Kadın
Trend

Jel Oje Nasıl Çıkarılır?

Jel oje çıkarmak için, çivi bir aseton bazlı oje sökücü içinde yeterli bir süre için bekletin, sonra cila yavaşça çıkarın.

Jel oje çıkarmak için, çivi bir aseton bazlı oje sökücü içinde yeterli bir süre için bekletin, sonra cila yavaşça çıkarın. Cilayı sökmeye veya soymaya çalışırsanız, tırnaklarda ciddi hasara neden olabilirsiniz. Jel oje kaldırmak için, aseton bazlı oje sökücü, ıslatma pedleri veya pamuk topları ve alüminyum folyo gerekir.

  1. Tırnakları asetona batırınPamuk toplarını tamamen doyana kadar aseton oje sökücüsüne batırın. Her tırnağın etrafına bir aseton ıslatılmış pamuk top sarın, sonra pamuk topun yerinde kalması ve cila sökücünün buharlaşmasını önlemek için tırnağı alüminyum folyo ile sarın.
  2. Yeterli zaman bekleyinJel oje gevşetmek için en az 10 dakika gerekir, böylece çıkarılabilir. Cilayı iki haftadan daha uzun bir süre açık tuttuysanız, sökme işlemi biraz daha uzun sürebilir.
  3. Oje yavaşça çıkarınEn az 10 dakika sonra, kalay folyoyu çıkarın, daha sonra pamuk topunu tırnağınızdan yavaşça çevirin. Jel oje bu hareketle doğal olarak soyulmalıdır. Olmazsa, tırnakları asetonla ıslatılmış pamuk toplarına yeniden sarın ve tekrar denemeden önce birkaç dakika bekleyin. Tırnağı cilalamak ya da sıyırmak için hiçbir alet kullanmayın, çünkü çiviye zarar verir.

Bir önceki yazımız olan Akrilik Tırnakları Nasıl Yaparsınız? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Fransız manikür ne kadar sürer?
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı