Nedir?

Alternatif Yatırım Nedir

Alternatif Yatırım Tanımı?

Alternatif bir yatırım, geleneksel yatırım kategorilerinden birine girmeyen bir finansal varlıktır. Geleneksel kategoriler, hisse senetleri, tahviller ve nakit paradır. Alternatif yatırım varlıklarının çoğu, kurumsal yapıları tarafından tutulmakta veya akredite, karmaşık yapıları, düzenleme yetersizlikleri ve risk dereceleri nedeniyle yüksek net değerli bireyler tarafından sağlanmaktadır.

Alternatif yatırımlar özel sermaye veya risk sermayesi, riskten korunma fonları, yönetilen vadeli işlemler, sanat ve antikalar, emtialar ve türev sözleşmeleridir. Gayrimenkul de sıklıkla alternatif bir yatırım olarak sınıflandırılır.

Alternatif Bir Yatırımın Temelleri

Birçok alternatif yatırım , özellikle yatırım fonları ve borsa yatırım fonları (ETF’ler) ile karşılaştırıldığında, yüksek asgari yatırımlara ve ücret yapılarına sahiptir. Bu yatırımlar ayrıca doğrulanabilir performans verilerini yayınlamak ve potansiyel yatırımcılara reklam vermek için daha az fırsata sahiptir. Her ne kadar alternatif varlıklar yüksek başlangıç ​​minimumlarına ve peşin yatırım ücretlerine sahip olsalar da, işlem maliyetleri, düşük ciro seviyelerinden dolayı tipik olarak geleneksel varlıkların maliyetlerinden daha düşüktür.

Çoğu alternatif varlık, özellikle geleneksel emsallerine kıyasla oldukça likit değildir. Örneğin, yatırımcıların sınırlı sayıda alıcıya bağlı olarak 80 yıllık bir şişe şarap satmayı Apple Inc.’in 1000 hissesine kıyasla daha zor bulması muhtemel. Yatırımcılar alternatif yatırımları değerlemekte bile güçlük çekebilirler, çünkü varlıkları ve bu işlemleri içeren işlemler nadiren görülür. Örneğin, 1933 Saint-Gaudens Çifte Kartal 20 $ ‘lık altın madalyonun satıcısı, 2018’den beri var olduğu bilinen sadece 13 tane olduğu için değerini belirlemekte zorluk çekebilir.

ANAHTAR PAKETLER

 • Alternatif bir yatırım, geleneksel sermaye / gelir / nakit kategorilerinden birine girmeyen bir finansal varlıktır.
 • Özel sermaye veya risk sermayesi, hedge fonlar, gayrimenkul, emtia ve maddi duran varlıklar alternatif yatırımlara örnek olarak verilebilir.
 • Alternatif yatırımların çoğu SEC tarafından düzenlenmiyor.
 • Alternatif yatırımlar biraz likit olma eğilimindedir.
 • Geleneksel olarak kurumsal yatırımcılar ve akredite yatırımcılar için alternatif yatırımlar, perakende yatırımcılara alt fonlar, ETF’ler ve alternatif varlık portföyleri oluşturan yatırım fonları aracılığıyla alternatif yatırımlar haline gelmiştir.
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Selülit Nedir?

Alternatif Yatırımların Düzenlenmesi

Madeni para veya sanat gibi benzersiz şeyler içermese bile, alternatif yatırımlar, düzenlemeleri gereği dolandırıcılık ve dolandırıcılıktan mahrum kalmaktadır.

Alternatif yatırımlar genellikle geleneksel yatırımlardan daha az net bir yasal yapıya tabidir. Onlar Dodd-Frank Wall Street Reformu ve Tüketici Koruma Yasası’nın kapsamına giriyor ve uygulamaları Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından incelemeye tabi tutuluyor. Ancak, genellikle SEC’e kaydolmaları gerekmez. Dolayısıyla, SEC veya Finansal Hizmetler Düzenleme Komisyonu tarafından yatırım fonları ve ETF’ler gibi denetlenmezler veya düzenlenmezler.

Bu nedenle, alternatif yatırımlar göz önüne alındığında yatırımcıların kapsamlı bir özen göstermeleri çok önemlidir. Genellikle, yalnızca akredite yatırımcılar olarak görülenler alternatif yatırım olanaklarına erişebilirler. Akredite edilmiş yatırımcılar, 1 milyon doları aşan net – ikametlerini saymaz – veya kişisel geliri en az 200.000 dolar olanlardır.

Alternatif Yatırımlar için Strateji

Alternatif yatırımlar tipik olarak standart varlık sınıfları ile düşük bir korelasyon gösterir . Bu düşük korelasyon, hisse senedi ve bono piyasalarına sıklıkla karşı veya tersi yönde hareket etmeleri anlamına gelir. Bu özellik onları portföy çeşitlendirmesi için uygun bir araç haline getirir. Altın, petrol ve gayrimenkul gibi sabit varlıklara yapılan yatırımlar da kâğıt paranın satın alma gücünü zedeleyen enflasyona karşı etkin bir korunma sağlamaktadır.

Bu nedenle, emeklilik fonları ve özel bağışlar gibi birçok büyük kurumsal fon , portföylerinin küçük bir kısmını – genellikle% 10’dan daha az – riskten korunma fonları gibi alternatif yatırımlara tahsis eder .

Akredite olmayan perakende yatırımcı da alternatif yatırımlara erişime sahiptir. Alternatif yatırım fonları ve borsa yatırım fonları – yani alt fonlar veya likit alts – şimdi mevcuttur. Bu alt fonlar, ortalama bireyin erişmesi için daha önce zor ve maliyetli olan alternatif varlık kategorilerine yatırım yapmak için bol miktarda fırsat sağlar. Onlar halka açık olduğundan, alt fonlar vardır özellikle tarafından, SEC kayıtlı ve ile düzenlenen 1940 Yatırım Şirketi Kanunu .

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  “NGL” Ne Anlama Geliyor ve Nasıl Kullanıyorsunuz?

Artıları

 1. Geleneksel varlıklara karşı ağırlık
 2. Portföy çeşitliliği
 3. Enflasyon riskinden korunma
 4. Yüksek ödülleri

Eksileri

 1. Değeri zor
 2. likit Olmayan
 3. Denetimsiz
 4. Yüksek risk

Alternatif Yatırımlara Gerçek Dünya Örneği

Sadece düzenlenmek, alt fonların güvenli yatırımlar olduğu anlamına gelmez. SEC notları:

Alternatif yatırım fonlarının çoğunun performans geçmişi sınırlı. Örneğin, 2008’den sonra birçoğu piyasaya sürüldü, bu nedenle aşağı pazarda nasıl performans gösterecekleri bilinmiyor.

Ayrıca, çeşitlendirilmiş portföyü doğal olarak zarar tehdidini hafifletmesine rağmen, bir alt fon hala temel varlıklarının doğasında bulunan risklere tabidir. Gerçekten de, alternatif varlıklar konusunda uzmanlaşmış ETF’lerin sicili karışık.

Örneğin, Mart 2019 itibariyle, SPDR Dow Jones Küresel Emlak ETF’si yıllık% 6.32’lik yıllık bir getiri sağlamıştır. Buna karşılık, SPDR S&P Petrol ve Gaz Arama ve Üretim ETF’si aynı dönem için% 14,7 oranında negatif çıktı.

Bir önceki yazımız olan Yağ Hücreleri Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı