Çiçek Bakımı

Düzensiz Otların Sebepleri: Ölmeye Başlayan Çimenler İçin Ne Yapmalı

Her ev sahibi yemyeşil, yeşil bir çim ister, ancak bunu başarmak çok fazla iş olabilir.

Her ev sahibi yemyeşil, yeşil bir çim ister, ancak bunu başarmak çok fazla iş olabilir. Sonra, güzel çimlerinizin ölmeye başladığını ve çimlerin üzerinde kahverengi lekeler bırakıp bırakmadığını hayal edin. Çimleriniz arazide çekiliyorsa, yamalı çimler ve ölü noktalar oluşuyorsa, bunun birçok nedeni olabilir.

Çimenlerin Kaybolma Nedenleri

Çimlerdeki bozulma ve yamalı alanların gelişmesi ya da büyümesi olmayan en yaygın sebep güneş ışığı eksikliğidir. Çimen güneş tam olarak büyür, bu nedenle gölgeli alanlarınız, yeni çıkmış bir çitiniz veya güneş ışığını engelleyen yeni bir ağaç varsa, yeşil yamalarını kaybetmeye başlayabilirsiniz. Elbette, çiminizin yeterince güneş ışığı aldığını biliyorsanız, başka potansiyel sorunlar da vardır:

  1. Kuraklık ve su eksikliği
  2. Aşırı sulanma, kök çürüklüğü
  3. Köpek idrarı
  4. Çok fazla gübre
  5. Yabancı otlar için herbisitin aşırı uygulanması
  6. Ot yiyen zararlılar ve kökleri

Sararan Çimenler İçin Ne Yapmalı

İnceltme çim onarımı, kaybedilen yamaları geri almak için yeniden tohumlamanızı veya sod kullanmanızı gerektirir , ancak bunu yapmadan önce, inceltmeye neyin neden olduğunu belirlemek ve düzeltmek için adımlar atması önemlidir.

Yamalı ve çürüyen çime neden olan sorunların birçoğunun düzeltilmesi kolaydır: su, su daha fazla azaltın, daha az gübre veya herbisit kullanın ve köpeğinizi yürüyüşe çıkarın. Gölge sabitlenmeyebilir, ancak gölgeyi daha iyi tolere eden bir çim çeşidi ile yeniden tohumlayabilir veya bunun yerine gölgeli alanlarda toprak örtüsü kullanabilirsiniz.

Zararlıları biraz zor olabilir. İlk önce, hangi haşerenin çimlerinizi istila ettiğini bulmanız gerekir, sonra uygun bir tedavi uygulayabilirsiniz. Çimenleri öldüren zararlıların büyük bir işareti, sabahları çimleri alan kuşların varlığıdır.

  • Deri ceketler / vinç uçar . Deri ceketler , vinç sineklerinin larvalarıdır ve çimleri geri çekerseniz kökleri yerken göreceğiniz ince, grimsi solucanlardır.
  • Chinch böcekleri . Yetişkin çinç böcekleri beyaz kanatlı küçük ve siyah, perileri ise kırmızımsı pembedir.
  • Grubs . Grubun çim köklerinden beslendiği görülebilir. Beyaz ve C şeklindedirler.

Hem kurtçukları hem de deri ceketler pestisitler olmadan yönetilebilir. Çimlerinize uygulamak için uygun nematod arayın. Yararlı nematodlar bakteri ile enfekte olacaktır. Sütlü spor başka bir seçenektir. Çene böceklerinin böcek ilacı ile kontrol edilmesi gerekebilir, ancak önce diatomlu toprak veya böcek ilacı sabunu gibi daha az toksik seçeneği deneyebilirsiniz .

Bir önceki yazımız olan Bahçede Grasscycle Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı