Cilt Bakımı

Dudaklarınızı Nasıl Pullaştırırsınız?

Dudaklarınızı eksfoliye etmek için onlara petrol jölesi uygulayın ve üst ve alt dudağı hafifçe ovalamak için yumuşak bir diş fırçası kullanın.

Dudaklarınızı eksfoliye etmek için onlara petrol jölesi uygulayın ve üst ve alt dudağı hafifçe ovalamak için yumuşak bir diş fırçası kullanın. Nemi korumak için dudaklarınızda az miktarda petrol jölesi bırakın. Arzu edilirse, daha konsantre bir peeling banyosu için petrol jölesine toz şeker veya kahve tozu ekleyin.

  1. Dudaklarınıza petrol jölesi uygulayın ve bir diş fırçası ile fırçalayınDudaklarınıza kalın bir tabaka jöle sürün. Dudaklarınızı dairesel hareketlerle birkaç dakika hafifçe ovalamak için temiz, yumuşak bir diş fırçası kullanın. Diş fırçasının kılları ölü cildi temizler ve petrol jeli dudakları nemlendirir.
  2. Kahve tozu veya şeker kullanınDaha fazla doku elde etmek için jöleye az miktarda toz şeker veya kahve tozu ekleyin. İşaret parmağınızı kullanarak karışımı dudaklarınıza uygulayın ve birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle ovalayın, sonra fırçalamayı dudaklarınızdan silin. Bu malzemeleri eklerseniz bir diş fırçası gerekli değildir.
  3. Fazla petrol jölesini silinFazla petrol reçelini gidermek için kağıt mendil kullanın, ancak nemi korumak için dudaklarda az miktarda bırakın. Gerekirse, ince ve taze bir jöle tabakası ekleyin. Uyurken dudaklarınızın kurumasını ve dökülmesini önlemek için gece yatmadan önce dudaklarınıza biraz uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Gevşek cildi nasıl sıkılaştırırsınız? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  En İyi Yaşlanma Karşıtı Losyonlar
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı