Sosyal Medya

YouTube for Business Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

YouTube for Business ,YouTube, kullanıcıların kendi video içeriklerini yüklemelerine ve diğer kullanıcıların videolarıyla etkileşim kurmasına olanak tanıyan bir sosyal ağ platformudur. 2005 yılında eski PayPal çalışanları Chad Hurley, Steven Chen ve Jawed Karim tarafından başlatılan platform, web tabanlı ve aynı zamanda yüksek performanslı bir mobil uygulamaya sahip. Google platformu bir yıl sonra satın aldı. Bu nedenle YouTube hesapları Google Plus’a bağlı.

İnternet analitiği şirketi  Alexa  şu anda hem internet üzerinden hem de dünya genelinde YouTube’da 2. sırada yer alıyor. 1 milyardan fazla kullanıcıyasahip ve tüm görünümlerin yarısından fazlası mobil cihazlardan geliyor.

Bireysel kullanıcı için site basit görünür. Peki ya küçük işletmeler için? Ne tür videolar yüklemeli ve yüklememelisiniz? Benzer içerik oluşturan diğer kullanıcılarla nasıl etkileşime geçersiniz? Nihayet sadık müşterilere dönüşen takipçileri çekebilir misin? Bir reklam kampanyası oluşturmaya ne dersiniz? YouTube’u iş için nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Bir hesaba kaydolma
 2. YouTube profilinizi özelleştirme
 3. YouTube’da başkalarıyla etkileşim kuruyor
 4. Kanalınızı doğrulayın
 5. YouTube Canlı
 6. YouTube’daki trend videolar
 7. YouTube fandomları
 8. YouTube’da reklam
 9. YouTube İş Ortağı Programı
 10. YouTube Red
 11. YouTube ipuçları ve püf noktaları

Diğer sitelerden farklı olarak, içeriği görüntülemek için YouTube’a kaydolmanız gerekmez. Kayıtsız kullanıcılar videoları izleyebilir. Ancak, başka hesaplar yüklemek ve bunlarla bağlantı kurmak için bir hesap gereklidir. Ayrıca 18 yaş ve üstü için yetişkin içeriği olarak işaretlenmiş videoları görüntülemek için üyelik gereklidir.

Üye olmak için bir Google hesabına giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Mevcut bir Google hesabını kullanarak kayıt olabilir veya yeni bir tane oluşturabilirsiniz. Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra, YouTube iş kanalınızı özelleştirmek için YouTube’a gidin.

Sayfanın sol üst köşesinde, birkaç seçeneğe sahip bir açılır menü var. Ana sayfa ve trend videoların yanı sıra üç kategori için de bağlantılar vardır: Kütüphane, Abonelikler ve YouTube’dan Daha Fazlası. Kitaplığınız, daha sonra izlediğiniz, beğendiğiniz ve kaydettiğiniz videoları düzenlemenize yardımcı olur. Abonelikler, abone olduğunuz kanallarda sizi günceller ve yeni içerik yüklediklerinde sizi bilgilendirir.

Sayfanın sağ üst köşesinde dört düğme vardır. Bir çizginin üzerinde görünen bir ok simgesi olan merkeze en yakın olan, sizi bir video yüklediğiniz sayfaya yönlendirir. Dokuz küçük kareden oluşan bir kare olan ortadaki YouTube uygulamaları içindir. Bir sonraki düğme, bir zil simgesidir ve sizi yeni veya beğenme gibi hesap hareketlerinize bildirir. Profil resminizin bir simgesi olan kenara en yakın olan, sizi Google’dan aldığınız hesap bilgilerinize yönlendirecektir.

”Siz de kendi blog içeriklerinizi oluşturup binlerce okuyucuya ulaşmak ve daha fazla blog içeriği okumak için kooplog.com‘u ziyaret edebilirsiniz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu