Girişimcilik
Trend

Girişimciler İçin Şimdiye Kadar En İyi Motivasyon Rehberi

Bu rekabet kendinle! Her gün yarışın. Hayatı kendi eğitiminiz olarak alın.Öğrenme her zaman seni güçlendirir.

Bu rekabet kendinle! Her gün yarışın. Hayatı kendi eğitiminiz olarak alın.Öğrenme her zaman seni güçlendirir.

Başarısızlığı zafer kadar kabul et. İkisinden öğrenin. İkisiyle de bir şeyler yap.

Milyonlarca diğer takipçiye bakmayın. Seni seçmelerine izin verme. Tarzınızın trendleri belirlemesine izin vermeyin. Senin trendini kendin yap. İnan, düşün ve kendin için çalış.

Hayali bir izleyici için koşmayın. Dijital alkışların değerini düşünmeyin. Onlar için bile onlarla yaşamayın.

İŞLETMELERDE REKABET İYİDİR

Rekabet konusunda endişelenme. Tek yapmanız gereken kendinizle rekabet etmek.

Ürününüz veya hizmetiniz ne kadar mükemmel olursa olsun, geçen yıl, geçen hafta veya dün bile. En önemli şey sağlayacak ve bugün ve başka bir şey olduğunu yürütmek nasıl.

Bugün tanıştığınız müşteriler, çok önemli olan tek müşteriler ve bugün odaklanmanız gereken şey, bugün dünden daha iyi durumda olmak. 
Bir girişimci olarak, bugünün tüm zamanların en iyisi olduğundan emin olmalısınız. Bunu hedefin yap ve hayatın asla aynı olmayacak.

En önemli yarışmanız, dün olduğunuzdan daha iyi olmak.

Üretim, Bankacılık, restoran, Pazarlama veya başka bir sektörde olsanız da, bu çok doğrudur. 
Ve bu nedenle, sadece sizin kontrolünüzde olan işlerinizde özel dikkat göstermelisiniz. Müşteri servisi, Ürün kalitesi, Ürün teslimi, hatta Müşteri ilişkileri olabilir.

AMA NE BİLİYORSUN…

İşletmenizin hangi alanlarına odaklanmanız gerektiğini söyleyemem .

Kendini benden daha iyi tanıyorsun.

Kendiniz için olabildiğince ve her şeyden önce istediğiniz kadar yaşayın.

Doğmak, gerçekte, sizi eşsiz ve tekrar edilemez yapmaz. Yaşamın değeri miras şartlarında değildir. Tarihimizin patentlenmesi ile ilgili.

Başkalarını taklit etmeden izimizi bırakarak. Yabancı bir ilham kaynağı olsun, hiçbir zaman bir engel olma.

Gözlemlemek bir teşviktir, asla başkalarının takipçilerinin sayıları arasındaki fark kadar büyük bir zihinsel duvar değildir.

Gürültü sizi rahatsız ediyormuş gibi görünse bile hayatınızı yazın. Ne olduğuna, inancından daha fazla etkisiz olduğuna karar ver. Bu şekilde, hayatınız markanızın etiketini taşır.

Sosyal ağlarda popüler olanlar kendilerini etkileyici olarak adlandırmak konusunda haklılar. Ticari kapasitesi nedeniyle değil. Etkileyicidirler çünkü ünleri ilgili hissetmenin en hızlı yolu olarak başımıza girmiştir. Kafamızı etkiler, çünkü ne yaparsak yapalım, onlara bir referans her zaman ortaya çıkar.

Milyonlarca izleyicisine, sponsorluğundaki milyonlarca ve üçüncü tarafların beğenisinin verdiği sözde mutluluğa.

Onlar özgürlük sorunları. Duvarsız dünyanın. Dijital makinenin gücünün, her zaman popüler olmasak da, hiçbir şey olmadığımızı temizleyen bir geçmişi olan. Yaratıcı endüstride, genellikle sanat aşkı için çalışmaz.

Daha ne…

Para için bile yapmıyoruz. Başkalarının kabulünü istiyoruz. Yaptıklarımız sanki başkalarının gözünden başka bir şey yokmuş gibi. Sanki her iş varlığımızın anlamının doğrulandığına dair bir onayla suçlanan hakimlerin gözünden geçmek zorundaydı.

SIĞDIRMAK İÇİN SAVAŞMAYI KES.

Başka birinin bulmacasına uyan parça olmakla ilgili değil. Kendi bilmecen olmakla ilgili. Adet, zaman, mekan ve beklentilerinize göre seçilmiş. O kadar bağımsız bir kolla, kendin yapmayı istediğin şey olana kadar kendini tekrar tekrar uyandırabilirsin.

Daha fazlasına sahip olanın gözünü korkutma. Size yol açandan küçülmeyin. Onlarla rekabet etmeyin, kendinizle rekabet edin. Bir koşucu olsaydın, pistin her turunda zamanını ölçerdin. Çalışma planına saygı duyarsın.

Buna değdiğinde sıkmak istiyorsunuz; Bir şeylerin başarısız olup olmadığını kontrol edersiniz, gerektiğinde tekrar başlarsınız.

ENDİŞELENME

Hayat böyledir. Bir sonraki şeritte insanlarla. Galerideki insanlarla. Ama sonunda yolunu takip ediyorsun, daima en iyi zamanını ayarlamayı düşünüyorum. Senin ve başkası için.

Ve sizin uygun olduğunuz için değil, hırslı olduğunuz için değil.

Markanızı her gün geliştirirseniz, diğerlerini yenmek zorunda kalacaksınız. Kendinle yarışırsan ve önceki günün en iyi versiyonunu yenersen, dünyayı kazanmış olacaksın.

Bir önceki yazımız olan Bir İşe Nasıl Başlanır - Girişimciler İçin Full Rehber başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Startups için Ücretsiz İş Planı Şablonları
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı