Tanıtım
Trend

Teknoloji Dünyasına Katılan Yeni Nesil Teknoloji Sitesi

Teknoloji dünyası her geçen gün gelişmekte,ve sanal aleme yeni siteler katılmakta.

Teknoloji dünyası her geçen gün gelişmekte,ve sanal aleme yeni siteler katılmakta.Biliyorsunuzki milyonlarca site var. Peki asıl soru kaçı bizler için faydalı? Ve Teknolojiyi nekadar tanıyoruz.

Teknoloji – Teknolojinin açıklaması ve tanımı

Teknoloji nedir

Teknoloji, insanların ihtiyaçlarımızı ve arzularımızı karşılayan araçlar, makineler, ürünler ve hizmetler oluşturmak için çevremizi değiştirdiği, dönüştürdüğü ve kullandığı bilgi, beceri, deneyim ve teknikler dizisidir. Etimolojik olarak kelime Yunan teknesinden (teknik, sanat, beceri) ve logolardan (bilgi) geliyor

Teknolojinin kökeni, atalarımızın kalıp ve bileyebilecek son derece sert bir dizi taşın (silex, kuvars, obsidyen ….) doğasındaki varlığını keşfettikleri Taş Devri’ne kadar uzanmaktadır. keskinleştirmek, günlük yiyecek rasyonunu sağlamak için avcılık işini kolaylaştıran ilk bıçakları, baltaları ve kesme aletlerini yapmalarına izin verdi.

Dipnot: Bu zamana kadar internette gezdiğim en faydalı site https://www.internetcagi.com/ sitesi olmuştur gezmenizi tavsiye ederim.

Önceki örnekte, insanların çevresini bir taş seçerek ve beceri ve bilgisi ile bir araç oluşturmak için değiştirerek, hayvanların daha hızlı ve etkili bir şekilde avlanmasına izin verdiğini gördük.

Günlük yaşamımızda çevremizdeki tüm nesneler, varlığımızın yüzyıllar boyunca gelişen farklı teknolojik ilerlemelerin ürünleri, hayatımızı daha kolay hale getiren, merakımızı mükemmelleştirme arzusunu tatmin eden araç ve makineleri yapmak için doğal kaynakları dönüştürdük. Bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar, lokomotifler, arabalar ve uçaklar, ampul ve mikroçip, Ay’ın ilk adamı ve mekanın fethedilmesi en son teknolojimizin kilometre taşlarıdır.

Teknoloji sınıflandırması

Teknoloji sadece bıçaklar, bilgisayarlar veya uzay aracı gibi nesneler veya malzeme ürünleri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ihtiyaçlarımızı ve arzularımızı karşılayan tüm bu metodolojileri ve maddi olmayan ürünleri de içerir, böylece teknolojiyi 2 gruba ayırabiliriz:

Sert teknolojiler – bize somut ürünler veren teknolojilerdir.

Yumuşak teknolojiler – bize maddi olmayan şeyler veren teknolojilerdir.

Yalın üretim, iş stratejileri geliştirme ve satma, finansal muhasebe sistemleri, yazılım oluşturma ve geliştirme, koçluk … gibi organizasyonel yöntemler yumuşak teknolojilere örnektir.

Genellikle yumuşak teknolojiler ekonomi, yönetim ve idare, sosyoloji ile, sert teknolojiler fizik ve kimya ile ilgilidir.

Mevcut teknolojileri, sınıflandırmaları şu şekilde sınıflandırmanın ve tanımlamanın başka yolları vardır:

Esnek Teknoloji – birçok uygulama alanında kullanılabilecek teknoloji setini kapsar, mikroçip televizyonlar, telefonlar, bilgisayarlar, makineler gibi birden fazla üründe ve tıp, uzay araştırmaları gibi birçok uygulamada kullanılır …

Sabit Teknoloji – tüm teknolojiyi kapsayan bir ürün veya belirli bir alan için kullanılabilir, örneğin mantar öldürücüler sadece bakteri, mantar, virüs ve küflerin giderilmesinde kullanılan ürünlerdir.

Teknolojinin etkileri

Kuşkusuz, teknolojik gelişmeler, düşünme, varlık ve yaşam tarzımızı ve aynı zamanda çevreleyen çevreyi kökten değiştirmiştir. Makine ve aletler üretmemize izin veren metal ve minerallerin aranması ve çıkarılması için geniş arazileri kazdık, odun elde etmek için çok sayıda ağaç uzantısını kestik, laboratuarda etkileşen ve değişen kimyasal bileşikleri sentezledik. çevreye, CO2’yi atmosfere yayan yanma ürünlerini kullanın, günlük aktivitemiz çok fazla atık üretir … ormansızlaşma, iklim değişikliği, asit ve radyoaktif yağmur gibi problemler ve ozon tabakasındaki delik, Dünya gezegenimizin kökenini çevreliyor insanlar tarafından geliştirilen ve kullanılan çeşitli teknolojiler.

Teknoloji, savaş kavramını ve savaş alanını, makineler ve bombalar gibi gittikçe öldürücü silahlar yaratmamıza izin verdi. Sadece 2. ve 2. Dünya Savaşı arasında, önceki 2.000 yılda meydana gelen tüm savaşlardan üç kişiden fazla insan öldü.

Dolayısıyla insanlar çevremize ve kendimize daha temiz ve saygılı teknolojiler geliştiriyorlar.

Ancak her şey kötü değil, aksine, teknoloji sayesinde, daha önce ölümcül olan hastalıkları tespit edebildiğimiz ve tedavi edebildiğimiz, herhangi bir kişinin sahip olduğu bir toplum yarattığımız teknik ve bilimsel ilerlemeler sayesinde ümidimiz ve yaşam kalitemiz büyük ölçüde arttı. İnternet üzerinden bilgiye erişim, ürettiğimiz, depoladığımız ve dağıttığımız teknoloji sayesinde yaşam seviyemizi ve yaşam kalitemizi artıran teknoloji, zorlu, tehlikeli işler yapan ve insan için büyük çaba gerektiren makineler yarattı, Teknoloji sayesinde dünyadaki herkesle iletişim kurabiliriz, ayı ve kısa sürede alanı fethedebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu