İş Fikirleri

Web Sitesinden Para Kazanma Yolları

Web sitenizden para kazanmak kolay değildir. Bu on ipucu, muhtemelen başlamak için en iyi seçenek olacak sizler için.

Web sitenizden para kazanmak kolay değildir. Bu on ipucu, muhtemelen başlamak için en iyi seçenek olacak sizler için.

Web Sitenizle Para Kazanmanın En Yaygın 10 Yolu

1. Satış Ortaklığı Pazarlama (.. ve satış ortağı bağlantıları)

Bağlı kuruluş pazarlaması, web sitenizden veya blog’unuzdan para kazanmanın en popüler (en hızlı söz değil) yöntemlerinden biridir.

Beğendiğiniz ve tavsiye edeceğiniz bir ürün bularak başlayın. Ardından web sitenizde, ürünü onaylıyor ve web sitenize gelen ziyaretçilere ve e-posta abonelerinize tanıtıyorsunuz. Ürün veya hizmet bu insanlarla rezonansa, bunlar tıklayacağım  bağlı bağlantı , (eğer satış fiyatının bir bölünme alırken) ürünü satın.

Komisyon, ürün veya hizmet fiyatının% 30’undan herhangi bir yerde,% 70’e kadar yüksek olabilir. Örneğin, bölünme% 50 ise ve 100 ABD Doları tutarında bir e-kitabı tanıtırsanız , yalnızca alıcıyı yönlendirmek için 50 ABD Doları alırsınız . Oldukça tatlı bir anlaşma, ha ?!

Tanıtılacak ürünleri nerede bulabilirim?

  • Komisyon bağlantısı  – zamanında ödemeli güvenilir ürünler sunar.
  • ShareASale  – çoğunlukla kıyafetler, aksesuarlar ve diğer çevrimdışı ürünler.
  • Clickbank  – ödemelerin yüzdesi yüksek, ancak tanıtımı için iyi bir ürün eksikliği var.

2. Tıklama Başına Reklam Verme (Google Adsense)

Başarılı bir Google Adsense sitesi örneği: Mashable.com
Başarılı bir Google Adsense sitesi örneği: Mashable.com

AdWords, Google arama sonucu sayfalarının üstünde gösterilen reklamlardır.

AdSense, yayıncıların (blogcuları ve sizin gibi diğer web sitesi sahiplerini içeren) Google’ın büyük reklamcılık ağına girmesini sağlayarak diğer reklamverenlerin web sitelerinde reklam yayınlayabilmelerini sağlar.

Bu sistemle ilgili en iyi bölüm, her şeyin ne kadar basit olduğu.

Kaydolduktan sonra Google, web sitenize sitenizin içeriğini tanımlayacak ve alakalı reklamları göstermeye başlayacak basit bir kod koyacaktır. Örneğin, siteniz evcil hayvanlar (köpekler ve kediler) ile ilgiliyse, Google AdSense ziyaretçilerinize kedi maması, köpek eğitimi ve daha fazlası için reklam göstermeye başlar.

İlginizi Çekebilir

Birisi reklamı her tıkladığında ödeme alırsınız. (Evet, gerçekten bu kadar kolay!)

Kesiminiz, tıklama başına 0,50 – 5 dolar arasında olabilir. Sitenizde yeterli trafik varsa, her ay yüzlerce (binlerce dolar değilse) yapabilirsiniz.

Google Adsense’e nasıl başvurulur?

3. Reklam Alanı Sat

web sitenizde Google AdSense corporating çevrimiçi reklamlardan para kazanmak için sadece bir yoludur.

Bir diğeri, farklı bloglara sponsor olmak isteyen şirketlere doğrudan kendi reklam alanınızı satmaktır. : Örneğin, her alan için bir fiyat ile gelebilir  “Kenar Çubuğu ayda $ xxx mal olacak BAnner reklamlar ”.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Etsy'de Satış Yapmak ve Etsy'de Mağaza Açmak

Kaç ziyaretçiniz olduğuna bağlı olarak ödeme alabilirsiniz. Genellikle, bin gösterim başına (veya BGBM) bir dolar tutarı olarak verilir . Bunu $ 5 BGBM olarak görebilirsiniz. Web sitesi ayda 100.000 ziyaret alırsa, bu reklam fiyatı 500 dolara çevrilir.

Bu yaklaşımla ilgili iyi bir şey, eğer siteniz farklı kaynaklardan bir ton trafik alırsa, basit banner reklam fiyatlandırmanızın ayda 5000 dolara kadar çıkabilmesi! Bariz dezavantajı, siteniz çok fazla trafik almazsa, çok fazla para kazanmayı bekleyemeyeceğinizdir.

Doğrudan web sitenizden reklam alanı satarken diğer yaygın yöntem basit bir doğrudan fiyattır . Siz sadece bir fiyat belirlersiniz (ne olduğunu düşündüğünüze bağlı olarak, rekabetin ne kadar ücretlendireceğine bağlı olarak) ve her ayın başında peşin ödeme alırsınız. Bu fiyatlandırma, genellikle AdSense gibi Tıklama Başına Maliyete bağlı olmayan basit bir sabit ücrettir.

Başkalarının web sitemin reklam alanı sattığını nereden bildirebilirim?

  • BuySellAds – Herkesin reklam sattığını bilmesini sağlayan en popüler ortam.

4. Kendi Dijital Ürününüzü Satın (Örnek için Ebook)

Kendi paranızı doğrudan satabileceğiniz zaman satış başına en fazla para kazanma potansiyeline sahip olursunuz.

Bunun sebebi, siz ve alıcı arasında kazanılan paradan ‘kesik’ alan bir orta adam veya insan yok.

Bu yaklaşım oldukça basit görünmektedir çünkü bu ürünleri doğrudan web siteniz üzerinden satabilir ve hemen ödeme alabilirsiniz. Ne yazık ki, gerçekte o kadar basit değil.

İyi hazırlanmış ve cilalanmış iyi ürünler oluşturmak için çok fazla zaman ve ek kaynaklar (tasarım, içerik vb.) Gerekir. Hem harcanan zaman içinde hem de müteahhitlerle işbirliği yapmak için çok fazla ‘gizli maliyet’ var. Kendi ürünlerinizi sitenizde satmanız, ödeme ağ geçitleri (nasıl ödeme alacaksınız?), Nakliye (ürünleri nasıl postalayacak veya dağıtacaksınız?) Ve vergiler (ahbap, hatta Beni bununla başlasın!).

Zaten yeterince iş gibi görünmüyorsa, ürününüzün güçlü bir dönüşüm oranına sahip olduğundan emin olmak için iyi tasarlanmış, ikna edici bir açılış sayfasına da ihtiyacınız olacaktır.

Ek kaynaklar:

Web sitenizdeki ürünleri nasıl satabilirsiniz?

5. Ziyaretçilerden gelen bağışları kabul edin

Tonlarca aylık ziyaretiniz yoksa, güçlü ve etkileşimli bir topluluğunuz var mı? Okuyucularınızdan bağış yapmalarını isteyin!

Bir kereye mahsus bağışları kabul etmek servet için hızlı bir yol değildir, ancak eğer söyleyeceklerini seviyorsanız ve yolculuğunuzu desteklemek istemeniz durumunda, kısa vadede harcamalarınızı karşılamanıza yardımcı olabilir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  İnternetten Kullanmadığınız Bilgisayar Üzerinden Para Kazanma

Örneğin, PayPal web sitenize eklemek için sadece on dakika harcayan ve size iyi bir web barındırma , yeni ürün oluşturma, araştırma ve diğer tüm masraflar için harcayabileceklerinizi telafi etmenin hızlı bir yolunu sunan küçük bağış düğmeleri sunar Sağlıklı ve aktif bir blog oluşturmak için.

Örneğin, web.archive.org , bağışlardan çok para kazanıyor (büyük olasılıkla ayda milyonlarca ziyaretçisinden dolayı ).

Bağış düğmeleri nasıl kurulur?

6. Sponsorlu yayınları ve makaleleri kabul edin (… ancak nofollow etiketi kullanın)

Web sitenizden daha fazla para kazanmanın yaygın yollarından biri, bu ziyaretçi numaralarını YUKARIDAKİ anlamına gelir.

İlgili bir toplulukla sitenize sabit trafik oluşturma zor işini yaptıktan sonra, zor işinizden para kazanmanın birkaç farklı yolu vardır.

Örneğin, pek çok şirket sponsorlu içeriklerine sahip olacak blogları aramak için yollarını kapatıyor. ‘ Yerel reklamcılık ‘ böyle çalışır, çünkü sitenizin birincil içeriğiyle aynı hizadadır ve alakalı ve şeffaf olarak karşımıza çıkar.

Ayrıca, bir şirketin ürünlerini, kısmen içerik, parça reklamı olan bir ‘reklamveren’ içinde inceleyebilirsiniz. Örneğin, web siteniz iPhone’lar ve iPad’ler için en son iOS oyunlarıyla ilgiliyse, bu reklamlardan birinin yaratıcısı, hayranlarını uygulamalarını incelemenizi ve özelliklerine eklemenizi istiyecektir.

Doğru yapıldığında, bu bir kazan / kazan senaryosu oluşturabilir. Bununla birlikte – zayıf, alakasız veya asılsız site içeriğiyle, ilk başta oluşturmak için çok çalıştığınız okuyucunun tüm iyi niyetini aşındırabilir.

Daha fazla okumak için:

7. Diğer şirketler için ‘müşteri adayları’ oluşturun

İşletmeler, ürünleri veya hizmetleri hakkında bilgi almak için kapısına gelen yeni ipuçlarını geliştirirler.

Büyümelerine yardımcı olacak yeni müşteri adayları bulmak için yaratıcı yollar aramaları her zaman göz önünde bulundurmaları şaşırtıcı değildir .

Örneğin:

Diyelim ki matematik becerilerini öğretmek için bir web siteniz var. Okuyucunuzun bilgileri (e-posta adresleri veya telefon numaraları gibi), kurslarını istekli ve proaktif öğrencilere satmak isteyen farklı çevrimiçi okullar için çok değerli olacaktır.

Temel olarak, noktaları birleştiriyorsunuz; Birbirine fayda sağlayabilecek iki partiyi tanıtarak çöpçatanı oynamak. Bağlı kuruluş pazarlamasının nasıl çalıştığına benzese de, bu durumda, okuyucunuzun ürünlerini satın alıp almadığı önemli değildir. Sadece bu noktada bir giriş arıyorlar.

Bu tür teklifleri nerede bulabilirim?

8. ‘E-posta Listesi’ oluşturun

Blog büyüme ipuçlarını okumak için herhangi bir zaman harcayın ve “ para listede ” diyen kişilere rastlayacaksınız .

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  İnternetten Para Kazanma Yolları

En sadık okuyucularınızı içeren e-posta listenize atıfta bulunuyorlar. Amaç, sitenizi ilk kez ziyaret eden yabancıları, en son çalışmalarınız veya içerikleriniz hakkında güncel kalmak isteyen tutkulu takipçilere dönüştürmektir.

Kuşkusuz bu uzun vadeli bir stratejidir (ve kesinlikle bir gecede zengin olamayacaksınız). Ancak, blogunuzu karlı bir şekilde para kazanma girişiminde karlı bir şekilde büyütmek için en iyi, uzun vadeli yöntemlerden biridir.

Takipçilerinizle ilişki kurma fikrinizi asla kaybetmeyin. Harika bilgi veya ücretsiz yardım sunmak, başlamak için mükemmel bir yoldur. İstenmeyen teklifleri olan kişileri spam etmek, okuyucunun güvenini kötüye kullanmanın ve uzun vadeli hedeflerinizi sabote etmenin en hızlı yollarından biridir.

Tam olarak nasıl çalışır?

9. Bir e-ticaret sitesi kurun (sıkı çalışma gerekiyor)

Web sitelerinin yalnızca içerikle ilgili olması gerekmez. Çevrimiçi bir mağazadaki araçların veya ürünlerin etrafında merkezlenebilirler.

Uyarılmış olun:

Kelimenin tam anlamıyla yüz binlerce e-ticaret web sitesi veya çevrimiçi mağaza var. Sizinkilerin,  kalabalığın arasından sıyrılmak için detaylı bir strateji ve en son pazarlama teknikleriyle eşsiz bir niş doldurduğundan emin olun  .

Başarılı bir çevrimiçi mağaza / mağaza nasıl oluştururum?

  • WooCommerce Mağazası Nasıl Yapılır (WordPress) Sitemizde Mevcut
  • Shopify Nasıl Yapılır E-Ticaret Mağazası  (Shopify) Sitemizde Mevcut

10. Web Sitelerinizi Çevirin (Oluşturun -> Satın -> Yeniden Arayın)

İster inanın ister inanmayın, web siteniz için hemen hemen her zaman bir pazar var.

Bu, bir takip oluşturduysanız (hatta birkaç ürün sattıysanız veya sitenize reklam eklerseniz), bunu başka birine satabilir ve hızlı parakazanabilirsiniz .

Dürüst olmak gerekirse, genellikle insanlara web sitelerini veya bloglarını çevirmeyi planlamalarını önermiyorum (uzun vadeli bir şeyler yaratmanın daha büyük bir hayranıyım).

Ne kadar kazançlı olabileceğini inkar edemezsin. Örneğin, web siteniz reklam alanını satarak ayda 500 dolar kazanıyorsa, siteyi 5.000 – 10.000 ABD Doları’na (yaklaşık 1 2x – 22x aylık gelir ) satabilirsiniz .

Diğer ilginç bir seçenek de hazır siteler satmak , Bunlar çok ucuz, ancak yine de yapılacak bazı paralar var.

Sitemi nerede satabilirim?

Şimdiye kadar web sitenizden para kazanmak için en popüler yöntemlerden bazılarını saydık.

Oysa biz hala sadece yüzeyi çiziyoruz .

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu