Dijital pazarlama

Müşterileri Kazanmak İçin 5 Kanıtlanmış Yerel Pazarlama Taktikleri

Yerel bir küçük işletme sahibi olarak pazarlamanın zorlukları vardır. Bir şey için, şirketinizin hak ettiği takdiri almasını istersiniz, ancak yeni başladığınız zaman itibar kazanmak zordur.

Bununla birlikte, BrandMuscle tarafından hazırlanan bir  rapora göre , küçük işletmelerin yüzde 48’i pazarlamaya ayda 500 dolardan az harcama yapıyor. Bu kadar düşük bir bütçeyle, markalar genellikle müşterileri işe almak ve elde tutmak için mücadele ediyor – ancak mecbur değiller.

Zaman ve paranızdan en iyi şekilde yararlanmak için, burada küçük işletmeler için kolay ve uygun maliyetli beş yerel pazarlama taktikleri vardır.

İşletmenize tüm potansiyeline – bankayu kırmadan – ulaşma fırsatı vermek istersiniz. BrandMuscle’ın raporuna göre, yerel iş ortaklarının yüzde 86’sı yerel pazarlama fonlarının kritik olduğunu söylüyor. Bir kooperatif veya MDF ile deneme yapmayı düşünün.

Ankette, “Eğitim, eğitim, fonlar ve zaman kazanma fırsatlarını desteklemeden, çoğu yerel iş ortağı değişimin kenarında durmakta, ancak rahatlık alanlarından çıkmak zorunda değildir.”

İşletmenizin küçük ve yerel olduğu için güçlü bir çevrimiçi varlığa ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz, ancak bu zararlı bir yanlış anlamadır.

“Onlar tüketicilere ürünlerini önermek için Google Assistant, M, Cortana, Siri ve / veya Alexa istiyorsanız Küçük işletme Google, Facebook, LinkedIn, Apple ve Amazon üzerinde mevcut ve doğru olmalı,” dedi Aaron Norris başkan yardımcısı Norris Grubu . “Ve eğer orada değilseniz, tüketiciler size nasıl bir not bırakacaklar? Coğrafi konum ve derecelendirmeler, dijital çağda yapay zekanın ve ticari yönlendirmenin iki temel bileşenidir.”

Ankete göre, bazı popüler dijital taktikler web sitesi, e-posta, çevrimiçi dizinler, SEO, çevrimiçi görüntü, ücretli arama, SMS ve mobil hedefli görüntü / aramadır.

Sosyal medya iş için başka bir dijital seçenektir. Birçok tüketici, Facebook ve Instagram gibi ürün ve hizmetlerin yanı sıra inceleme ve resimler için platformlara bakar.

Şunları yapabilirsiniz Bir pazarlama taktiği olarak sosyal medyayı kullanmakorganize tutmak yardımcı olmak için çeşitli siteleri ve uygulamaları kullanan ve kendi hesapları üzerinde kendi görüşlerinizi paylaşmaya müşterilerini teşvik ederek.

İlginizi Çekebilir
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  GDPR E-posta Pazarlamasını Nasıl Etkiliyor?

Sugarplum Studio’daki pazarlama müdürü Steve Spatucci, “Kullanıcıların sizi sosyal medyada tanıtmaları için ideal bir yol, mağaza içi bir merkez oluşturmaktır” dedi . “Ziyaretçilerinizi, kendi sosyal medya hesaplarında yayınlayabilecekleri fotoğraflarını çekmeye davet eden, fotoğrafa değer bir özellik oluşturun veya kurun. Müşterilerinizin işletmeniz hakkında söyledikleri, kendiniz hakkında söyleyebileceğiniz her şeyi gizler.”

Yerel etkinlikler, tüm geçmişlere, yaşlara ve ilgi alanlarına sahip kişileri tek bir amaç için bir araya getirir. İşletmenizi tanıtmak için şehrinizde bir toplantı düzenliyorsanız, başkalarının sizi ve markanızı daha kişisel bir düzeyde tanımasını sağlayabilirsiniz.

Pink Tree Creative’in başkanı Jayne Levy , ” Pazarda doğru bir şekilde organize edildiğinde ve organize edildiğinde, yerel etkinlikler toplumla uzun süreli ilişkiler kurmaya yardımcı olabilir ve bu da marka bilinirliğini artıracak ve müşterileri uzun vadede koruyacaktır  .” “Bir etkinlik planlarken, elde etmeye çalıştığınız şeyleri düşünmek ve etrafınızda faaliyetlerinizi oluşturmak için düşünmeniz gerekir. Örneğin, restoranınıza ayak trafiğini artırmak istiyorsanız, yerel nüfuz sahipleri için özel bir etkinliğe ev sahipliği yapmayı düşünün. toplum – PTA liderlerini, antrenörleri ve İzci veya Kız İzci liderlerini – klasik menü öğelerinizin kendi versiyonlarını evde nasıl oluşturacaklarını öğretmek için.

Levy, başka bir yerel işletme ile ortaklık kurmayı önerdi, etkinlik için sosyal medyada tanıtım yapma, hediye sunma veya etkinliği – ve şirketinizi – unutulmaz kılacak herhangi bir şey için bir etiket oluşturdu.

Rapora göre, “Kesin israf değil, istemiyor.” Bir pazarlama stratejisi hazırlarken, pazar bölümlemesine odaklanın, tüketicileri benzer özelliklere sahip gruplara ayırın.

BrandMuscle raporunda, “Kimse pazarlama konusunda fazladan bir dolar harcamak istemez – kesinlikle köşe dükkanı değil,” dedi. “Veri-stratejik kanallar aracılığıyla çalışmak, tüketici davranışlarını fiilen değiştirmenize, markanızı, sizin ve tüketicilerinizin istediği kişisel alana yönlendirmek, satışları yönlendirmek, sadece liderlere değil, gerçekte değiştirmenize izin veren bağlam ve öngörme sağlayacaktır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı