Tanıtım

Airbnb seyahat kredisi nedir?

Airbnb, dünyanın her yerinde diğer insanlarla irtibat içerisinde olabileceğiniz özel bir konaklama deneyimi sunuyor. Genellikle bölgede yaşayan ve kiraya verebilecek bir yeri olan insanlar tarafından tercih edilen Airbnb’de, yeri geldiğinde bir kişinin evinde konaklayabiliyor, yeri geldiğinde ise kendinize ait devasa bir yer bile kiralayabiliyorsunuz. Her şeyin oldukça esnek olduğu bu uygulamada her bütçeye uygun bir alternatife rastlamak mümkün.

Faaliyetlerine başladığı ilk günden beri tamamen eşsiz bir konaklama deneyimi sunmayı hedefleyerek hareket eden Airbnb, dünyanın her yerinde konaklayabileceğiniz geniş bir tesis porftöyüne sahip. Tesis denilse de aslında herhangi bir profesyonel işletme olmayan bu konaklama imkanları, insanlar tarafından listelenen evlerden, dairelerden oluşuyor. Örneğin, bir kişi evinin boş odasını seyahat edecek kişilere belli bir ücret karşılığında kiralamak istediğinde, herhangi bir ödeme yapmasına gerek kalmaksızın Airbnb’de ilan verebiliyor.

Aracı kurum olarak çalışan Airbnb, iki tarafın da güvenliğini sağlamak için ödeme sağlayıcı görevini de üstleniyor. Rezervasyon yapan kişi, ödemeyi direkt olarak ABD merkezli olan Airbnb’ye yapıyor. Kredi kartı veya banka kartınızı kullanarak rezervasyonunuz tamamlanıyor. Hesabınızda Airbnb seyahat kredisi mevcutsa bununla büyük bir indirim de sağlayabiliyorsunuz.

Airbnb insanlarla daha yakın ilişkiler kurabileceğiniz, yerel kişilerle tanışıp başka hiçbir yerde öğrenemeyeceğiniz ipuçlarıyla şehri keşfedebileceğiniz bir konaklama deneyimi sunabilir. İster bir kişinin evini paylaşın, ister kendinize ait bir ev tutun her açıdan keyifli bir maceraya atılacağınıza emin olabilirsiniz. Üstelik bu macera içerisinde Airbnb’nin güvencesi altında herhangi bir problemle karşılaşmadan konaklayacaksınız. Airbnb indirim kodu için de önerdiğimiz siteden bilgi alabilirsiniz.

Booking.com otel odası rezervasyonları konusunda daha esnek ve avantajlı seçeneklere sahip olsa da Airbnb’nin butik konaklama anlayışından çok daha farklı özellikleri bulunuyor. Airbnb’de konukların yaşayabileceği deneyimler çok daha fazla ve keyifli. Fiyat yönünden zaman zaman Booking zaman zaman Airbnb daha uygun ancak Booking indirim fırsatlarıyla bir tık daha önde.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Kıbrıs’lı iş insanı Fatih Eryılmaz Sektör çalışanlarını uyardı

Booking.com seyahatinizin belirsiz olması durumunda esnek iptal politikaları sayesinde Airbnb’den daha avantajlı hale gelebiliyor. Yine aynı şekilde önceden yapılan rezervasyonlarda indirimli otel odası tutabileceğiniz için fiyat açısından da üstün olabiliyor.

Ancak iki firma kıyaslandığında Airbnb daha keyifli ve genelde daha ekonomik bir seçenek olarak ön plana çıkmakta. Her ikisi de oldukça güvenilir firmalar olan Booking ve Airbnb, seyahatinizin ihtiyaç duyduğu konaklamaya göre birbirinin önüne geçebiliyor.

Bir önceki yazımız olan İkinci El Eşyaları Değerlendirin! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı