WordPress Eklentileri

En İyi WordPress Forum Eklentileri

WordPress sitenize bir forum bölümü eklemek mi istiyorsunuz? Forumlar ve tartışma panoları, kullanıcının katılımını artırmak ve sitenizde bir topluluk oluşturmak için harika bir yoldur.

Bu makalede, web siteniz veya işletmenizin çevresinde bir topluluk oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress forum eklentilerini seçtik.

Temel forum özelliğinin yanı sıra, soru-cevap panosu, özel sosyal ağ özelliği ve daha fazlası gibi gelişmiş özelliklere sahip çözümler bulduk ve böylece hayallerinizdeki bir topluluğu oluşturabildik.

Neden Wordpress Siteme Forum Eklemeliyim?

Çevrimiçi forumlar, web sitenize gelen ziyaretçilerin sorular göndererek, çözümler paylaşarak, yeni fikirler vb. İle katılabileceği etkin bir topluluk oluşturma aracıdır.

Forumunuz bir soru-cevap (soru-cevap) platformu, tartışma panosu, bilgi paylaşım alanı veya problem çözme destek bölgesi olabilir.

Web sitenize forum eklemenin birçok avantajı vardır.

İlk olarak, WordPress forum yazılımınız kullanıcıların web sitenize katılmalarına ve katılımlarına yardımcı olacaktır. Katıldıklarında, geri dönmeleri, ürünlerinizi satın almaları ve arkadaşlarına ve ailelerine tavsiye etmeleri daha olasıdır.

İkincisi, müşterilerinize destek sağlamanın en yaygın ve etkili yollarından biridir. Müşterilerinizin teknik veya genel bir destek sorusu olduğunda, foruma atlayabilir ve sorunun daha önce yayınlanmış olup olmadığını kontrol edebilirler. Eğer bu yeni bir sorunsa, o zaman gönderip problemlerini çözebilirler.

Son olarak, benzersiz bir konu tartışıldığında ve konu popüler hale geldiğinde web sitenize bazı SEO değerleri verir. Pek çok durumda, forum başlıkları arama sonuçlarındaki diğer içerik türlerini geçersiz kılar. Bazen, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik , blogunuzdaki resmi yayınlardan daha anlamlı olur.

Olduğu söyleniyor, burada WordPress web sitenize bir forum eklemek için en iyi eklentiler.

İlginizi Çekebilir

Not: Bu eklentileri kullanmak için bir WordPress web sitesine sahip olmanız gerekir . Yeni bir web sitesi başlatmak istiyorsanız, o zaman bir etki alanı ve web barındırma ihtiyacınız olacak.

1. bbPress

Bir forumu WordPress’e entegre etmek söz konusu olduğunda, bbPress iş için en iyi eklentiyi kapatıyor. Bu bir WordPress.org kardeş projesidir; bu, WordPress yöntemini oluşturduğu ve forumunuzu güçlendirmek için mevcut WordPress çekirdeğini kullandığı anlamına gelir.

bbPress’in kurulumu, kontrolü ve bakımı kolay, hızlı ve temizliği kolaydır. Herkes bu eklentiyi kullanarak WordPress’te bir forum oluşturabilir. 

Artıları

 • WordPress için oluşturulan bbPress, aynı WordPress çekirdeğini kullanır ve WordPress ile aynı kodlama standartlarını izler.
 • Ağrılı değişiklikler olmadan herhangi bir WordPress teması ile bütünleşir. Kullanabileceğiniz bbPress için bazı mükemmel WordPress temaları da var .
 • İstediğiniz hemen hemen her şeyi yapmak için kullanılabilir 200’den fazla bbPress eklentisi.
 • Çok fazla şişkinlik olmadığından bbPress hızlı ve hafiftir.
 • Çok bölgeli forumları kolayca oluşturabilir ve bunları tek bir gösterge panosundan koruyabilirsiniz.
 • Ücretsiz bir açık kaynaklı yazılımdır, bu yüzden ücretsiz olarak sınırsız kullanabilirsiniz.

Eksileri

 • PhpBB, Vanilla Forumları gibi tam teşekküllü forum CMS kadar zengin özelliklere sahip değil.
 • Çekirdek eklenti yalnızca temel özelliklere sahiptir, bu nedenle daha fazla güç için ek uzantılar kurmanız gerekir.

2. BuddyPress

BuddyPress, WordPress ile kendi sosyal ağınızı oluşturmanıza olanak sağlar . Aynı bbPress gibi, BuddyPress de resmi bir WordPress eklentisidir. WordPress ile aynı kodlama uygulamalarını ve standartlarını izler.

BuddyPress ile kullanıcı profilleri, etkinlik akışları, kullanıcı grupları, mesajlaşma ve ağ oluşturma seçenekleriyle tam teşekküllü bir çevrimiçi topluluk oluşturabilirsiniz.

Facebook’a benzer şekilde, kullanıcılarınızın arkadaş eklemesine, özel mesaj göndermesine, grup oluşturmasına ve bildirim almasına izin verir.

Hepsinden iyisi, BuddyPress ve bbPress’i birlikte kullanabilir ve zengin özellikli bir çevrimiçi forum oluşturabilirsiniz.

Artıları

 • Herhangi bir WordPress teması ve eklentisi ile kolayca bütünleşir.
 • Yüzlerce üçüncü parti BuddyPress eklentisi ve işlevselliğini genişletmek için eklentiler.
 • Etkinlik akışları, kullanıcı profilleri, sosyal bağlantılar, gruplar vb. İle kolayca eksiksiz bir sosyal ağ oluşturmanıza olanak sağlar.
 • Ücretsiz ve açık kaynak. BuddyPress’i ücretsiz indirin ve sınırsız sitelerde kullanın ve ayrıca düzenli güncellemeler alın.

Eksileri

 • Çekirdek eklenti, tam teşekküllü bir çevrimiçi topluluk oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz gelişmiş özelliklerden yoksundur. Gücünü genişletmek için üçüncü taraf eklentilere bağlı olmanız gerekir.

3. ForumEngine

ForumEngine, WordPress sitenizi tartışma forumuna dönüştüren bir WordPress temasıdır. WordPress’te bir forum oluşturmak için özel olarak oluşturulmuş güçlü bir tema. Tema, web sitenizin ana sayfasında forum konularını gösterir.

ForumEngine ile, kullanıcıların konu gönderme, soru gönderme, yanıtlama, bir konuyu beğenme veya beğenme gibi birçok şekilde etkileşime girebilecekleri forumlar oluşturabilirsiniz. Kullanıcıların Ajax canlı arama ile listedeki herhangi bir konuyu hızlı bir şekilde aramasını sağlar.

Ayrıca, kullanıcılarınıza forumdaki tüm etkinliklerine erişebilecekleri ve yönetebilecekleri özel bir alan sağlar.

Artıları

 • Tam teşekküllü bir WordPress forum temasıdır, bu nedenle WordPress’te bir forum oluşturmak için herhangi bir eklenti kurmanıza gerek yoktur.
 • Forumunuzun görünümünü değiştirmek ve çekici görünmesi için birçok stil seçeneği sunar.
 • Forum istatistikleri, kategoriler, güncel konular vb. Eklemek için birçok widget
 • Reklam göstermenizi ve fazladan gelir elde etmenizi sağlar .

Eksileri

 • Foruma özgü bir tema, bu nedenle düzenli bir işletme veya e-ticaret sitesi oluşturmak zor . WordPress blogunuzla entegre edebilirsiniz , ancak ürünleri, vb. Görüntüleme seçenekleri yoktur.
 • Bu ücretli bir tema. Bütçenizi kısıtladıysanız, bbPress ve BuddyPress gibi ücretsiz seçenekler daha iyi seçenek olabilir.

4. Simple:Press

Basit: Basın, WordPress sitenize forum eklemek için basit bir çözümdür. Hem ücretsiz hem de premium sürümleri ile birlikte gelir, böylece ihtiyaca göre seçeneği seçebilirsiniz.

Basit kullanarak: Basın, kolayca sınırsız forumlar, forum grupları, alt forumlar, özel ve genel forumlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir forumu kilitleyebilir ve sabitleyebilirsiniz. Kullanıcıları yönetmenize izin vermek için, güçlü bir kullanıcı grubu ve izin sistemine sahiptir. Kullanıcılarınız zaman dilimi ve daha pek çok şey için genişletilmiş profiller oluşturabilir.

Artıları

 • Tamamen WordPress’e entegre, WordPress kayıtlarını ve girişlerini destekler.
 • Hem standart WordPress hem de çoklu site kurulumlarını destekler.
 • Özelliklerini genişletmek için 70’ten fazla premium eklenti mevcut.
 • SEO dostu permalinks oluşturur ve birçok SEO özelliğini içerir.

Eksileri

 • Ücretsiz sürümü oldukça basit. Gelişmiş işlevler eklemek için bir prim planı satın almanız gerekir.

5. wpForo Forum

wpForo, çok sayıda tasarım ve özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelen ücretsiz bir WordPress forum eklentisidir. Forumunuz için 3 tasarım düzenine sahiptir: Genişletilmiş, Basitleştirilmiş ve Soru-Cevap düzeni. Her düzen benzersiz bir tasarıma ve özelliklere sahiptir. Ayrıca, koyu renk stili de dahil olmak üzere 6 adet forum renk stili vardır.

Bu eklentiyi kullanarak, kullanıcılarınızın katılabileceği, destek alabileceği ve katkıda bulunabileceği modern forumlar oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar soru gönderebilir, cevap verebilir, oy verebilir, konulara abone olabilir ve bildirimleri alabilir, konuları sosyal medyada paylaşabilir.

Artıları

 • Ücretli eklentiler satın alarak işlevleri genişletme seçenekleriyle ücretsiz olarak kullanılabilir.
 • Arama motoru optimizasyonu (SEO), XML site haritası , önbellekleme , antispam, vb. İçin yerleşik özellikler
 • Daha fazla sosyal ağ özelliği sağlamak için BuddyPress ile sorunsuz entegrasyon.

Eksileri

 • Ücretsiz eklentide yalnızca temel özellikler verilir. Reklam yönetimi, anketler , kullanıcıya özel alanlar, özel mesajlaşma, vb. Gibi gelişmiş özellikler için ödeme yapmanız gerekir .
 • Eklenti ayarları, ilk kez kullananlar için biraz karmaşık.

6. Asgaros Forumu

Asgaros Forum, canlı web sitenizde kullanabileceğiniz basit bir WordPress forum eklentisidir. Mevcut sitelerine kolaylıkla hafif bir forum sayfası eklemek isteyen herkes için en iyi forum eklentisidir. Kurulumu çok kolaydır ve WordPress’te zengin özellikli bir tartışma panosu ekler.

Artıları

 • Yeni başlayanlar ve profesyoneller için basit ve hafif bir forum eklentisi.
 • İçerik yönetimi, üyeler ve izinler için basit ama güçlü seçenekler.
 • Forum istatistikleri, forumunuzun ne kadar iyi performans gösterdiğini görmenizi sağlar.
 • Multisite uyumlu bir eklenti.

Eksileri

 • Daha fazla işlevsellik eklemek için uzantıları yok.

7. CM Answers

CM Cevapları, WordPress’te güçlü bir soru-cevap (soru-cevap) tartışma forumu oluşturmanıza olanak sağlar. Temel ücretsiz eklenti, web sitenize hızlı bir şekilde Exchange Exchange benzeri forum kurmak için yeterli özelliklere sahiptir.

Kullanıcıların soru göndermesini, soruları yanıtlamasını, oy vermesini, dosyaları yüklemesini, kategorilere abone olmasını, özel mesajlar göndermesini vb. Sağlar. Yönetici olarak, soruları kişiselleştirebilir, cevapları alabilir, istenmeyen içerikleri filtreleyebilir ve kullanıcıları yönetebilirsiniz. Adsız kayıt ve ödemeler gibi ek özellikler istiyorsanız, eklenti eklentilerini satın alabilirsiniz.

Artıları

 • Çoğu WordPress temasıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir.
 • Kullanıcılar sorulara ve cevaplara oy verebilir.
 • Premium versiyonda en iyi cevap, profil, yorum, sosyal medya girişi vb.

Eksileri

 • Forumunuz soru cevap formatıyla sınırlıdır.
 • En kullanışlı özellikler premium sürüm için geçerlidir.
 • Eklenti sayfasındaki bazı incelemeler, kullanıcıların kullanımı zor bulduklarını gösterir.

8. WP Symposium Pro

WP Symposium Pro, BuddyPress’e bir alternatiftir. Bu eklentiyi kullanarak kendi sosyal ağınızı oluşturabilirsiniz. BuddyPress veya Facebook’a benzer şekilde, kullanıcılarınızın profiller ve etkinlik duvarı oluşturmasına, arkadaş eklemesine, e-posta uyarıları ayarlamasına, forumlara katılmasına ve daha pek çok şeye izin verir.

Eklenti herhangi bir WordPress teması veya eklentisi ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu, varolan bir WordPress sitesine eklemenizi sağlar.

Artıları

 • Kısa kodlarla kolayca özelleştirilebilir – renkleri, yazı tiplerini, düğmeleri vb. Kolayca değiştirin.
 • Premium sürümünü satın almak için Seçenek veya özellikler eklemek için bireysel ekler. Ücretli sürüm kullanıcıları için premium destek.
 • Videolarla ilgili belgeler, başlamanıza yardımcı olmak için eklentinin web sitesinde mevcuttur.

Eksileri

 • Birçok kullanışlı özelliğin premium bir plana ihtiyacı vardır.

9. DW Question and Answer

DW Soru ve Cevap, WordPress sitenizde eksiksiz bir soru-cevap (soru-cevap) sistemi oluşturmanıza olanak sağlar. Quora veya Yığın Taşması gibi bir sistem oluşturmayı düşünüyorsanız, DW Question and Answer başlangıç ​​için doğru eklentidir.

Normal forum eklentilerinin aksine, kullanıcılarınızın cevapları oylamalarına izin verir, böylece en iyi cevap en üste çıkar ve daha az anlamlı cevaplar sonuna kadar gider. 

Artıları

 • Basit bir soru cevap sistemi oluşturmak için ücretsiz eklentiyi kullanabilirsiniz. İleri düzey kullanıcılar daha fazla özellik için premium sürümü satın alabilir.
 • CAPTCHA desteği, spam ile mücadele etmenize yardımcı olur.
 • Müşterilerinize / kullanıcılarınıza destek sağlamak için harika.

Eksileri

 • Ücretsiz eklenti, soru ve cevap biçiminde sadece basit bir forum oluşturmanıza olanak sağlar.

10. Discussion Board

WordPress tartışma panosu, forum oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir eklentidir. Eklentiyi kurmak ve ayarlamak kolaydır, böylece herhangi biri herhangi bir koda dokunmadan WordPress’te bir forum oluşturabilir.

Bu eklentiyi kullanarak, ön uç kayıt ve giriş sisteminin daha fazla kullanıcı çekmesine izin verebilirsiniz . İstenmeyen postalardan kaçınmak için, yeniden gönderme, yorumlarda denetleme vb.

Artıları

 • Tartışma Kurulu tema özellikle eklenti ile iyi gitmek için tasarlanmıştır. Bu eklentiyi istediğiniz herhangi bir tema ile de kullanabilirsiniz.
 • Formları, konuların listesini vb. Görüntülemek için birçok kullanışlı kısa kodla gelir
 • Daha fazla seçenek ve olasılık eklemek için kullanılabilen ücretli bir sürüm.

Eksileri

 • Ücretsiz sürümde güçlü seçenekler bulunmuyor. Birçok faydalı özellik için prim planlarını satın almanız gerekir.

Forum Web Sitesi Oluşturmada Önemli Öneriler

Çevrimiçi forum yazılımını seçtiğinizden bağımsız olarak, başarılı bir çevrimiçi topluluk çalıştırmak için ek barındırma kaynaklarına ihtiyacınız olacak.

Tüm bu WordPress forum eklentilerini paylaşılan bir barındırma planına yükleyebilirsiniz . Hatta bir forumunu bir süre için aynı başlangıç ​​hosting paketinde etkin bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Yeni başlıyorsanız ve suları test etmek istiyorsanız, Bluehost kullanmanızı öneririz . Onlar dünyanın en iyi hosting şirketlerinden biri ve resmen WordPress barındırma sağlayıcısını tavsiye etti.

Ancak, daha fazla ziyaretçi forumunuzu kullandıkça, web sitenizi yavaşlatır ve hatta çökmesine neden olabilir. Bu durumda, yönetilen bir WordPress barındırma planına geçmeniz gerekir .

İkinci tercihimiz SiteGround olacaktır . Resmi olarak tavsiye edilen bir WordPress ve bbPress barındırma hizmeti sağlayıcısıdır.

Umarız bu makale WordPress için en iyi forum eklentilerini bulmanıza yardım eder. 

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Wordpress Referanslar Eklentisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Teşekkürler sitenizi inceledimde gayet başarılı bilgilendirici makaleler mevcut.. Başarılar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı