Blog

Google, Arama Motoru Snippet’i Test Ettiğini Doğruladı

İçeriğinizi Google’da yepyeni bir şekilde göstermek için HowTo, QAPage ve FAQPage dahil olmak üzere Schema.org’dan yeni işaretlemeler kullanılabilir. Google bunu birkaç hafta önce Singapur’da önizledi.

Yeni Snippet

Google, Arama Motoru  ile son birkaç ay boyunca yeni bir arama sonuçları snippet’i test ettiğini doğruladı: Arama sonuçlarının arama yapanlara gösterilme şekli. Bu yeni arama snippet’leri, Sık Sorulan Sorular veya sık sorulan sorular, Soru-Cevap (sorular ve cevaplar) ve How-Tos biçimindedir.

Akhil Agarwal Twitter’da bu özelliği bize bildirdi ve Google bize testi açıklayan bir açıklama gönderdi. İşte, Singapur’daki son bir Google etkinliğinde sunulan ekran görüntüsü:

Bir Google Sözcüsünin açıklaları:

Kullanıcılarımız için en alakalı ve yararlı sonuçları sağlamak için her zaman yeni yollar arıyoruz. Kısa bir süre önce, belirli bir Soru-Cevap veya forum sitesindeki yanıtların, soruları için en iyi cevaba sahip olup olmayacağını anlamasına yardımcı olmak için yeni yöntemler ekledik. Bu cevapların bir önizlemesini Arama’ya sunarak, kullanıcılarımızın hangi kaynağın aradıkları bilgiye sahip olma olasılığını daha hızlı bir şekilde tanımlamasına yardımcı oluyoruz. Şu anda SSS ve Nasıl Yapılır içerik için benzer önizlemelerin yüzeyini oluşturmanın yollarını denemek için ortaklarla çalışıyoruz.

Bu yeni snippet özellikleri, arama sonucunu tıklamaya karar vermeden önce, arama yapan kişinin bu web sayfasından neler bekleyebileceği hakkında daha fazla bilgi verir. Web yöneticileri, içeriklerini yapılandırılmış verilerle işaretleyebilmeli ve arama sonuçlarının, soru ve cevap önizlemeleri gösterilmeye uygun olmasını sağlamalıdır – bu, destek sayısı ve En Çok Cevap özelliği etrafında destekleyici meta verilerin nasıl işlediğine benzer .

Google yakında yayıncıların ve web yöneticilerinin yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterilen SSS ve Nasıl Yapılır biçimlerine katılmasına olanak sağlayacak bir ilgi alanı oluşturacak.

Ancak, Schema.org web sitesini incelerseniz, bu işaretlemenin birçoğunu, HowTo işaretlemesi , QA sayfa işaretlemesi ve SSS işaretlemesi dahil olmak üzere zaten bulabilirsiniz . Bu yüzden, erken başlamak istiyorsanız, HTML’nizin bölümlerine uygun işaretlemeyi eklemeyi düşünün.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Web Dizini Nasıl Oluşturulur
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu