Cinsellik

Bekaretini Kaybedince Ne Olur? Bir Kadın Beden Rehberi

Bekaretini kaybetmek nedir? Vücudun nasıl değişiyor İlk cinsiyetten sonra hamilelik? Kadınların bekaretini kaybettiği yaş ortalaması nedir?

Seks yaparken, artan meme ucu hassasiyeti, kan basıncı, nabız ve vajinal yağlama olabilir. Ayrıca, vajinanız muhtemelen geçici olarak genişler veya uzar.

Bu, seks yaptığınız şartlardan bağımsız olarak meydana gelebilecek stimülasyona fizyolojik bir cevaptır. Seks yaparken vücudunuzda salgılanan hormonlar bazen daha sonra güçlü duygulara neden olabilir.

Bekaretini kaybetmek ne anlama geliyor?

Bazı insanlar bekaret kavramına inanır .  Bununla birlikte, bir kişinin ilk kez penetratif penis-vajina ilişkisine sahip olduğu, bekaretin geleneksel tanımı, oral seks ve anal seks de dahil olmak üzere pek çok başka cins türünden ayrılır. Aynı zamanda, heteroseksüel olmayan insanlar arasındaki cinsiyeti marjinalleştirir.

Bugün, birçok insan bekaret kavramının antika olduğunu düşünüyor ve insanların seks yapmaları veya seks yapmaları için gereksiz baskılar yaratıyor. Gerçek şu ki, bazı insanlar için ilk kez seks yapmak hayatlarında çok önemli bir dönüm noktasıdır ve bu tamamen normaldir. Diğer insanlar için, bu çok fazla şey ifade etmeyen bir şeydi ve bu da iyi! Seks yapmadan önce nasıl hissettiğinizi düşünmek yararlı olabilir, böylece bilgileri eşinizle paylaşabilirsiniz.

Bekaretini yitirdiğinde vücuduna ne oluyor?

Peki bekaretini kaybettiğin zaman vücuduna ne olacak? Seks, vücudunuzda çoğunlukla geçici değişikliklere neden olabilir. İşte bunlardan birkaçı:

Vajinal değişiklikler

Seks yapmanın vajinanızın elastikiyetini değiştirebileceği ya da çok fazla seks yapanların “gevşek” hale gelebileceği bir efsanedir. Vajina bir insan bebeği verme yeteneğine sahiptir. Bir penis vajinanızın esnekliğini kalıcı olarak değiştirmeyecektir.

Bazı insanlar için seks rahatsız olabilir. Bunun nedeni alışık olmadığınızı hissetmeniz veya vajinanız yeterince yağlanmadığında seks yaptığınız için olabilir. Daha fazla ön sevişme, vajinal yağlamayı artırabilir, bu da cinsiyeti daha rahat hale getirebilir. Vajina yeterince yağlanırsa, seks ağrılı olmamalıdır. Her seks yaptığınızda ağrı yaşarsanız , vücudunuzun size gönderdiği sinyalleri bulmanıza yardımcı olabilecek bir doktorla konuşmak isteyebilirsiniz .

Meme

Bazı insanlar için seks yapmak göğüs dokusunun şişmesine neden olur. Bunun nedeni cinsel uyarılmanın göğsünüze kan akışını artırabilmesidir .

Memeler

Cinsel uyarılma durumunda meme uçlarında kan dolaşımı artar ve meme uçlarınız normalden daha hassas hale gelebilir. Bu aynı zamanda uyarılmaya eşlik eden ve kaybolan geçici bir değişikliktir.

Hormonlar

Seks sırasında, beyniniz endorfinler ve dopamin ve oksitosin hormonları dahil birçok kimyasal salgılar. Oksitosin bazen “aşk hormonu” veya “kucaklaşan hormon” olarak adlandırılır. Bu güçlü nörokimyasalların kokteyli bazı insanların seks yaptıkları kişi ile güven hissetmelerini veya çok güçlü bir bağlanmalarını sağlayabilir. Beyinleri de kişi ile iyi hissetmek arasında bir ilişki kurabilir. Bu düşüncelerin geçici bir hormon dalgalanmasından kaynaklanabileceğini ve mutlaka gerçeği yansıtmayacağını hatırlamak faydalı olabilir.

İlk seksten sonra hamile kalabilir misin?

EVET! Kesinlikle! İlk kez mi, yoksa bininci kez olsun, seks yapmadan hamile kalabilirsin. Sperm (cum) vajinanıza girdiğinde, hamile kalabilirsiniz. Bir erkek boşalmadan önce, penisi cum öncesi denilen bir sıvı salgılar. Her ne kadar nadir olsa da, bazen canlı sperm cum öncesi de bulunur, bu da gebeliğe de neden olabileceği anlamına gelir. Ne zaman cum veya pre-cum vajina ile temas ederse, seks yapmasanız bile, gebelik mümkündür. Cinsel olarak aktifseniz ve hamile kalmak istemiyorsanız, prezervatif veya hap gibi bir doğum kontrol yöntemi kullanmak önemlidir.

Kadınların bekaretini kaybettiği yaş ortalaması nedir?

Kadınların bekaretlerini kaybettiği yaş ortalaması 17’dir. Ancak, seks yapan lise öğrencilerinin sayısı azalmaktadır.

Ne zaman olursa olsun, herkesin “ilk kez” farklı. İlk kez seks yapmaya karar verdiğinizde en önemli şey, birisinin sizi yapmaya zorladığı bir şey değil istediğiniz bir şey olmasıdır. Seks yaptığınızda, prezervatiflerin hamileliği ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları (CYBE) önlemeye yardımcı olabileceğini ve diğer doğum kontrol şekillerinin hamileliği önleyebileceğini unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Kızlar Boner alabilir mi? Klitoral Ereksiyonlar Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı