Adsense

YouTube AdSense hesabınızı web siteniz için nasıl kullanabilirsiniz?

AdSense’i sitelerinde kullanmaya başlamak için günde düzinelerce yeni yayıncıya yardım ediyoruz. Çalışmamız, neden bazılarının zaten geçerli bir AdSense hesabına sahip olduğunu ve reklamların hala görünmediğini bulmaktan geçiyor. Sonunda bize ulaşana kadar uzun süre aradığımız bu son durumlardan biri, YouTube AdSense için doğrulanmış, ancak bir web sitesi için doğrulanmayan bir AdSense hesabı.

Basit cevap: web sitenizi buna ekleyin.

Bu eğitimde aşağıda biraz daha uzun cevap bulun.

AdSense’i YouTube’da kullanma

Genellikle web siteleri için AdSense optimizasyonu ile uğraşıyorum, bu yüzden önce AdSense’in YouTube’a nasıl bağlandığını öğrenmek zorunda kaldım.

AdSense ve YouTube Google’a (= Alphabet Inc.) aittir, bu nedenle entegrasyon oldukça kolaydır.

YouTube kanalınızın gereksinimleri var. Şu anda son 12 ayda 4.000 saatlik izleme süresi ve minimum 1.000 abone. Bu koşullar değişebilir. Güncel versiyonlarını  burada bulabilirsiniz .

YouTube videolarınızı reklamlarla para kazanmak için ayrıca bir AdSense hesabına ihtiyacınız var. Burada bir tane oluşturabilirsiniz  .

Diğer tüm gerekli adımları ve koşulları  YouTube hesabınızdaki Para Kazanma sekmesinde bulabilirsiniz. Bu makalenin amacı, daha önce YouTube için yalnızca yeni bir web sitesiyle kullanılan bir AdSense hesabının nasıl kullanılacağı sorusuna cevap vermek olduğundan, YouTube için hesap oluşturma ayrıntılarını daha derine inemiyorum.

YouTube’da AdSense hakkında anlamanız gereken önemli bir şey var: Bu tür bir AdSense, Barındırılan AdSense Hesabı olarak adlandırılır  . Böyle bir hesap türü yalnızca bağlı sayfada (örneğin, youtube.com) çalışır. Blogger.com gibi başka barındırılan AdSense hesapları vardır, ancak reklamları kendi etki alanınızda yayınlamak kapsamına girmez.

Etki alanınızı web siteleri için kullanılan AdSense hesabına ekleyin

AdSense hesabınızı YouTube’daki reklamlar için barındırılan bir hesap olarak ayarladığınızda, web siteniz için barındırılmayan bir hesap almanız gerekir.

İlginizi Çekebilir

Yeni bir hesap almanıza gerek yok. Web sitenizi AdSense hesabına eklemeniz yeterli.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Google AdSense: Web sitenizdeki trafiği artırmanın yolları nelerdir?

Bu adımları takip et:

  • AdSense hesabınıza giriş yapın
  • Gezinme bölümündeki Reklamlar’ı tıklayın
  • Diğer ürünler için tıklayınız
  • Şimdi yükselt üzerine tıklayın ve formu doldurun
  • Doğrulama ve Otomatik reklamlar kodunu sitenize yerleştirin.

AdSense sitenize bakacak ve bu işlem birkaç gün sürebilir. İçerik yönergelerine ve program politikalarına uyduğunuzdan emin olun. Özellikle dikkat çekici olan, sitenizde zaten birkaç yayın bulunduğunu gösterir.

Web sitesi için AdSense hesabınız onaylanmadıysa, YouTube kazançlarınızın sonuçları hakkında endişelenmeyin. Ciddi AdSense kurallarını ihlal etmediğiniz sürece hesap genelinde ceza yoktur. Blogunuzun içeriğini ve program politikalarına göz atmaya devam edin.

Daha Fazla Göster

5 Yorum

  1. Benim bir sorum olacak. Bana ait bir youtube sitesi var ve bu adsense baglıydı. sonra bir websitesi kurdum ve onuda youtubenin baglı oldugu adsense ekledim. sonrasında bu adsense hesabımda yani eskiden youtubenin baglı oldugu adsensede simdi web site gelirlerim gozukuyor ama youtubeninkiler gozukmuyor. Bu sorunu nasıl asabilirim. Tesekkurler.

    1. Merhaba aslında bir sorun olmaması lazım youtubeden aldıgınız adsenseye sitenizi bagladınız ve onaylandı siteniz anladıgım kadarıyla.. Sonrasında youtube videoları kazanclarınız görünmüyor sitelerinki görünüyor sadece ?? Şimdi öncelikle youtubeden kazanc saglıyormusunuz saglıyorsanız görünmesi lazım google adsense ayarlar kısmından bakmanızı öneriririm

  2. Selamlar benim YouTube kanalım var ancak adsense hesabı alamıyorum ve bağlayamıyorum url kopyalayıp yapistirdigimds adsense yardım bölümüne gönderiyor bunu nasıl çözebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı