Çiçek Bakımı

Çiçek bakimi ve çeşitleri

Süs zencefil bitkileri bahçenize çekici ve egzotik renk, bitki örtüsü ve çiçek eklemek için harika bir yol olabilir. İster yataklarda ister kaplarda olsun, bu tesisler çok fazla bakım gerektirmeden çeşitlilik sunar.

Çiçek Açan Zencefil Bitkileri Yetiştiriciliği

Süs veya çiçeklenme, dişliler yenilebilir çeşitlilikten farklıdır. Bunlar sadece şov amaçlıdır ve çeşitli boyutlarda, çiçek şekillerinde ve renklerde kesinlikle güzel olabilirler. Bunlar ayrıca 50 derece Fahrenheit’ten (10 Santigrat) daha soğuk olan kışları tolere etmeyecek tropik ve tropik bitkilerdir.

Güney Florida bahçeniz varsa veya benzer bir iklimde yer alıyorsanız, çiçek açan ve çiçeklenmeden zevk alan zencefil bitkilerini çok fazla çaba harcamadan büyütebilirsiniz. Hafif soğuk iklimlerde, onları kaplarda yetiştirebilir ve kış için iç mekana getirebilirsiniz.

Dekoratif zencefil için ideal koşullar, en azından bir miktar gölge, zengin, nemli toprak ve iyi drenaj içerir. Ayda bir doz gübre size daha fazla çiçek verir.

Bahçeniz için Çiçekli Zencefil Çeşitleri

Birçok çiçekli zencefil çeşidi vardır, ancak çoğu gösterişli yaprakları ve hatta gösterişli çiçekleri olan büyük bitkilerdir. Aynı koşullarda büyürler, bu nedenle bahçenizde doğru yere sahipseniz, yalnızca görünüşe göre çeşitlerden birini seçin:

Kırmızı zencefil . Bu büyük zencefil uzun ve büyük bir kırmızı çiçek başak üretir. Kırmızı başak aslında çiçek değil, büyük şovu sağlıyor. Başak oluşturan her kırmızı kırığın içinde küçük beyaz bir çiçektir.

Malay zencefilli . Malay zencefilinin genelinde yaklaşık 5 cm (5 cm) çiçek açar. Karıştırılırlar ve sarı merkezleri ile beyaz veya pembe olabilirler. Yapraklar uzun ve yeşildir, ancak alacalı yapraklı bu zencefilin çeşitleri vardır.

Ananaslı zencefil . Bu zencefil size muhteşem çiçek verir. Çiçek başak altı ila sekiz inç (15 ila 20 santimetre) yüksekliğindedir, parlak kırmızı mumsu tellere sahiptir ve bir ananas şeklindedir.

Kelebek zencefil . Kelebek zencefil çeşitli sadece güzel değildir pembe ve kırmızı çiçekler, üreten, aynı zamanda hoş bir koku yayarlar.

Meşale zencefil . Alışılmadık meşale zencefil çiçekleri , kırmızı, pembe veya turuncu olabilecek renkli tomurcuklardan çiçek açar. Bunlar sıcak iklim bahçesine güzel eklemeler yapar.

Kabuklu zencefil . Zencefil kabuğunun çiçekleri eşsizdir. Sarkık şeklinde toparlanırlar ve genellikle beyazdırlar, ancak bazen soluk pembe renktedirler. Bir dizi inci olarak tanımlandılar.

Oxblood zencefil . Bu çeşitlilik, bahçeye sadece beyazdan pembe çiçeklere değil, zengin, derin morumsu kırmızı olan yaprakların altlarına da renk katar. Pek çok süs zencefil bitkisi çeşidi vardır, bahçenize biraz egzotik bir hava katacakları seçerek eğleneceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Massengena Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı