Blog

En İyi Anahtar Kelime Arama Araçları

Anahtar kelime araştırması yapmalı mıyım?

Anahtar kelime araştırması yapmalı mıyım? Bir makale veya site içeriğinde hedeflemek için yalnızca doğru anahtar kelimeleri arıyorsanız, herhangi bir anda hangi anahtar kelime aramalarının popüler olduğunu ölçmek veya gelecekteki anahtar kelime aramalarının ne olabileceğine dair iyi bir fikir edinmek için, anahtar kelime arama araçları size yardımcı olabilir. tüm bu hedefler ve daha fazlası. İncelemeler ve okuyucular tarafından seçilen ve incelenen web’deki en iyi beş anahtar kelime arama aracı .

Google Trends

Google Trends
Google Trends

Google Trendler , en fazla trafiği alan saatlik aramalara (saatlik olarak güncellenir) hızlıca bakar, en fazla (ya da en azından) bir süre boyunca hangi konuların arandığını görebilir, belirli anahtar kelimelerin Google’da görünüp görünmediğini kontrol edebilirsiniz. Haberler, arama modellerini coğrafi olarak ve çok daha fazlasını araştırın.

Belirli bir anahtar kelime öbeğinin geçmiş verilerine kıyasla nasıl bir performans gösterebileceğini anlamanıza yardımcı olan sayısız farklı kullanımlı bir anahtar kelime arama aracıdır. Ayrıca, mevcut arama modellerinin dünyanın her yerinde olduğunu görmek büyüleyici bir şeydir. Açılan menüyü kullanarak, belirli kategorilerin yanı sıra, belirli kategorilerden hangileriyle ilgilendiğinizi belirlemek istediğiniz belirli ülkeleri seçebilirsiniz. Haberler – aramanızı daha da daraltmak için.

Wordtracker

Wordtracker‘ın ücretsiz sürümü, belirli bir anahtar kelime veya anahtar kelime öbeğinin takip edilmeye değer olup olmayacağına hızlıca göz atmanın harika bir yoludur. Anahtar kelimenizi yazmanız yeterlidir ve Wordtracker, bu kelime veya ifadenin her gün kaç kez arandığına dair genel bir tahminde bulunacaktır; Ayrıca alakalı anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini de gösterecektir.

Wordtracker ücretsiz sürümü günde yirmi ücretsiz anahtar kelime aramaları verir ve kendinizi sık sık kullanarak bulursanız, ücretli sürüm ekstra paraya değer olabilir. Çalışmak için daha az rekabetçi olan potansiyel anahtar kelimeleri bulmak için harika bir yoldur.

Trellian Keyword Discovery

Trellian Keyword Discovery
Trellian Keyword Discovery

Trellian’ın Keyword Discovery , 200’den fazla farklı arama motorundan anahtar kelime arama verilerini derler. Bu nedenle, yazdığınız her ne olursa olsun, etkileyici bir şekilde sağlam bir anahtar kelime listesi ve anahtar kelime öbekleri listesi döndürür.

Bu araç (ücretsiz deneme sürümü), tüm büyük arama motorlarının verilerini içerir ve anahtar kelime araştırması, mevsimsel arama eğilimlerini izleme ve size rekabet avantajı sağlayacak alakalı anahtar kelimeler bulma konusunda yardımcı olabilir.

Google Arama Trendleri

Google Arama Trendleri, belirli coğrafi bölgelere, zaman çerçevelerine ve kategorilere göre arama hacmine ve metriklerine bakar. Mevsimsel eğilimleri araştırmak için Google Insights’ı kullanabilir, kimin neyi arayacağını, arama modellerini takip ettiğini, rakip siteleri / markaları araştırdığını ve çok daha fazlasını anlayabilirsiniz.

Bu, insanların zaten aradıkları şeyden değerli bilgiler elde etmenin ve web sitenizin ziyaretçilerine bulmaya çalıştıkları şeyleri vermek için nasıl kullanacaklarını anlamanın çok akıllı bir yoludur.

Google Key Words

Google Adwords Kelime Aracı size orijinal sorguyla ilgili anahtar kelimeler, arama hacmi, rekabet ve eğilimleri bir listesini verir. Bu anahtar kelime arama aracını, olası web trafiğini tahmin etmek , çeşitli giriş / çıkışlara göre anahtar kelimeleri filtrelemek ve web sitenize özel olarak uyarlanmış fikirler göstermek için de kullanabilirsiniz.

Not: Bu aracı kullanabilmeniz için bir AdWords hesabınızın olması gerekir. Bu harika (ücretsiz!) Anahtar kelime araştırma aracını kullanmak için AdWords’e kaydolmak için beş dakikanızı ayırmanız gerekir.

Sadece gerçek Google verilerini kullanarak anahtar kelime araştırması yapabileceksiniz, aynı zamanda tıklama başına ödeme kampanyaları başına ödeme yapabilecek, değerli performans bilgileri elde edebilecek ve hepsinden önemlisi, sitenizin farkına varmanıza yardımcı olacak sayısal anahtar kelime fikirleri edinebileceksiniz, arama motorlarında.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir site açtıysanız kesinlikle olmazsa olmazlar anahtar kelime seçimi güzel bir makale olmuş faydalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu