Sinema

En İyi Mitolojik Filmler

En İyi Mitolojik Filmler 2019

En İyi Mitoloji Filmleri: Mitolojiler, olağandışı olaylarda yada durumlarda, tanımlanması zor  ama sıradan insan deneyiminden ayrı olarak var olduğu kabul edilen bir takım inanışlardır. Şimdi en iyi mitoloji filmleri listemize bir göz atalım

En İyi Mitolojik Filmler Listesi

Mitoloji konulu en iyi filmlerden bir demet…

Altın Pusula – The Golden Compass (2007)

Paralel bir evrende, genç Lyra Belacqua, en yakın arkadaşı ve diğer kaçırılan çocukları korkunç deneyler yapan gizemli bir örgütten kurtarmak için uzak Kuzey’e gider.

Eragon (2006)

Alagaesia Krallığı, iktidar arayışındaki arkadaşlarına ve halkına ihanet eden eski bir ejderha sürücüsü olan şeytani Kral Galbatorix tarafından yönetilir. Yetim çiftlik çocuğu Eragon, Prenses Arya tarafından gönderilen mavi bir taş bulduğunda, bir ejderha yumurtası olduğunu fark eder. Ejderha Saphira doğduğunda, Eragon akıl hocası Brom ile tanışır ve halkını zalim Galbatorix’ten özgür kılacak eski bir kehanette öngörülen ejderha binicisi olur. Eragon, isyancı Varden ile tanışır ve birlikte, birlikte büyücü olan Durza ve Galbatorix ordusuna karşı savaşırlar.

Pan’ın Labirenti – Pan’s Labyrinth (2006)

1944 İspanya’sının falangistinde, sadist bir ordu subayının kitapçı genç üvey kızı, ürkütücü ama büyüleyici bir fantezi dünyasına kaçar.

Yıldız Tozu – Stardust (2007)

Büyülü bir toprağı çevreleyen kırsal bir kasabada, genç bir adam sevgilisine büyülü alemlere girerek düşmüş bir yıldızı alacağına dair bir söz verir.

Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı – Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (2010)

Bir genç, bir Yunan ilahının soyundan geldiğini keşfeder ve ilahlar arasında devam eden bir savaşa dahil olmak üzere bir maceraya başlar.

Hobbit Serisi – The Hobbit (2012-2013-2014)

En İyi Mitolojik Filmler
En İyi Mitolojik Filmler

Hobbit serisinin şu anda 3 adet filmi var.

  • Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012): İsteksiz bir Hobbit olan Bilbo Baggins, dağ evlerini ve ejderha Smaug’un içindeki altınları geri almak için cömert bir grup cücelerle Yalnız Dağ’a doğru yol alır.
  • Hobbit: Smaug’un Çorak Topraklari (2013): Cüceler, Bilbo Baggins ve Gandalf the Grey ile birlikte Smaug’dan ana vatanları Erebor’u geri alma arayışlarına devam ediyorlar. Bilbo Baggins gizemli ve büyülü bir yüzüğe sahiptir…
  • Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (2014): Bilbo ve şirket, bir dizi savaşçıya karşı savaşmaya ve Lonely Dağı’nın yükselen bir karanlığın ellerine geçmesini engellemeye zorlanır.

Yedinci Oğul – Seventh Son (2014)

Kötü cadıların kraliçesi olan Anne Malkin, on yıl önce profesyonel canavar avcısı Spook tarafından hapsedilen çukurdan kaçar ve çırakını öldürürken, yedinci oğlunun yedinci oğlu olan Tom, kendisine yardım etmesini sağlar.

Warcraft (2016)

Dünyaca ünlü Blizzard Entertainment’ın dünyaca ünlü evrenine dayanan çatışmanın yarattığı 3 boyutlu destansı macera filmi Warcraft’ta, Orklar dünyası Draenor, fel sihir olarak bilinen gizemli bir güç tarafından parçalanıyor. Güçlü bir orc warlock olan Gul’dan, ork klanlarını birleştirir ve Horde’u oluşturur ve Azeroth dünyasına bir portal oluşturur…

Karanlık Kule – The Dark Tower (2017)

Bundan başka başka dünyalar var… The Dark Tower, dünyanın en ünlü yazarlarından birinin iddialı ve geniş öyküsünü beyaz perdeye taşıyor. Stephen King’in bu eserinde Roland, tehdit altındaki dünyaların kaderiyle, iyi ve kötülük nihai savaşta çarpışacaktır. Çünkü sadece Roland, Kuleyi Siyah Adam’dan koruyabilecektir.

Yüzüklerin Efendisi Serisi – Lord Of The Rings (2001-2002-2003)

Üç bölümden oluşur. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001), Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002), Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003).

En İyi Mitolojik Filmler 2019

Bir önceki yazımız olan LeBron James, 'Space Jam' devamı için 'Black Panther' yönetmeni Ryan Coogler ile takım kurdu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı