Tanıtım

Aristo Diyeti ile Çok Kısa Sürede Kilo Vermek Mümkün

Aristo diyeti, tamamen kişiye özel olarak uygulanan bir programdan oluşan diyet sistemidir. Pek çok insan Aristo diyeti yaparak hızlıca kilo verebilmekte ve aynı zamanda daha sağlıklı bir beslenme alışkanlığına kavuşmaktadırlar. Son zamanlarda Aristo diyeti yaparak kilo vermek siteyen insanlar sıklıkla diyetisyenlerin kapılarını çalmaktadırlar. Diyetisyenlerin yapmış oldukları analizler ve kontroller Aristo diyetinin işleyişi için oldukça önemli olan bir noktadır.

Aristo diyetine başlanılmadan önce, kişilerin beslenme alışkanlıkları, vücut yapıları ve kilo verme hedefleri detaylı bir şekilde incelenmektedir. Yapılan incelemeler, Aristo diyetinde kişiye özel bir program hazırlanabilmesi için büyük önem taşımaktadır. Günümüzde, Aristo diyetinin etkililiğini arttırmak amacı ile yapılan incelemelere büyük önem verilmektedir.

Aristo diyetinde bazı önemli kurallar bulunmaktadır ve bu kurallara uymak, sürecin çok daha hızlı ilerlemesine katkı sağlamaktadır. Glutenli gıdalar, bilindiği üzere kilo alımına önemli oranda fayda sağladığından dolayı istenilen besinler arasında yer almamaktadır. Aristo diyetinde de en önemli uyarılardan bir tanesi, glutenli besinlerden uzak durmak olmaktadır. Aristo diyeti sürecine başlayan insanlara, gluten konusunda gerekli uyarılarda bulunulmaktadır.

Aristo Diyetinde Neden Bitkisel Gıdalara Önem Verilir?

Aristo diyeti, çiğ sebze ve meyve tüketimine ağırlık verilen bir diyet programından oluşmaktadır ve hayvansal besinlere özellikle ilk hafta hiç yer verilmemektedir. Hayvansal besinlerden alınan proteinler, her ne kadar vücut gelişimi için faydalı olsalar da insan sağlığı için aynı şeyi söylemek mümkün olmamaktadır. Hayvansal besinlerden alınan proteinlerin içeriğinden dolayı, insanların vücutlarında toksin oluşumu gibi sorunların baş göstermesi mümkün olmaktadır.

Bitkisel gıdalar ve bu gıdalardan alınan proteinler, Aristo diyeti sürecinde en sık karşımıza çıkan besinler olmaktadır. Bitkisel gıdalar, insan sağlığı için oldukça ciddi öneme sahip gıdalar olduklarından dolayı, Aristo diyetinde bitkisel gıdalara yer verilmektedir. Aristo diyetinde ilk amaç kilo vermek olsa da bu kilo verme sürecini sağlıklı bir şekilde devam ettirmek oldukça önemlidir. İnsan sağlığını korumak, Aristo diyetinde ön planda tutulan bir durum olduğundan dolayı insanların bitkisel gıdalara daha yakın olmaları sağlanmaktadır.

Aristo diyetinde hayvansal gıdalardan uzaklaşıp bitkisel gıdalara yönelmek, vücutlarını geliştirmek isteyen insanların zararına olan bir durum değildir. Öyle ki, hayvansal gıdalarda bulunan proteinlerin sağlamış olduğu faydalar gibi bitkisel gıdalardaki proteinler de oldukça faydalıdır. Üstelik, hayvansal gıdalara nazaran çok daha sağlıklı olan bitkisel gıdalar, Aristo diyetinde en sık tercih edilen gıda türleri

Dr. Gönül Ateşsaçan’ın bulmuş olduğu Aristo diyeti, oldukça yüksek başarı oranlarına sahip olduğundan dolayı, sadece ülkemizde değil dünyanın pek çok yerinde uygulanmaya başlamıştır. Dr. Gönül Ateşsaçan tarafından yazılan “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” kitabı, Aristo diyetinin bütün detaylarını anlatan oldukça faydalı bir kitaptır.

Aristo Diyeti ile Kısa Süre İçerisinde Kilolarınızdan Kurtulmanız Mümkün

Aristo diyetine başlamak isteyen insanlar, bu diyetin ne kadar kilo verdirdiğini de sıklıkla merak etmektedirler. Aristo diyeti sayesinde ilk bir ay içerisinde kilolarının %10’unu veren insanlar bulunmaktadır. Dr. Gönül Ateşsaçan tarafından uygulanan Aristo diyetinde, uygulamaya başlanılmadan önce hastalara SCIO testi olarak bilinen saç telinden alınan örnekle yapılan bir test de yapmaktadır. Bu test sayesinde kişinin kilo almana nedeninden, hangi besinlerde kilo aldığına kadar pek çok farklı konunun analizi yapılabilmektedir.

Aristo Diyeti Yapmak İsteyen İnsanlar Nasıl Hazırlıklar Yapmalı?

Aristo diyeti yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak, uzmanların görüşlerini önemsemeleri ve bu görüşlere göre hareket etmeleri gerekmektedir. Uzmanlar, Aristo diyetinin çok daha etkili bir hale dönüşebilmesi için pek uyarıda da bulunmaktadırlar. Bu uyarılardan bir tanesi de Aristo diyeti sürecindeki kahvaltı yapma saati olmaktadır. Aristo diyeti bir yaşam tarzı olduğundan dolayı, insanların kahvaltı konusunda da bir alışkanlık kazanmaları oldukça normaldir. Aristo diyeti yapan kişilerin çok daha hızlı kilo verebilmeleri için sabahın erken saatlerinde diyet yapmaları önerilmektedir.

Aristo diyetinde daha hızlı kilo verebilmek için yapılması gereken konulardan bir tanesi de bol bol su içmek olmaktadır. Gün içerisinde, sadece su içme ihtiyacı duyulduğu zaman değil de devamlı olarak su içildiği zaman kilo vermeye yardımcı olacaktır. Bu konuda, Aristo diyetinde uzmanlaşmış insanlar da su tüketiminin önemini vurgulamaktadırlar.

Aristo diyeti son zamanların en popüler diyetleri arasında yer almaktadır ve bu konuda insanların güvenini de kazanabilmiştir. İnternet üzerinden en sık araştırılması yapılan diyet türlerinin başında Aristo diyeti gelmektedir.

Alışılagelmiş diyetlerin en önemli sorunlarından bir tanesi, insanların bu diyetleri yaşam tarzı haline getirememesidir. İnsanlar bu diyetleri kalıcı bir hale getiremediklerinden dolayı vermiş oldukları kiloları diyet sonrasında hızlı bir şekilde geri alabilmektedirler. Bu konuda oldukça sorun yaşayan insanlar, Aristo diyeti yaparak bu sorundan kurtulabilmektedirler.  Aristo diyeti, normal diyetten daha çok bir yaşam tarzı haline gelmektedir.

Aristo Diyeti Avantajları Nelerdir?

Aristo diyetinde bilinen bütün ölçülere gerek duyulmamaktadır ve oldukça kolay bir program uygulanmaktadır. Kibrit kutusu, bir kaşık gibi ölçülerden uzak bir diyet olan Aristo diyeti, insanlara bu konuda özgürlük tanımaktadır. Aristo diyetinde alınan öğünlerde yeme sınırı olmadığı için, insanlar gün içinde daha tok hissetmektedirler. Örneğin, öğlen öğünündeki yemekte insanlar yemeleri gereken yiyecekleri doyana kadar yiyebilmektedirler.

Aristo diyeti yapan kişilerde, fiziksel gelişmelerin yanı sıra kişisel olarak da olumlu gelişimler yaşandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Aristo diyeti yapan insanların gün içerisinde daha enerjik ve rahat oldukları gözlemlenen bir olay olmaktadır. Özellikle stresli işlerde çalışanlar ya da günlük yaşamından stresinden uzak kalmak isteyen insanlar Aristo diyeti sayesinde çok rahatlamaktadırlar.

Aristo diyeti kişisel programında bakliyat tarzı ürünlere büyük önem verildiği için, diyeti yapan kişinin gün içinde daha fazla enerjik olması beklenilmektedir. Yapılan program kişinin gün içinde tok kalması için özel hazırlandığı için, açlık hissi sıfıra indirgenmektedir. Öyle ki, bazı durumlarda diyeti yapan kişiler programlarından bazı ürünlerin çıkarılmasını isteyecek kadar tok kalabilmektedirler.

Online olarak evinizden Aristo diyeti yapabilirsiniz! Detaylı bilgi için tıklayın.

Kaynak: https://www.diyetine.com/aristo-diyeti-ile-fazla-kilolardan-kurtulun/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu