Çiçek Bakımı

Bahçede Grasscycle Nasıl Yapılır

Torbalama çim kupürleri, üstesinden gelinmesi gereken ve taşınması gereken atıkları üretir.

Grasscycle Nasıl Yapılır:Torbalama çim kupürleri, üstesinden gelinmesi gereken ve taşınması gereken atıkları üretir. Grasscycling, dağınıklığı ve zorlanmayı azaltmaya yardımcı olabilir ve aslında çiminizi iyileştirir. Çim biçme nedir? Muhtemelen zaten yapıyorsun ve bilmiyordum. Esasen, “biç ve git” ve sadece tembel bahçıvanlar için değil, başka birçok yararı da var. Sık karşılaşılan sorunlardan kaçınabilmeniz için çimenlik bilgi üzerine gidelim.

Grasscycling Nedir?

Çim biçmeyi biliyorsanız , çimleri biçmek böyle bir angarya olmak zorunda değildir. Malç biçme makineniz olmasa bile çim biçebilirsin. Anahtar, nasıl ve ne zaman çim biçtiğinizdedir; bu, o çatlak oluşumunu önleyebilir , çirkin çim döküntülerini ve kupürleri hızla dünyaya geri gönderir .

Çim kupürleriniz boyun ve torbadan çıkarmak için bir ağrısından çok değerli bir kaynak olabilir. Uygulamanın arkasındaki fikir, kırpıntıların, yaptıkları yere düşmesine izin vermek, böylece nitrojeni serbest bırakabilmeleri ve sulanma ihtiyacını azaltarak pas ve yaprak lekesi gibi mantar hastalıklarının görülme sıklığını azaltır.

Grasscycling, saz oluşumuna katkıda bulunmaz ve size zaman kazandırır. Kırpmalar parçalanırken, fazla besin gereksinimini en aza indirerek çimleri döllenir. Kırpma, bir çimin gıda ihtiyacının yüzde 15 ila 20’sini sağlayabilir. Bu, daha kalın olan ve sinir bozucu yabani otlara yer bırakmayan daha sağlıklı bir çim sağlar.

Grasscycling Rehberi ve Hızlı İpuçları

Birçok faydayı toplamak için, ilk önce çim biçme makinesini nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Zor değil ve aslında çim biçmeyi kolaylaştırıyor. Biçme bıçaklarınız keskin olmalı ve biçme sık olmalıdır.

Bu, kompost haline gelmesi çok uzun sürecek fazlalık kırpıntıların birikmesini önler ve çimlerin üzerinde kokulu bir dağınıklığa neden olabilir. En önemli çimenlik uçlarından biri, her bıçağın 1 / 3’ünden fazlasını çıkarmamaktır. En iyi uzunluk 2 ila 2 is inç’tir (5-6 cm.). Çimen otu bilgileri, çimlere hızlı bir şekilde giren kupürleri üretmek için her 5 ila 7 günde bir çim biçme yapılmasını önerir.

Çimen bıçakları kuru olduğunda biçmeyi deneyin. Bu, çim biçme makinenizin yaprakları kesme yeteneğini arttırır, çimlere daha az strese neden olur ve topaklanmaları önler. Çimleri haşlamaktan kaçının ve çimleriniz için doğru yükseklikte biçin. Yaz aylarında, nem stresini önlemek için çimler biraz daha uzun bırakılmalıdır.

Sık sık biçmek için çok ıslaksa, uzun sürgünleri fazladan çalıştırın ve çimlerin kök bölgesine tırmıklayın. Kaldırımlar gibi gözeneksiz, inorganik yüzeylerden, su yollarında yıkanmalarını önlemek için üfleyin ya da süpürün.

Bir önceki yazımız olan Süs Zencefil Bitkileri - Çiçekli Zencefil Çeşitleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı