Adsense

Adsenseden en çok kazandıran kelimeler

2020 İçin En Çok Ödeyen AdSense Anahtar Kelimeleri ve En İyi Adsense Nişleri

Adsenseden en çok kazandıran kelimeler ;Sitenizden para kazanmak için AdSense yerleşimlerini kullanıyorsanız, mümkün olan en büyük getiriyi istemeniz mantıklıdır. Kim yapmaz?

En çok kazandıran kelimeler

Hangi nişlere yazdığınız ve hangi anahtar kelimeler için optimize ettiğiniz konusunda stratejik olmanız gerekir çünkü tüm reklamlar eşit şekilde ödeme yapmaz. İçeriğinizi yüksek ödeme yapan nişlerde veya anahtar kelimelerde tıklamaları ve dönüşümleri artırmak için kullanabilirseniz, sitenizde bulunan reklam yerleşimlerinden daha fazla kar elde edersiniz.

Adsense

Bu tür bir strateji, tıklama başına birkaç sent kazanmak ile hayatınız ve işiniz üzerinde gerçek bir etkisi olan önemli bir gelir elde etmek arasındaki farkı yaratacaktır.

Yayıncıların AdSense yayıncısı olduklarında ne tür bir gelir elde etmeyi umduklarını görmelerine yardımcı olmak istedik, bu yüzden biraz araştırma yaptık. En çok kazandıran reklam nişlerine ve anahtar kelimelere yakından bakmak için SEMrush’ın TBM Harita aracını kullandık, böylece içeriğinizi bugün bunları barındırmaya başlayacak şekilde değiştirebilirsiniz.

ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya’daki En İyi AdSense Nişleri

En kârlı AdSense Nişlerini bulmak, Görüntülü Reklam Ağı aracılığıyla para kazanma hedefiyle içerik oluştururken başlamak için iyi bir yer olacaktır, ancak yere dayalı varyasyonların da olduğunu aklınızda bulundurun.

ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya’daki en iyi nişlere bir göz atalım ve bilgiyi en çok kazandıran anahtar kelimelerle birleştirdiğinizde doğru nişleri hedeflemenin daha da faydalı olabileceğini hatırlayalım.

ABD’deki En İyi AdSense Nişleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde sigorta, ortalama 17,55 $ ‘lık bir TBM’ye sahip olan en yüksek ödeme nişidir. Sağlık, ev, otomobil ve hayat sigortası dahil her tür sigorta bu nişin kapsamına girer. İşletmeler, çok daha yüksek TBM’lerle bile inanılmaz derecede yüksek bir YG’ye sahip olabildikleri için bir sigorta reklamına yapılan tıklamalar için daha fazla ödeme yapmaya isteklidirler.

Sigortadan sonra en iyi nişler aşağıdaki gibidir:

  • Bir tıklama 12.08 $ ‘dan çevrimiçi eğitim.
  • Pazarlama ve Reklamcılık, tıklama başına 6,45 ABD doları.
  • Yasal ortalama tıklama başına 6,11 ABD doları.
  • İnternet ve telekom, tıklama başına 4,96 ABD doları.

Bu nişlerden sonra, hiçbir şey tıklama başına 2,28 dolardan fazlaya mal olmayacak şekilde, işler biraz düşüyor. Ancak, yoğun trafiğe sahip bir blogunuz varsa veya oluşturuyorsanız, örneğin kuyumculuk sektöründen gelen tıklama başına 1,90 ABD doları bile eklenebilir. Toplamı 17,55 $ ‘lık bir TBM kadar hızlı olmayacaktır, ancak bunun gibi yüksek bir TBM ile hacmi ve alaka düzeyini tartmalısınız. 

Birleşik Krallık’taki En İyi AdSense Nişleri

Amerika Birleşik Devletleri gibi, sigorta da açıkça Birleşik Krallık’taki en büyük TBM’ye sahip niş ve ortalama tıklama başına maliyet yaklaşık 6,86 dolardır.

Pazarlama ve Reklamcılık 3,49 $ ‘lık ortalama bir CPC ile en karlı ikinci sırada, onu 3,21 $ ile İnternet ve Telekom ve ardından 1,82 $ ile Cryptocurrency takip ediyor.

Avustralya’daki En İyi AdSense Nişleri

Avustralya’nın en karlı nişleri Birleşik Krallık’ınkine çok benziyor.

Sigorta, 8.39 $ ‘lık bir TBM ile Avustralya’daki yayıncılar için bir kez daha en iyi niş oldu. Bir sonraki en iyi niş, 4.12 $ ‘dan Pazarlama ve Reklamcılık, 3.08 $’ dan Kripto Para Birimi, 2.67 $ ‘dan İnternet ve Telekom ve 2.09 $’ dan Online Bankacılık.

Kanada’daki En İyi AdSense Nişleri

Kanada’da ortalama tıklama başına maliyet diğer ülkelerdekinden çok daha düşüktür ve bu da Sigortayı en yüksek ortalama tıklama başına maliyeti 3,57 ABD doları olan niş haline getirir. 

Sigorta’yı 2,74 ABD Doları ile Pazarlama ve Reklamcılık, 2,21 ABD Doları ve İnternet ve Telekom ile bağlantılı ve Hukuki niş 2,19 ABD Doları takip eder. 

Genel olarak, Sigorta, Pazarlama ve Reklamcılık ile İnternet ve Telekom nişleri, yönetim kurulu genelinde en kârlı olanlardır; bu, birden çok ülkedeki kitleleri hedefleyip hedeflemediğinizi bilmek iyi olabilir. 

ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Kanada’da En Çok Ödeyen Anahtar Kelimeler

Genel olarak hangi nişlerin en yüksek TBM’lere sahip olacağını bilmek harika olsa da, hangi anahtar kelimelerin en yüksek ödemeleri sağlama olasılığının en yüksek olduğunu bilmek de yararlıdır. 

Burada bakılması gereken iki nokta vardır: Hangi anahtar kelimeler en pahalıdır ve tıklama başına en çok getirecektir ve hangileri en popülerdir ve bu nedenle daha fazla tıklama çeker. İçeriğinize her ikisinin bir karışımını dahil etmek için içerik stratejinizi buna göre ayarlayabilirsiniz. 

ABD’de En Çok Ödeyen Anahtar Kelimeler

Amerika Birleşik Devletleri’nde, en pahalı ve en popüler anahtar kelimeler arasında çok az örtüşme vardır.

Sigorta endüstrisinde, en pahalı anahtar kelimeler Geico sigortası (83,24 $), anında otomobil sigortası teklifi (69,72 $) ve çevrimiçi araç sigortası al (67,28 $). 

Öte yandan en popüler anahtar kelimeler, 450.000 aylık arama hacmiyle Çiftçi sigortası, çiftlik sigortası (450.000), araba sigortası (368.000) ve seyahat sigortasıdır (368.000). 

Çevrimiçi eğitim nişindeki en pahalı anahtar kelimeler 68,22 $ ‘dan “çevrimiçi üniversiteye bugün başlayın”, “çevrimiçi üniversite dersleri için başvurun” (67,36 $) ve çevrimiçi üniversite başvurusudur (66,08 $). En popüler anahtar kelimelerin arama hacmi 550.000 ila 110.000 aylık arama aralığına sahiptir.

Pazarlama ve Reklamcılıkta, en pahalı anahtar kelimelerin maliyetleri nispeten yakındır ve “e-posta ile pazarlama” için yalnızca 27,85 ABD doları ile “seo danışmanlık hizmetleri” için 20,95 ABD doları arasında değişmektedir. En popüler anahtar kelimeler, 90.500 ila 135.000 aylık arama aralığında değişen “PR” ve “pazarlama” gibi çok daha genel terimlerdir. 

Birleşik Krallık’ta En Çok Ödeyen Anahtar Kelimeler

Birleşik Krallık, en pahalı anahtar kelimeler söz konusu olduğunda hayat sigortası ve işle ilgili sigortaya daha fazla odaklanır ve en pahalı 5 anahtar kelime “düşük maliyetli hayat sigortası” için 28,83 ABD dolarından “iş sağlığı sigortası için 42,25 ABD doları” arasında değişir.

Bununla birlikte, en popüler anahtar kelimeleri, her yuvaya hakim olan araba sigortası ve seyahat sigortası odaklı Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk 5’ine benzer.

Pazarlama ve Reklamcılık

Pazarlama ve Reklamcılık, yerel bir SEO şirketi için tıklama başına 20.80 ABD Doları ile B2B reklam ajansı için tıklama başına 32.81 ABD Doları arasında değişir; yüksek değerli aramaların çoğu, daha yüksek TBM’lere sahip olma olasılığı bulunan aramalardır. En popüler anahtar kelimeler yine “logo tasarımı”, “SEO”, “PR” ve “marka bilinci oluşturma” gibi daha geneldir. Bunlar etrafında içerik oluşturmak kolaydır.

İnternet ve Telekom endüstrisi, İngiltere’deki izleyiciler için en pahalı 5 anahtar kelime için muazzam bir TBM aralığına sahiptir; “3 mobil geniş bant” için 36,80 ABD dolarından “internet güvenliği güvenlik duvarı” için 155,13 ABD dolarına kadar yükselmektedir. 

Birleşik Krallık’ta bu niş için en popüler anahtar kelimelerde de büyük boşluklar var: “siber güvenlik” için aylık 22.200 aramadan “cep telefonları” için 90.500 aramaya çıkıyor. Bu aramalardan bazıları o kadar geniştir ki, onlar için iyi bir sıralama yapmak zor olabilir ve gittiğiniz listede aşağıya indikçe ironik bir şekilde daha spesifik (ve sıralaması daha kolay) hale gelirler.

Avustralya’da En Çok Ödeyen Anahtar Kelimeler

Avustralya’nın verilerini önceki iki ülkeyle karşılaştırmak, genel niş performansında benzerlikler olsa bile ayrıntıların coğrafi konumlar arasında ne kadar farklı olabileceğinin güçlü bir hatırlatıcısıdır. 

Hayat sigortası anahtar kelimeleri, kolaylıkla en pahalı olanıdır ve maliyeti, “aile hayat sigortası teklifleri” için 53,34 ABD doları ile “hayat sigortası teklifi” için 58,50 ABD doları arasında değişmektedir. Bununla birlikte, en popüler anahtar kelimeler seyahat ve araba sigortası ile alakalıydı. 

Pazarlama ve Reklamcılıkta, TBM’ler “web pazarlama şirketi” için 31,62 ABD doları ile “arama motoru pazarlamacılığı şirketi” için tıklama başına 112,93 ABD doları arasında değişiyordu. Burada, en popüler anahtar kelimeler İngiltere’dekilerle yakından ilgiliydi, ancak çok daha düşük bir arama hacminde, “pazarlamanın aylık 9.900 arama hacminden” reklam “için 33.100’e kadar değişiyordu. 

En yüksek TBM’ler

Cryptocurrency, endüstrinizdeki araştırmanın önemini bir kez daha gösteren geniş bir yelpazeye sahipti. En yüksek TBM’leri “Avustralya’da kripto para nasıl alınır” için 50.51 dolardı ve en düşükleri ise 31.49 dolar ile “kripto para birimi ticaret sitelerinde” hala yüksekti. Bunlar yüksek niyetli aramalardır. 

En popüler anahtar kelimeler “btc” için aylık 49.500 arama ile “bitcoin fiyatı” için 201.000 arasında değişiyordu. Bu yayınların tümü, içeriğin temelini oluşturmak için mükemmel konular oluşturur ve sitenize çok sayıda tıklama çekmeye yardımcı olur.

Kanada’da En Çok Ödeyen Anahtar Kelimeler

Kanada’da, TBM’ler ve aylık ortalama arama hacimleri, diğer coğrafi konumlardan önemli ölçüde daha düşüktür. Bununla birlikte, bir yayıncı olarak üretilebilecek çok sayıda potansiyel gelir vardır.

Sigorta sektörünün en pahalı 5 anahtar kelimesi “ticari işletme sigortası” için 12.47 $ ‘dan 17 $’ lık otomobil sigortası fiyat tekliflerine kadar değişmektedir ve bu anahtar kelimeler aslında oldukça çeşitlidir. En popüler anahtar kelimeler birbirine oldukça benziyor ve teması “sigorta” nın bazı varyasyonları etrafında şekilleniyor ve aylık 40.500 arama ile sonuçlanıyor. 

Pazarlama ve Reklamcılıkta, Sigorta sektörü genel olarak daha fazla kar sağlasa da, ortalama TBM, Sigortadan daha yüksektir. Burada ilk 5 listesindeki en düşük TBM, “arama motoru pazarlama ajansı” için 17 dolardan başlıyor ve “e-posta pazarlaması” için 26.10 dolara kadar çıkıyor. En popüler anahtar kelimeler burada İngiltere ve Avustralya’dakilere benziyor ve “seo”, “logo tasarımı” ve “pr” gibi belirsiz terimler üst sıralarda baskın.

İnternet ve Telekom

İnternet ve Telekom nişinin, ülke için ortalama TBM’leri yüksek, ağ güvenliği izleme 24,82 ABD doları ile en pahalı anahtar kelime olmasıyla, bol miktarda potansiyeli de var. En popüler anahtar kelimeleri geniş bir arama hacmi yelpazesine sahip olsa da, “internet”, şaşırtıcı bir arama hacmine sahip 40.500, ancak en popüler beşinci anahtar kelime yalnızca 6.600 ile “siber güvenlik”.

Bu Verilerden Nasıl Yararlanabileceğinize Dair 4 Adımlı Süreç

Bu, hepsi tek bir yerde bulunan çok sayıda veridir ve hepsinden bunalmış hissetmemek zor olabilir. Buna yardımcı olmak için, yazımızda şu ana kadar sunduğumuz bilgilerden yararlanmanızı sağlayacak 4 aşamalı bir süreç geliştirdik. 

1. Seçilen Nişte Hangi Anahtar Kelimelerin Hedefleneceğini Tanımlayın

Hangi nişleri hedeflemek istediğinizi belirledikten sonra (ve belirlediğimiz en iyi nişlere bağlı kalmanız gerekmediğini unutmayın), en karlı ve popüler anahtar kelimeleri optimize etmek için sektörle ilgili anahtar kelime araştırması yapmak isteyeceksiniz. .

Kullanım SEMrush Anahtar Kelime Magic Aracı kar için yüksek potansiyele sahiptirler en alakalı anahtar kelimeleri bulmak için “sigorta” gibi (bir endüstri ile ilgili “tohum” anahtar kelimesini aramak için.

Buraya profesyonel ipucu: Sıralama ile oynayın. Örneğin, anahtar kelimeleri en yüksek TBM’ye göre sıralarsanız, büyük olasılıkla düşük hacimli uzun kuyruklu anahtar kelimeler elde edersiniz, ancak bunlar potansiyel olarak yüksek uzun vadeli gelir sağlayabilir. Öte yandan, yüksek hacimli anahtar kelimeler arıyorsanız, muhtemelen daha düşük TBM’lere sahip ancak yüksek potansiyel gösterime sahip anahtar kelimelerle karşılaşacaksınız. Stratejinizi düşünün ve geliri en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanıyan en uygun karışımı bulun. 

2. Hangi Anahtar Kelimelerin Rakiplerinize En Fazla Geliri Sağladığını Bulun

Bazen rakipleriniz sizin bilmediğiniz bir veya iki şeyi zaten biliyor olabilir ve sizin de kar edebilmeniz için en iyi anahtar kelimelerinden birkaçını yakalamak asla zarar vermez.

Rakipleriniz için en çok tıklamayı ve geliri sağlayan anahtar kelimeleri görüntüleyebildiğinizi hayal edin. İle SEMrush takımından Organik Araştırma aracı , sadece o yapabilir.

“Konumlar” sekmesinin altında, yalnızca dört hızlı adımı izlemeniz gerekir: 

  1. Rakibinizin web sitesine girin.
  2. “En İyi Organik Anahtar Kelimeler” e gidin ve ardından tam raporu görmek için tıklayın.
  3. TBM’ye göre sırala.
  4. Yüksek arama hacmi ile yüksek TBM arasındaki mükemmel dengeyi bularak artık kullanabileceğiniz potansiyel anahtar kelimelerin tam bir listesini görün. 

Hangi anahtar kelimeleri hedeflemeniz gerektiğine dair bir fikir edinmek için en az 3-5 siteyle bu işlemi gerçekleştirin ve çeşitli ama çok etkili bir profil oluşturun.

3. En Çok Yankılanacak Konuları Bulun

İçerik oluştururken, hedef kitlenizde en çok yankı uyandıracak konuları bulmak istersiniz, böylece sitenizde alakalı reklamları optimize edebilirsiniz. 

Bu kendi başına zor olabilir, ancak Konu Araştırma aracımız yardımcı olabilir. Yapmanız gereken tek şey, “sigorta” gibi sektörle ilgili bir konu yazmaktır ve bununla ilgili içerik arayan kişilerde en çok yankı uyandıran başlıklar size gösterilecektir.

4. En Yüksek Sıralama Potansiyeline Sahip İçerik Oluşturun

Yüksek TBM ve yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimeleri hedefleyen harika içerik oluşturmak harikadır, ancak insanları sitenize getirip içeriği görmelerini, reklamı görmelerini ve ardından .

Bu, içeriğinizin SERP’lerde olabildiğince iyi sıralanması için optimize edilmesi gerektiği anlamına gelir.

Bizim SEO Yazma Yardımcısı sadece birkaç saniye içinde yazma içeriğin herhangi parçasının okunabilirliği, SEO potansiyeli, özgünlük ve sesi değerlendirirken, buraya kurtarmaya gelebilir.

Araç, yayınınızın potansiyel sıralamasını nasıl iyileştireceğiniz konusunda özel öneriler sunacak ve size içeriğinizin SERP sıralamasını iyileştirmenize ve sonuç olarak daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olacak eyleme geçirilebilir tavsiyeler verecektir. 

Sonuç

Bir yayıncı olarak sitenizden para kazandığınızda, mümkün olan en yüksek ödemeyi aldığınızdan emin olmak için biraz daha araştırma yapmalısınız. Yine de, yalnızca hedef kitlenizle alakalı en karlı nişleri seçerseniz başarılı olabileceğinizi unutmayın.

Hedef kitlenizi tanıyın ve onlar için en uygun olanı düşünün. Reklam ne kadar alakalı olursa, tıklama olasılıkları da o kadar artar ve genel olarak gelirinizi bu şekilde en üst düzeye çıkarırsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu