Dijital pazarlama

E-posta Pazarlama İpuçları

E-posta Pazarlama,mail marketing programları,E-posta yıllardır en iyi stratejisi olan etkili ve ekonomik bir pazarlama taktiğidir. Birçok tüketiciyi etkiledi ve pek çok markayı kendi kategorilerinin zirvesine taşıdı. Ancak, bir süre için toprak tutulurken, kesinlikle yıllar içinde değişti.

Zamana ayak uydurmak için, teknik değişikliklere adapte olmanız ve yeni taktikler uygulamanız gerekir. E-posta pazarlama kampanyalarınızın başarısını sağlamak için yedi adet e-posta pazarlama ipucu.

KJ Dearie’ye göre, e-posta pazarlamacısının alması gereken en önemli adımlardan biri olan Termly’de ürün uzmanı, iş e-postaları için yedi koşulu tanımlayan bir yasa olan CAN-SPAM Yasası’na bağlı kalıyor .

Dearie, “Geniş anlamda, CAN-SPAM Yasası, pazarlama e-postalarının hem içerik hem de amaç açısından açık olmasını ve alıcılara e-posta hizmetinden aboneliği iptal etme yetkisi vermesini gerektiriyor” dedi. “Ayrıca, işletme sahiplerinin, kullandıkları üçüncü taraf bir e-posta pazarlama hizmetinin CAN-SPAM standartlarına veya risk cezalandırmalarına uymalarını sağlamalarını da zorunlu kılıyor. Bunlardan bazıları, e-postalar için 40.000 ABD doları kadar düşük olabilir.”

Çok geç olmadan bu risklerden haberdar olmanız en iyisidir. Harekete alışmak ve sınırlarını aşmamanızı sağlamak kadar basit.

E-postalarınızı oluştururken, hedef kitlenizi aklınızda bulundurun. Ancak, bu sadece bir grup insan değil; daha ziyade, tercihlere ve ilgi alanlarına göre sınıflandırılmış birkaç tüketici grubu olmalı, bu süreç segmentasyon olarak bilinir.

Big Sea’deki içerik direktörü Maria Mora, “Listenizdeki herkese mesaj atmayın,” dedi . “Kişilerinizin alıcının yolculuğunda nerede olduğuna bağlı olarak listeler listelenir ve onlar hakkında bildiklerinizi temel alarak segmentlere ayırın. Daha sonra bu kişilere uygun olan mesajları doğru zamanda uyarlayın.”

Müşterilerin göreceği ilk şey konu satırınızdır. Gelen kutucuklarındaki diğer e-postalar arasında meraklarını pes etmezse, büyük olasılıkla siler.

Cazip bir konu yaratmak için, Elevation Marketing’deki strateji ve pazarlama hizmetleri başkan yardımcısı Ryan Gould, kim olduğunuzu ve onlar için neler yapabileceğiniz konusunda ön plana çıkarak müşterilerle kişiselleşmenizi tavsiye etti.

“Müşteriler gerçekten e-postanızın ne sunduğunu umursamıyorlar. Sadece onlara nasıl fayda sağlayacağını bilmek istiyorlar” dedi. “Eğer konu satırında açıkça karşımıza çıkıyorsa ve zaman sınırı gibi bir aciliyet duygusuyla eşleşiyorsa, daha fazla okumak isteyecekleri olasılıklar var. Soruları kullanma… ve mevcut (ve ilgili) olayları belirtmek de mükemmel yollardır okuyucuların merakını puslamak.

Bazı iyi açılardan geldikten sonra, onları teste koyma zamanı. Ile A / B testinde , en iyi performansı vereceğini anlamak, böyle iki konu hatları gibi iki varyant, denemeler yapabilirsiniz.

SiteVisibility’deki pazarlama müdürü Sean Nichols, “E-posta kampanyaları gönderirken, sizin ve kitlenizin neyin işe yaradığını bulmak önemlidir .” “A / B testi bunu yapmanın en iyi yoludur ve açık oranlarınızı ve tıklamalarınızı artırabilir.”

En iyi ne düşündüğünüzü körü körüne seçmekten ziyade, A / B testlerini çalıştırın, böylece bilgilerinizi gelecekte de küratörlüğünü yapabilirsiniz.

“A / B testi sayesinde, konu satırları, e-postanın gönderildiği ve e-postanın gönderildiği çeşitli şeyleri test edebilirsiniz, ancak belki de en önemlisi, içeriği içeride test edebilirsiniz. email “diye ekledi. “Burada, harekete geçirici mesajlar, içerilen resimler, mesajınızı iletmek için kullanılan metin ve e-postanın kendisinin düzeni gibi şeyleri test etmelisiniz.”

Nichols, e-postanın sadece bir bölümünü (örn. Konu satırları veya resimler) test etmeyi önerdi, böylece çok fazla değişken yok. Bu daha doğru sonuçlar sağlar.

E-postanızın amacını unutma, bu da kitlenize açık olmalıdır. Arabalarında bir eşyalarının olduğunu hatırlatıyor musunuz? Onları bir satıştan mı uyarıyorsun? Yeni ürünler tanıtılıyor mu?

@Revenue pazarlama başkan yardımcısı Megan Robinson, “Eğer e-posta katılımı artışını görmek istiyorsanız, söz konusu katılımı teşvik etmek ve ölçmek için güçlü bir çağrı yapmanız gerekir.” Dedi . “E-posta pazarlamasıyla başlayanlar için, [birçok] okuyucunun yolculuğu hakkında düşünmeyi başaramaz ve anlık iletiyi sonraki adımlarla birleştiremez.”

Her e-posta, web sitenizi kontrol etmekten anketi doldurmaya kadar tüketicilerin bir tür eylemini gerektirmelidir. Dikkat çekici bir konu ve ilgi çekici bir yazıyla dikkat çekerseniz, isteklerinizi takip etme konusunda daha fazla ilgi duyarlar.

E-postalarınızı karmaşıklaştırma. Tam olarak ne söylemek istediğinizi okuyucularınızın ilgisini çekecek şekilde söyleyin. Kimsenin okumaya zahmet etmeyeceği bir içerik paragrafı yazmak zorunda değilsiniz. Mümkün olduğunca açık ve net olun.

Three Girls Media Inc’in tanıtım direktörü Emily Sidley, “Okuyucuların uzun bir süre ilerlemesi için uzun uzun makaleler, kısa bir not tutmak ve blogunuza daha fazla okuyabilecekleri bir link eklemek yerine, uzun uzun makaleler eklemek yerine” dedi . “Bu özellikle önemlidir, çünkü tüketicilerin çoğunluğu telefonlarında e-postaları kontrol eder. E-posta çok uzunsa, küçük el ekranlarında gezinmek için zaman harcamayacaktır.”

Birçok mobil kullanıcı hareket halindedir ve uzun içerik okumak için zamana sahip değildir. E-postalarınızın okunması iki üç dakikadan uzun sürerse, göz ardı edilmeniz muhtemeldir, Mora’yı ekleyin.

Dikkate alınacak son adım analitiktir. Gönder’i tıkladıktan sonra işiniz bitmedi. Aslında, daha yeni başladı.

Sidley, “Bir bülteni her gönderdiğinizde, kaç alıcının açtığına, hangi bağlantıyı tıkladıklarına, eğer yönlendirdiyse, vs.” ye bakın. “Bu bilgilere baktıkça, eğilimleri göz önünde bulundurun. Okuyucularınız belirli bir içerik türünü diğerinden daha fazla mı gösteriyor? Öğleden sonra veya sabahı gönderdiğinizde açık oran daha yüksek veya daha düşük mü? Verilere dikkat edin ve e-posta pazarlama kampanyası buna göre. “

Sonuçlar gelecek için daha değerli içerikler oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu