyu internete yerleştirerek, fark edilmesini sağlama şansınızı artırıyorsunuz.

YouTube iş ortağı

YouTube iş ortağı ol . YouTube İş Ortakları, çok sayıda izleyici ile videolardan para kazandıran YouTube üyeleridir. İş ortakları, daha fazla içerik oluşturma aracına erişim kazanır ve sahip oldukları görüntüleyenlerin sayısı için ödül kazanabilir. İş ortakları ayrıca daha fazla topluluk desteğine ve ipucuna erişebilir.

 • YouTube iş ortağı için YouTube İş Ortağı sayfası aracılığıyla istediğiniz zaman başvurabilirsiniz. En güçlü İş Ortağı programlarına erişmek için, son 90 gün içinde kanalınız için 15.000 toplam izlenme saatine sahip olmanız gerekir.

Supp.me hizmeti ile YouTube gelirinizi artırın. Supp.me kolayca ücretsiz anketler ve sınavlar oluşturmanıza olanak sağlar. Sadece aboneleriniz için bir soru oluşturun ve onları yanıtlamaya davet edin. Daha fazla kişi, Supp.me’de oluşturduğunuz sayfaları ziyaret ederse, o kadar çok kazanırsınız. Bu, kitlenizden geri bildirim almanın harika bir yoludur (yeni videolar için fikirler isteyebilir vb.) Ve kazancınızı aynı anda artırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu