Cilt Bakımı

Yeşil çayın cilde faydaları

Yeşil çayın cilde yararları nelerdir ? Doğada yaşlanma sürecinizi tersine çevirebilecek sihirli bir madde olup olmadığını merak ettiniz mi? Yaşlanma belirtileri sizi rahatsız ediyor ve endişeleniyor musunuz? 20’li yılların heykelsi görünümüne geri dönme girişiminde, ince çizgileri ve kırışıklıkları gizlemek için raftaki her şeyi kontrol edersiniz. Fakat maske takma kıyafetindeki kimyasalları bombaladığınızı asla bilemezsiniz.

Peki ne yapılabilir? Yaşlanmaya karşı savaşıp genç bakışları koruyamaz mıyız? Bunun bir tedavisi yok mu? Bir tane var. Ve hepsi güçlü yeşil çay da gizli.
Yaşlanma hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yeşil çay kullanarak onu nasıl yavaşlatabilirsiniz?

Yeşil çay ve yaşlanma karşıtı hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Okumaya devam edin!

Japonlar Neden Bu Kadar Uzun Yaşar?

Japonların, dünyadaki en uzun yaşam süresine sahip oldukları ve çoğu yüzyıla vuran en büyük oktogenar yüzdesine sahip oldukları nispeten iyi bilinmektedir. Bunu söyleyerek, Japonya’nın da en yüksek yeşil çay tüketiminde birinci sırada olduğunu bilmek bir tesadüften daha fazlası olur.

Yaşlanma Nasıl Olur?

Serbest radikal bir teoriye göre yaşlanma, hücrelerdeki kimyasal reaksiyonların bir sonucu olarak gerçekleşir. Bu reaksiyonların bir parçası olarak, toksinler, yani serbest radikaller ortaya çıkar. Bir insanın yaşlanmasının nedeni budur. Bu radikal moleküller, sağlıklı hücrelere oksijen tüketerek ve kollajen seviyelerini azaltarak zarar verir – bu da cildin esnekliğini ve parlaklığını canlı tutmada hayati bir rol oynar.

Bu zararlı serbest radikallerin sayısı arttıkça, kişi daha yaşlı görünür. Bu büyüme oranı aynı zamanda bir kişinin ne kadar hızlı yaşlandığına ve ne zaman öleceğine de karar verir. Serbest radikal sayısı ayrıca UV ışınları, zayıf beslenme, tütün alımı, alkol, uyuşturucu ve diğer yaşam tarzı seçenekleri gibi diğer kendi kendine indüklenen toksinler nedeniyle de hızlanır.

Yaşlanma Karşıtı Yeşil Çayın Yararları:

1. Hücresel Yaşlanma:

Çinli bir çalışma, yeşil çay tüketen erkeklerin hücrelerinin, yaşamayan erkeklerden çok daha yavaş yaşlandığını gösterdi . Araştırmacılar yeşil çaydaki antioksidanların bu olgunun arkasındaki sebep olduğunu düşünüyor.

2. Dizlerinizi Koruyun:

Yeşil çay , sağlıklı ve genç dizlere katkıda bulunan güçlü flavonoidlerden oluşur. Ayrıca, artritik eklemlerde kıkırdak ve kollajen yıkımının azaltılmasına yardımcı olurlar. Bu, hem romatoid artritin hem de osteoartritin önlenmesine yardımcı olur.

3. Cildiniz:

Mükemmel bir antioksidan nemlendirici olan yeşil çay cildinizi temizleyebilir ve ışıltılı yapabilir. Bir pamuk topunu bardakta kalan yeşil çayın içine koyup cildinize uygulayın.

Yaşlanma Sürecini Yavaşlatmak İçin Ne Yapılabilir?

Görünüşe göre yeşil çayın çok yüksek miktarda kateşin ve polifenol konsantrasyonuna sahip olduğu bilinmektedir. Basit bir ifadeyle, canlı ve gençlik görünümünüzü korumak için serbest radikallerin yok edilmesine yardımcı olan antioksidanlardan başka bir şey değildir.

Yaşlanmayı geciktirmek için hiç yeşil çay kullandınız mı? Başka herhangi bir yeşil çayın yaşlanma karşıtı özelliğini biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu