Dijital pazarlama

Küçük İşletmeler için Facebook’un İşyeri Nasıl Kullanılır?

Facebook’un İşyeri , bir yıldan biraz fazla bir süredir piyasada yer alıyor ve dünya çapındaki tüm büyüklükteki kuruluşlar tarafından hızlı bir şekilde benimseniyor. Facebook’a göre, 30.000’den fazla şirket İşyerini dahili ekip işbirliği aracı olarak kullanıyor.

İnsanların sosyal medya deviyle tanışıklığı göz önüne alındığında, Royal Bank of Scotland ve Walmart gibi büyük şirketlerin, çalışanların iletişimini iyileştirmek ve verimliliği artırmak amacıyla Facebook’un kurumsal versiyonunu kullanmaları hiç de şaşırtıcı değil. Sorular, küçük işletmelerin bu aracı nasıl verimli bir şekilde kullanabiliyorlar?

İşyerini süper şarjlı bir şirket intraneti olarak düşünün. Facebook’a benzemek ve hissetmek için tasarlanmıştır, bu da çalışanların kullanmasını kolaylaştırır. Tanıdık olan merkezi Haber Kaynağı, aracın birincil merkezidir ve kullanıcılar, sistemin Work Chat aracılığıyla birebir görüntülü görüşmeler veya anlık mesajlar oluşturabilirler.

İletişimi merkezileştirmek ve işbirliğini kolaylaştırmak için proje ve / veya departman bazlı gruplar oluşturulabilir. Microsoft Office ve Dropbox gibi iş uygulamaları ile entegrasyonlar, kullanıcıların Workplace içindeki sunumları, dosyaları ve görüntüleri paylaşmasına ve dokümanlarda canlı düzenlemeler yapmasına olanak tanır.

Editörün Notu: İşletmeniz için sosyal medya pazarlama hizmetleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Aşağıdaki anketi kullanın ve işiniz için özelleştirilmiş bir strateji ve fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi edinmek için tedarikçi iş ortaklarımıza hızlı bir şekilde bağlanın:

Dış ekiplerle işbirliği için erişim de etkinleştirilebilir; bu da dışarıdaki şirketlerle teslim edilen kuruluşlarda ortak olan kuruluşlar için mükemmeldir.

Uzaktan veya seyahat eden takımlara sahip küçük işletmeler, İşyerinin canlı akışlı video yeteneklerini faydalı bulabilir; çünkü toplantılar ve duyurular, bir tuşa tıklayarak çalışanlarla kolayca paylaşılabilir. Video konferans platformu BlueJeans ile entegrasyon, kullanıcıların hareket halindeyken telefon, dizüstü bilgisayar veya tabletten toplantılara katılmasına da olanak tanır.

Kısacası, evet. İşyerini ofiste kullanmak, Facebook’u düzenli olarak kullanan herkese ikinci bir doğa olacaktır ve bu kişiler sizin iş gücünüzde mevcutsa, bunu yapamayan herkes için kolay bir seçim olacaktır. Gruplar içindeki güncellemeleri, soruları ve belgeleri paylaşmak nispeten basittir ve işbirliği projelerde daha kısa teslim sürelerine yol açabilir.

Workplace’in kullanıcıların Facebook profillerine bağlı olmaması, iş alanlarının net kalmasına yardımcı olur. Ayrıca, platformun tasarımı, ekip üyeleri arasında, diğer bazı işbirliği araçlarından daha fazla sosyal katılım sağlar. Her şeyden önce, bir ağaç dalına asılı bir kedinin kopyasını kopya ile paylaşarak, “orada kal”, yoğun bir ekibin stresli bir projeden geçmesi gereken iyi zamanlanmış, güldürücü bir motivasyon olabilir.

İşyerinde ayrıca sisteme giriş yapmayı kolaylaştıran tek oturum açma yetenekleri ve iki faktörlü kimlik doğrulama da vardır. BT yöneticileri ayrıca bir analiz panosuna erişebilir ve platformun güvenlik ve erişim kontrolünü yönetebilir.

İşyerinde işletmeler için ücretsiz standart ve Workplace Premium olmak üzere iki katman vardır. Ücretsiz katman, canlı video akışı, sesli ve görüntülü aramalar ve grup sohbeti gibi iletişim özelliklerine sınırlı bir işlevsellik sağlar.

Birçok küçük işletme, yönetici kontrolleri ve üçüncü taraf entegrasyonları dahil olmak üzere tüm platformun işlevlerine tam erişim sağlayan ücretli İşyeri Premium katmanı ile daha fazla değer bulabilir. Kullanım ücretleri kullanıcı sayısına göre belirlenir. Maliyet, aktif kullanıcı başına 3 $ ‘dır. Kullanıcılar, 30 günlük bir dönemde platformda oturum açtığında aktif olarak kabul edilir. İşyeri Primi kar amacı gütmeyen ve eğitim kurumları için ücretsizdir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu