WordPress Eklentileri

WordPress E-posta Aboneliği Eklentileri

Web sitenizi büyütmenin en iyi yollarından biri, bir e-posta abonelik listesidir. Ancak, el ile bir tane oluşturmak zaman alıcıdır ve etkili pazarlama genellikle zordur.

Neyse ki, WordPress e-posta aboneliği ve pazarlama eklentileri bu görevi basit ve hızlı hale getirir. Okuyucunuzu büyütmenize yardımcı olacak WordPress panonuzdan profesyonel görünümlü e-postalar oluşturabilirsiniz.

Bu yayında, mevcut en iyi WordPress e-posta pazarlama eklentilerinden birkaçını özetleyeceğiz. Bunlar, lehte ve aleyhte bir bakışın yanı sıra sizin için hangisinin doğru olduğunu nasıl belirleyeceğinizi de içerecektir!

En İyi WordPress E-posta Pazarlama Eklentilerini Parçalama

Pek çok pazarlamacı için son derece popüler bir çözümden başlayarak sırayla eklentilerin her birine bakarak başlayalım.

MailChimp Eklentisi

MailChimp Eklentisi

MailChimp en popüler e-posta pazarlama platformlarından biridir ve bu yüzden de eklentidir. Önceden oluşturulmuş, mobil uyumlu ve özelleştirilebilir bir kayıt formları, kapsamlı bir bilgi tabanı ve kullanışlı eklenti eklentileri mevcut.

Fiyat : Temel ‘Yeni İşletme’ eklentisi tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, ek özelliklere sahip daha gelişmiş bir ‘Büyüyen İşletmeler’ aylık 10 ABD Doları’ndan başlar. En yüksek seviye MailChimp planı ‘Pro Marketer’ , aylık 199 ABD Doları karşılığında kullanılabilir.

Artıları : MailChimp güvenilir, düzenli, kusursuz desteklenir ve e-posta tasarımını süper kolaylaştırır.

Eksileri : MailChimp’in varsayılan ayarlarından herhangi birini ayarlamak isteyen ileri düzey bir kullanıcıysanız, gömülü veriler süreci kapsamlı şekilde karmaşık hale getirebilir. Ayrıca, sayfalara yerel abonelik formları eklemek için master için bazı CSS bilgileri gerekir.

Kanımızca MailChimp çok yönlü olsa da, daha uygun:

 • İşletmeler.
 • Danışmanlık uygulamaları
 • Yaratıcı hizmetler
 • Pazarlama ve Reklamcılık.
 • Kar amacı gütmeyen kuruluşlar.

MailChimp ile, siteniz büyüdükçe e-posta gereksinimlerinizi kolayca ölçeklendirebileceğinizi de bilmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

SendInBlue Eklentisi

SendInBlue Eklentisi
SendInBlue Eklentisi

SendInBlue , e-posta listesi oluşturma ve yönetimini basitleştirmek için çeşitli özellikler içeren hepsi bir arada bir e-posta pazarlama eklentisidir. E-posta istatistiklerini, otomasyonu ve sürükle ve bırak e-posta kampanyası oluşturucusunu içerir. Ancak, daha az gelişmiş kullanıcılar için özellik kümesi biraz karmaşık olabilir.

Fiyat : SendInBlue’nun standart versiyonu ücretsizdir. Daha gelişmiş, özellik ağırlıklı planlar Lite (aylık 25 ABD Doları) ile Premium (Aylık 66 ABD Doları ) arasında değişir . Ayrıca , işletmenizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir ‘İşletme’ planını , fiyatların buna göre değişen şekilde uyarlama seçeneğine de sahipsiniz .

Artıları : Duyarlı e-posta tasarım şablonları ve olağanüstü gerçek zamanlı izleme yetenekleriyle birlikte gelir.

Eksileri : Yeni başlayanlar gibi diğer seçenekler kadar kolay değil ve bazı üçüncü taraf entegrasyonlarından yoksun.

Listemizde birçok seçenek olduğu gibi, SendInBlue gibi hemen hemen her web sitesinde kullanılabilir:

 • Bloglar.
 • Servis tabanlı işletmeler.
 • e-Ticaret web siteleri.
 • Kar amacı gütmeyen kuruluşlar.

Hepsinden iyisi, eklenti ayda 9.000 e-postaya kadar tamamen ücretsizdir (küçük ve orta ölçekli işletmeler ve bloglar için harika).

Sumo List Builder Eklentisi

Sumo List Builder

Sumo , WordPress’te kullanılabilen en popüler araçlardan biridir ve e-posta pazarlaması, sosyal paylaşım ve analiz araçları sunar. Dahili Akıllı Mod açılır teknolojisini kullanarak, liste üreticisinin eylemlerini pazarlama gereksinimlerinize uyacak şekilde uyarlayabilirsiniz.

Eklentiyi kullanarak e-posta gönderebilme kabiliyetine sahip olmamakla birlikte, önceden hazırlanmış şablonlar, özelleştirilebilir açılır pencereler ve mobil ekran özellikleri de bulunmaktadır.

Fiyatı : Sumo List Builder’ın temel ‘Sadece Başlangıç’ sürümü tamamen ücretsizdir. Diğer planlar Profesyonel (aylık 24 ABD Doları) , Küçük İşletmeler (aylık 59 ABD Doları) ve E-ticaret (aylık 199 ABD Doları) içerir . Daha büyük ekipler için özel seçenekler de mevcuttur.

Artıları : Özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için listenizi değiştirmenize izin veren süper basit bir arayüz.

Eksileri : Sumo List oluşturucu daha gelişmiş planları diğer e-posta pazarlama eklentisi çözümlerine kıyasla nispeten pahalıdır. Üstelik, Sumo’nun ücretsiz sürümü zorunlu ziyaretçi karşı karşıya gelen markalama içeriyor ve bunu kaldırmak için yükseltme yapmanız gerekecek.

Sumo List Builder, aşağıdaki gibi herhangi bir ölçek işletmesi veya endüstrisi için uygundur:

 • Pazarlama ve Reklamcılık.
 • Kişisel gelişim ve büyüme işletmeleri.
 • Kar amacı gütmeyen kuruluşlar.

Sumo List Builder’ın öne çıkan bir sonucu, 500 aboneye kadar ücretsiz olması.

OnePress Opt-In Panda Eklentisi

OnePress Opt-In Panda

OnePress Opt-In Panda’yı kullanarak , web sitenizin ziyaretçileri ile en sevdiğiniz e-posta çözümünüzü entegre ederek yepyeni bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz. Dahili analitik seçenekleriyle, kullanıcı etkileşimlerini ve yanıt oranlarını izleyerek sunduğunuz içerik türlerini iyileştirebilirsiniz.

Ayrıca premium içeriği kilitleme olanağına da sahipsiniz. Ancak, ayarların çeşitliliği yeni başlayanlar için çok zorlayıcı olabilir.

Fiyatı : Opt-In Panda’nın lite versiyonu ücretsizdir. Opt-In Panda’nın tam sürümünü uygulamak için düzenli bir lisans satın almanız size 23 $ geri koyacaktır.

Artıları : Geliştirici dostu, mobil cihazlar için optimize edilmiş ve çok hızlı yükler.

Eksileri : Sahip olduğumuz diğer eklentilerin bazıları tarafından geliştirilen gelişmiş analitik özellikler sunmuyor. Destek sistemi de karışık eleştiriler aldı.

Listemizdeki diğer seçeneklerde olduğu gibi, bu eklenti hemen hemen her sektörde kullanılabilir. Ayrıca, aşağıdakiler gibi çeşitli içerikleri sunmak için de kullanılabilir:

 • Bilgilendirici bültenler.
 • e-Ticaret promosyonları ve teklifleri.
 • Blog özetleri.
 • Durum çalışmaları.

Eklenti oldukça yönlü ve hemen hemen her e-ticaret sitesine kolayca uygulanabilir.

ALO EasyMail Newsletter

ALO EasyMail Newsletter

ALO EasyMail Newsletter , e-posta aboneleri toplamanıza ve WordPress panonuzdan bültenler göndermenize olanak sağlayan bir bülten eklentisidir. Toplu gönderme, aboneleri içe ve dışa aktarma seçenekleri ve açık oranları izleme yeteneği var (yalnızca temel analitikler olsa da).

Fiyat : Tamamen ücretsiz.

Artıları : Eklenti, kayıtlı kullanıcı verilerini hızla bir CSV dosyasından almanızı ve vermenizi sağlar. Ayrıca, aboneleri yönetme, ekleme ve silme işlemlerini de çok kolaylaştırıyor.

Eksileri : Oldukça az ve analitik veya ölçeklenebilirlik açısından fazla bir şey göstermiyor.

Listemizdeki en temel seçenek olan bu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere küçük işlemler için en uygunudur:

 • Kişisel bloglar
 • Küçük işletmeler

Eklenti tamamen ücretsiz olsa da, daha tam özellikli bir şey tercih etmek isteyebilirsiniz.

OptinMonster

OptinMonster

OnePress Opt-In Panda’ya benzer şekilde, OptinMonster bağımsız bir e-posta bülten hizmeti değildir. Bunun yerine, sitenizdeki herhangi bir bülten sağlayıcısını kendi özellikleriyle birlikte kullanabilmenizi sağlayan bir açılır pencere aracıdır. Eklentiyi kullanarak e-posta gönderme olanağı bulunmamakla birlikte, göz atması gereken gelişmiş analitikler var.

Fiyat : Ücretsiz versiyondan sonra, ‘Temel’ OptinMonster planı aylık 9 ABD Doları seviyesindedir. Ayrıca daha gelişmiş ‘Artı’ planı (ayda 19 $) ve ‘Pro’ planı (ayda 29 $) mevcuttur.

Artıları : Siteye ölçeklenebilirlik için son derece elverişli olan kayıt formunuzun birden çok sürümünü hızlı bir şekilde test etmenizi sağlar. OptinMonster ayrıca iş gereksinimlerinize göre kurulum ve kişiselleştirme yapmaktır.

Eksileri : OptinMonster’ın hem ücretsiz hem de ‘Temel’ sürümleri oldukça sınırlıdır. Eklentinin tüm avantajlarından yararlanmak için daha fazla yatırım yapmanız gerekecek.

Sumo List Builder’a benzer şekilde OptinMonster, her boyuttaki işlem tarafından kullanılabilir. Örneğin:

 • Kişisel blogcular.
 • Her büyüklükteki işletmeler.
 • Kar amacı gütmeyen kuruluşlar.

Bir önceki yazımız olan En İyi WordPress Yedekleme Eklentisi başlıklı makalemizde BackWPup Yedekleme, Duplicator Yedekleme Eklentisi ve WordPress Yedekleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress Takvim Eklentisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı