Dijital pazarlama

Pazarlama İçin Alan Adları Nasıl Kullanılır?

Birden çok alan adına sahip olmak, müşterilerinizi meşgul etmek ve işletmenizi büyütmenize yardımcı olmak için sağlam pazarlama fırsatları sağlayabilir.

Bir çok küçük işletme bir alan adı kullanmakla gayet iyi olsa da, her boyuttaki şirketler alan adı stratejilerinin bir parçası olarak birden fazla alan adı kaydetmekten kesinlikle yararlanabilir. Birden çok alan adına sahip olmak, müşterilerinizi meşgul etmek ve işletmenizi büyütmenize yardımcı olmak için sağlam pazarlama fırsatları sağlayabilir.

Hepsinden iyisi, bir alan adı çok yönlü. Koştuğunuz pazarlama kampanyasına bağlı olarak, yaklaşımınızı uyarlama esnekliğine sahipsiniz. Örneğin, belirli bir alan adını mevcut web sitenize geri göndererek veya işletmenizin sosyal medya sayfasına yönlendirerek, zamanınızın veya paranızın çok az yatırılmasını gerektiren bir alan adı için bir alan adı kullanabilirsiniz. Ancak daha fazla zamanınız ve / veya daha büyük bir bütçeniz varsa, kampanyaya özel bir açılış sayfası oluşturabilir veya hatta tamamen yeni bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Pazarlama alanınızda bir alan adının nasıl kullanılacağına ilişkin aşağıdaki daha spesifik stratejilerden bazılarını ele alalım:

Son derece hedeflenmiş kampanyalar

Şirketinizin temel kitlesinden çok spesifik veya ayrı bir kitleyi hedefleyen bir kerelik bir pazarlama kampanyası başlatmayı düşünüyorsanız, yeni bir açılış sayfasına yönlendiren farklı bir alan adı kullanmayı düşünün. Eşsiz bir özel etkinlik, sadakat programı, ticari fuar veya hatta bir ticari reklam, ana web sitenizden ayrı olarak benzersiz bir alan adı ve açılış sayfası kullanmak isteyebileceğiniz zamanlara iyi bir örnektir.

Bu seçenek birçok faydası vardır.

1. Hedeflenen kitlenize özel içeriği uyarlayın.
2. Yaratıcı fikirleri deneyin.
3. Ana “kurumsal” tonunuzdan ve hisinizden farklı olan mesajlaşmayı test edin.
4. Kampanyanızın sonuçlarını kolayca izleyin.

Belirli ürün ve hizmetler

Bazen, kendi alan adı ve web sitesiyle belirli bir ürün veya hizmeti “markalamak” mantıklıdır. Sadece popüler ürünlerinin çoğunun dietcoke.com, dasani.com ve minutemaid.com gibi kendi özel web sitelerine sahip olduğu Coca-Cola’ya bakın.

Örneğin, bir emlakçı olduğunuzu ve üst düzey bir premium mülk sergilemek istediğinizi varsayalım. Gerçek adresi (ör. 123nameofthestreet.com) bir alan adı olarak kaydedebilir ve potansiyel alıcıları mülk detayları, fotoğraflar ve / veya videolar sağlayan hedeflenmiş bir açılış sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Ya da belki de kurulmuş bir ticari mimarlık firması ve konut arenasına doğru genişletmek istiyorsunuz. Söz konusu pazarla yeni bir alan adı kaydedin ve yeni bir web sitesi, sosyal medya kanalları ve markalı şirket e-postasıyla yararlanın. Bu, ticari ve konut müşterileri arasında ortaya çıkabilecek herhangi bir karışıklığa yardımcı olabileceği için dikkate almayı hak eder.

Fikirler

Pazarlama oldukça doygun bir pazarda zor olabilir,  özellikle kullanıcı hatırlanabilirliği ve arama açısından çabalarınızı artırmaya yardımcı olacak bir alan adı oluşturmaya geldiğinizde birçok seçeneğiniz var ve kesinlikle Kullanmayı düşünün:

1. Özellikle gün – www.blackfridaycardeals.com
2. Sezon ya da tatil – www.snowydestinations.com
3. Yer – www.bestbakeryinlondon.com
4. Kampanya sloganı – www.keepdreamingup.net

İlhama mı ihtiyacınız var? NameStudio ™ gibi bir alan adı önerisi hizmeti deneyin. Hızlı ve kullanımı kolay olan NameStudio, beyin fırtınası yapmanıza yardımcı olur, kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olan ve hedef kitlenizle rezonansa yardımcı olacak benzersiz ve alakalı öneriler sunar.

NameStudio’yu burada deneyebilirsiniz .

Sadece özetlemek için…

Günümüzün rekabetçi pazarında başarılı olmak için binlerce alan adını kaydetmeniz gerekmez. Ancak, iyi bir alan adı stratejisi uygulayarak, pazarlama çalışmalarınızı geliştirmek için birkaç ek alan adı kullanabilirsiniz. Bu, işinizi büyütmek ve mevcut müşterilerinizi ve müşterilerinizi meşgul etmek için daha fazla fırsat yaratmanıza yardımcı olabilir.

Burada atıfta bulunulan herhangi bir şirket, ürün ve hizmet isimleri ve logoları, ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir ve yalnızca tanımlama amaçlıdır. Bu isimlerin ve logoların kullanımı ciro anlamına gelmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu