Sağlık

Neden Ananası Günlük Yemeliyiz?Ananasın İnanılmaz Faydaları

Ananasın faydaları,Ananasın yararları saymakla bitmez.Ananaslar doğanın inanılmaz bir hediyesi ve kesinlikle daha sık yemeniz gereken bir üründür. Bu tropikal tedavi inanılmaz sağlık yararlarına sahiptir – C vitamini ve manganez ile paketlenmiştir. Bakır, vitamin B1 ve B6, folat, pantotenik asit ve lif alımını artırmak için daha fazla ananas yiyin.

Ananasların sağladığı en büyük faydalardan bazılarını veriyoruz. En iyi 10 sağlık yararından yararlanın ve ananasların, sağlığınızı en iyi seviyede tutmanıza yardımcı olacak vitaminler, mineraller ve bitkisel besin maddelerinde bol olduğu gerçeğini unutmayın.

1.Anti-inflamatuar effe ct

Muhtemelen bu meyvenin en büyük güçlerinden biridir. Ananas içinde bulunan bir enzim olan bromelain, CD4 + T lenfositlerini azaltır ve bunlar, vücuttaki inflamasyona önemli bir katkı olarak bilinir. Bir dahaki sefere artrit, gut ya da birkaç kötü yaraların neden olduğu şiddetli bir ağrı yaşarsanız, birkaç parça ananas yemeyi düşünün.

2. Sağlıklı sindirim

Ananaslar, protein ve protein sindirici enzimlerle paketlenir ve bunlar uygun sindirim için gereklidir. Bromelain, vücudun proteinleri besinlerden ayırmasına yardımcı olur. Ayrıca mide ağrısını hafifletir, mide ekşimesini ve ishali azaltır.

3. güçlü kalp

Bromelain güçlü bir antikoagülandır. Bu kan akışını uyardığı anlamına gelir. Kan damarları, kılcal damarlar ve damarlar yoluyla optimal kan akışı ani felç, kalp krizi ve diğer kardiyovasküler hastalıklar riskini azaltır.

Astmatik şartlardan 4.Relief

Ananaslardaki besinler, astım ataklarına neden olan hava yolu spazmlarını azaltabilir. Bu, yüksek C vitamini içeriği ve serbest radikal hasarına karşı temel koruma ile ilgilidir.

5. kanser hücrelerini öldürür

Ananas, serbest radikal hasarına karşı korur ve büyük bir anti-inflamatuar etki sağlar. Bunların her biri anormal kanser hücresi riskini azaltır. Ananas içinde Bromelain kelimenin tam anlamıyla tümörü yer. Kendi başına bir araştırma yapın ve ananas ve kanser önleme arasındaki ilişkiyi gösteren çok sayıda çalışma bulacaksınız.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Tırnakları Hangi Vitaminler Güçlendirir?
6. Fosfor sağlıklı kemikler oluşturur

Bu tropikal meyve, fosforun en büyük kaynaklarından biridir. İnsan vücudu fosfor gerektirir, bu nedenle sağlıklı kemikler ve dişler oluşturabilir. Kalsiyum tek başına güçlü kemikler ve dokular oluşturamaz. Tek bir fincan ananas, 14 mg’dan fazla fosfor sunar.

7.Manganese cildiniz ve kemikleriniz için harikadır

Manganez, insan vücudunda doğal olarak üretilmez. Bu nedenle manganezle dolu daha fazla yiyecek yemelisiniz ve ananas bu mineralin mükemmel bir kaynağıdır. Manganez kemiklerin oluşumunda rol alır, yara iyileşmesi ve ayrıca size sağlıklı bir cilt bakımı sağlar.

8. serbest radikal hasarına karşı koruma

Ananasların C vitamini açısından zengin olduğu göz önüne alındığında, daha fazla zevk almak vücudunuzu sağlıklı hücrelere zarar veren serbest radikallerden koruyacaktır. C vitamini güçlü bir suda çözünür antioksidan olduğunu unutmayın. Serbest radikallerin nötralizasyonu her korunmanın önemli bir parçasıdır ve aynı zamanda ciddi bir rahatsızlık gelişme riskini de azaltır. Bazı uzmanlar bunun da kanser riskini azaltacağına inanıyor.

İlginizi Çekebilir
Aşağıdaki videoyu izleyin:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı