Sağlık

Akşamları Kereviz Yemenin İnanılmaz Faydaları

Kereviz Yemenin faydaları,kereviz nelere iyi gelir.Kereviz süper sağlıklı olup fakat toplum olarakta pek tüketimden yana değiliz. Bu makalede akşamları kereviz yemek için 10 muhteşem neden veriyoruz? Neden acaba? Bu makaleyi okumayı bitirsen iyi olur.

  1. Sindirimi artırır

Kereviz, bağırsaklarınızın işlevi için önemli olan suda ve çözünmez lif içinde paketlenir. Daha fazla sert tabure yok. İnanılmaz temizlik gücüne sahiptir. Zehirli atıklardan kurtulmak için yatmadan önce birkaç kereviz sapı yiyin.

  1. Ağrı ve iltihabı hafifletir

Kereviz, enflamasyonu azaltmada ve ağrıyı hafifletmede etkili olan antioksidanlar ve polifenoller içerir. Astımlılara mucizeler yapar. Kereviz, yüksek salisilik asit içeriği nedeniyle etkili bir ağrı kesicidir.

  1. Alkalinite düzenler

Vücudunuzdaki asitliği azaltmak için daha fazla kereviz yiyin ve alkali bir ortam yaratın.

  1. Kan basıncını normalleştirir

Kerevizdeki ftalidler dolaşımını% 14 oranında uyarır ve stres hormonlarının salgılanmasını azaltır.

  1. Kolesterolü düşürür

LDL veya kötü kolesterol hipertansiyona neden olur. Kerevizdeki bütilftalid kolesterolü azaltır. Kötü kolesterol seviyenizi% 7 azaltmak için her gün 2 kereviz sapı yiyin.

  1. Vizyonu geliştirir

Bir kereviz sapı, günlük A vitamini alımının% 10’unu verebilir. Yaşa bağlı görme bozukluğunu önlemek için bu vitamine ihtiyacınız vardır. Kerevizdeki fıstututlar 20/20’da sizi vizyonda tutar.

  1. Sağlıklı kilo kaybı

Kereviz çok fazla su ve sadece birkaç kalori içerir, bu da kilo vermeye çalışanlarınız için mükemmel bir seçimdir. Süper çok yönlüdür ve çorba, güveç, salata ve patates kızartmasına ekleyebilirsiniz.

  1. Stresi azaltır

100 gramlık bir porsiyon size yaklaşık 11 mg magnezyum verebilir. Bu mineral, stresi azaltma yeteneği ile bilinir. Kereviz, sinir sisteminiz için önemli olduğu anlamına gelen magnezyum ve uçucu yağlarla doludur. Stresi azaltmak ve iyi uyumak için daha fazla kereviz yiyin.

  1. Libido artırır

Kereviz size androstenon ve androstenol verir. Uyarılma seviyenizi artırmak için bu feromonlara ihtiyacınız var.

  1. Kanserle savaşır
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Baş ağrısı nasıl geçer

Luteolin, bir çeşit flavonoid, kanserin büyümesini ve yayılmasını önler. Bu özellikle kolorektal ve pankreas kanseri için geçerlidir. Bazı çalışmalar, luteolinin, meme kanseri oluşumunu ve büyümesini önleyebileceğini bulmuştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı