Tanıtım

Cildine Kalkan Olacak En İyi Güneş Koruyucu Ürünler

Yazın gelmesiyle birlikte en çok kullanılan ürünler şüphesiz güneş koruyucularıdır. Cildiniz için en iyisini seçebilmeniz adına Watsons birçok önemli markanın onlarca ürününü sizler için bir araya getiriyor. Kış aylarında vaktinizin çoğunu kapalı ortamlarda geçirirken mevsim yaza dönmeye başladığında açık havada geçirilen süre de arttığı için cildiniz güneşin zararlı etkilerine daha fazla maruz kalmaya başlıyor. Ozon tabakasının koruyucu etkisini yitirmeye başladığı günümüzde cildinizi güneşin olumsuz etkilerinden maksimum düzeyde korumalısınız. Bunun için Watsons’ta yer alan etkisi kanıtlanmış ünlü güneş kremi markaları ile tanışmanın şimdi tam zamanı!

Güneş Koruyucu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

UVA ve UVB koruması: Güneş kaynaklı olup atmosferden geçebilen UVA ve UVB ışınlarının insan sağlığı üzerindeki hastalık oluşturan negatif etkileri hakkındaki araştırmalara her yıl bir yenisi daha ekleniyor. Zararlı ışınlardan olan UVA da artık en az UVB kadar risk taşıyor. Bu nedenle güneş koruyucu ürününüzün içerisinde UVA koruması da olmasına mutlaka dikkat etmenizi öneririz. Güneş kremlerinin üzerinde bulunan artı işareti ürünün UVA ışınlarına karşı koruma özelliği olduğunu gösterir. Ne kadar fazla artı var ise koruma düzeyi de o kadar yüksektir.

SPF: Kullanmak üzere seçtiğiniz ürününüzde güneş koruma faktörü olarak bilinen SPF (Sun Protection Factor), bronzluğun istenmediği durumlarda yeterli ve sağlıklı bir koruma elde edebilmeniz için minimum 30 değerinde olmalıdır.

Cilt Tipinize Uygunluğu: Dermokozmetik olan tüm güneş koruyucu ürünler cilt tiplerine uygun ve özel olarak üretilmiştir. Sizin cilt tipinize uymayan bir ürün kullanmanız cildinizde sonradan oluşan bazı problemler yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle cildinizin var olan güzelliğine zarar vermeyecek hatta zengin içeriği ile hem güneşten korurken hem de bakım yapabilen ürünler tercih etmelisiniz.

Su ve Tere Dayanıklılığı: Yaz aylarında güneş kremini sadece plajlarda değil günlük hayatınızda da kullanmanız gerektiği için yoğun tempoda terlemeniz durumunda ürünün koruyuculuğunu kaybetmemesi için tere dayanıklı olmasına mutlaka önem vermelisiniz. Tatilde kullanacağınız güneş koruyucular ise sizleri deniz ve havuzun içerisindeyken de koruyabilmesi adına istisnasız bir şekilde suya dayanıklı olmalıdır. Kullandığınız güneş koruyucunun bu özelliklere sahip olmasına dikkat ederseniz tüm tatiliniz boyunca her an maksimum düzeyde koruma altında olduğunuzu bilir, tatilinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kimyasal ve Mineral Güneş Koruyucu Farkı

Kimyasal güneş koruyucu ürünlerin içerdikleri kimyasal maddeler ürün cilde sürüldükten kısa bir süre sonra cilt tarafından emilir. Emilim için gereken süre genellikle ürünlerin üzerinde “Güneşe çıkmadan 15-20 dakika önce uygulayınız.” şeklindeki ibarelerle kullanıcılara belirtilir. Bu maddeler zararlı güneş ışınları ile reaksiyona girerek onları ısı enerjisine dönüştürür. Sonrasında bu ısı ciltten salınır.
Mineral güneş koruyucu ürünler ise çalışma prensibi olarak kimyasal koruyuculardan farklıdır. Bunlar fiziksel koruyucular olarak da adlandırılır. Cildinize uyguladığınız mineral güneş koruyucuları cildiniz üzerinde koruyucu bir bariyer görevi görür ve güneş ışınlarını cildinizin emmesine müsaade etmeden direkt olarak ışınları geri yansıtma prensibi ile çalışır.

Cilt Tipine Göre Güneş Koruyucu Seçimi

Kuru cilt tipine sahipseniz güneş ışınlarının cildi kurutucu etkisine karşı koyabilen içeriğinde yoğun nemlendirici ajanlar bulunduran ürünler sizler için idealdir.

Yağlı ciltler için güneş kremi seçimi yaparken su bazlı güneş kremi tercih etmeye dikkat etmelisiniz ki cildinizin sebum dengesi bozulup daha da fazla yağ ve sivilce üretmeye başlamasın. Bunun için kullanacağınız ürünü satın almadan önce içerik etiketine bakıp ilk beş maddenin yağ bazlı olmamasına özen göstermelisiniz.

Hassas cilt tipine sahipseniz tercih edeceğiniz güneş koruyucu ürünün içerikleri sizler için ayrıca önem arz etmektedir. Cildinizde alerjik reaksiyon oluşturabilecek maddeleri barındıran ürünlerden etiket okuma alışkanlığı kazanarak uzak durabilirsiniz. Vücut ve yüz için güneş kremi seçimlerinizde tercihinizi mineral koruyucu ürünlerden yana kullanmalısınız.

Nivea, Sebamed, Garnier, Pure Beauty, Neutrogena, Roc ve Solait gibi birçok popüler markanın en güncel ve popüler güneş koruyucu ürünlerini sizler için bir araya getirmeye devam eden Watsons’ta ihtiyacınız olan ürüne ulaşmanız çok kolay. Haydi siz de kendinize ve sevdiklerinize en uygun ürünlere Watsons ayrıcalığı ile sahip olup güneşten korkmak yerine onun keyfine varın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu