WordPress Eklentileri

En İyi WordPress Eklentisi Nasıl Seçilir?

En İyi WordPress Eklentileri, yada en popüler wordpress eklentisi nasıl seçilir.Ancak, resmi eklenti dizininde bulunan 56.000’den fazla WordPress eklentisi ile kullanıcılar iş için doğru WordPress eklentisini bulmakta zorlanıyorlar. Bu yazıda, Blogdefteri ve diğer WordPress uzmanlarından oluşan ekibimizin takip ettiği aynı kontrol listesini takip ederek en iyi WordPress eklentisini nasıl seçeceğinizi göstereceğiz.

Feragatname: Bu faktörler, zamanın% 100’ünü doğru eklentiyi seçeceğinizi garanti etmese de, kesinlikle başarı şansınızı artıracaktır.

Başlamadan önce

Bir eklenti ararken, yapmanız gereken ilk şey, bu eklentinin yapmasını istediğiniz şeyi tam olarak yazmaktır. Deneyimlerimizde, aradığınız özelliklere sahip bir kontrol listesi oluşturursanız (önem sırasına göre) yardımcı olur.

Önem sırasının önemi, çünkü bazen her şeyi tek bir eklentide bulamazsınız. Önemli faktör kararınızı kolaylaştırır.

Herşeyi yapan bir eklentinin olması gerekmediğini unutmayın. İhtiyacınız olanı size vermek için birlikte çalışan iki eklenti bulursanız, o zaman bu 2 eklentiyi yükleyin. Eklentileri toplam sayım önemli değil , kalite yok.

Bunu söyleyerek, en iyi WordPress eklentisini nasıl seçeceğimize bakalım.

Eklenti Nasıl Aranmalı?

WordPress eklenti dizini çoğu insan için başlangıç ​​noktasıdır. Bu bolluk, mükemmel eklenti bulmak zorlaştırır dışında büyük olan binlerce eklentileri vardır.

WordPress eklenti dizinindeki arama özelliği çok karmaşık değildir. Bu nedenle, her zaman Google aramasını kullanmanızı öneririz

Alternatif olarak, dizindeki en popüler WordPress eklentilerine göz atabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun bir eklenti olup olmadığını görün. Popüler eklentilerin ilk iki sayfasında bir eklenti bulamazsanız, bir arama yapın.

WordPress eklenti dizin araması, varsayılan olarak alaka düzeyine göre sonuçları gösterir.

Her arama sonucu için Eklenti adı, derecelendirme, açıklama, etkin yükleme sayısı (eklentiyi kullanan web siteleri), yazar adı ve WordPress sürümü ile test edilebilecektir.

İdeal olarak, sizin için uygun bir eklentiyi seçmek, iyi bir etkin yükleme sayısı, iyi bir derecelendirme ve son bir WordPress sürümü ile test etmek istiyorsunuz.

Eklentileri Karşılaştırma – Hangisi İndirilir?

Birkaç eklenti bulduğunuzda, bunları karşılaştırmak için bu eklenti sayfalarını yeni sekmelerde açabilirsiniz. WordPress eklenti sayfası eklenti hakkında bilgi, ne işe yaradığını, nasıl kullanılacağını vb. İçerir. Bu bilgiyi, bu eklentinin sizin için en uygun olup olmadığına karar vermek için kullanmanız gerekir.

Eklenti sayfasındaki kenar çubuğu, eklenti hakkında yararlı bilgiler içerir. Kenar çubuğundaki ilk bölüm eklentiyi çalıştırmak için gereken eklenti sürümünü, son güncellenmiş, aktif yüklemeleri, minimum WordPress sürümünü gösterir.

Bir eklenti son güncelleme tarihi ve aktif yüklemeler eklentinin popülerliğinin iyi bir göstergesidir.

Bu bölüm ayrıca WordPress sürümüne kadar test edilecek. En yeni sürümü göstermezse, çıldırmaya gerek yoktur. Eklenti yazarları eklentilerini her yeni WordPress sürümüyle kontrol etmelerine rağmen, gerektiğinde eklentiyi yalnızca güncelleyebilirler. 

Eklenti Derecelendirmeleri

Eklenti sayfasının kenar çubuğunda, eklenti derecelendirmelerini de görebilirsiniz. Yıldız sayısı, en yüksek beş ve en düşük olan derecelendirme puanını gösterir.

Her zaman çok sayıda WordPress kullanıcısının eklentiyi kullanmadan eklentiyi kullandığını aklınızda bulundurmalısınız. Binlerce insan tarafından indirilen bir eklentinin, yine de bunu derecelendiren kişi sayısı yeterli olmayabilir.

Eklenti Yorumları

Bir kullanıcı bir eklentiye puan verdiğinde, derecelendirmeleri için bir inceleme yazmaları istenir. Bu değerlendirmeleri, derecelendirme çubuklarına tıklayarak görebilirsiniz. Örneğin, birisi bir eklenti bir yıldız verdiyse, yorumlarını okumak için 1 yıldız bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken diğer bir şey, toplam puan sayısıdır. Örneğin, bir eklentinin yalnızca bir veya iki kişi tarafından derecelendirilmesi durumunda, bu gerçekten önemli bir sayı değildir. Ancak, bu iki ya da iki kişi gözden geçirme notu için iyi bir neden bıraktıysa, bu durum diğer kullanıcılar için derecelendirmelerini önemli kılacaktır.

Desteğe Genel Bakış

Eklenti sayfasının kenar çubuğunun destek bölümü, son iki ay boyunca bir eklenti için açılan destek iş parçacığı sayısına hızlı bir genel bakış sağlayacaktır. Ayrıca bu konuların kaçının çözüldüğünü size gösterecektir.

İlgili Makaleler

Eklenti menü çubuğundaki destek sekmesine tıklayarak destek konularını görebilirsiniz. İncelemeler gibi, çözümlenmemiş destek iş parçacıklarının gerçekten eklentinin bazı sorunları olduğu anlamına gelmediğini unutmayın.

Bununla birlikte, bir eklentinin çözülmemiş birçok iş parçacığı varsa ve eklenti yazar son iki ay içinde bunlardan hiçbirine yanıt vermediyse, bu durum yazarın ilgisini kaybettiğinin göstergesi olabilir. Eklenti hala sizin için çalışabilir, ancak uzun vadede desteklenmeyebilir.

Eklenti Ekran Görüntüleri

Dizindeki çoğu WordPress eklentisi için eklenti açıklamasının altında bir ekran görüntüsü bölümü göreceksiniz. Eklenti ekran görüntüleri, eklentinin WordPress web sitenizin ön ucunda ve arka ucunda nasıl göründüğünü görmenin hızlı bir yoludur.

Bazen, ekran görüntülerini uzun ve kafa karıştırıcı olabilecek gerçek eklenti açıklamalarından daha faydalı buluyoruz. Ekran görüntüleri ile aslında eklentinin nasıl görüneceğini, aslında ne yaptığını ve daha sonra denemenizi isteyip istemediğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

SSS’leri ve Diğer Notları Kontrol Et

Eklenti açıklamasının altındaki SSS ve Diğer Notlar bölümlerini kontrol etmeyi unutmayın (Bazı eklentilerde olmayabilir). Bu bölümler genellikle bir eklentinin nasıl kullanılacağı hakkında yararlı bilgiler içerir. Bazen kullanıcılar, bir eklentinin, nasıl kullanıldığını okumadan bile çalışmadığından şikayet eder.

Bir eklentiyi denediğinizde, eklentiyi web sitenizde düzgün bir şekilde yapılandırabilmeniz ve kullanabilmeniz için bu bölümleri okuduğunuzdan emin olun. Orada başka bazı havalı ipuçları da bulabilirsiniz.

Örneğin, bir pencere öğesi ekleyen bir eklenti arıyorsanız, temada kullanabileceğiniz bir şablon etiketi veya yazılarda ve sayfalarda kullanabileceğiniz bir kısa kodun da olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca, eklenti yazarının kendi CSS stillerini eklenti çıktısına nasıl ekleyeceğinizle ilgili tavsiyesini de öğrenebilirsiniz.

Eklentiyi Test Etme

WordPress eklentileri, kötü yazılmış veya WordPress kodlama standartlarını takip etmiyorlarsa web sitenizi yavaşlatabilir.

Bu sorunu kontrol etmek için Pingdom ya da başka bir site hız kontrol servisine gidin. Eklentiyi etkinleştirmeden önce web sitenizin sayfa hızını test edin. Ekran görüntüleri alın veya sonuçları not alın.

Bundan sonra, WordPress web sitenize geri dönün ve eklentiyi etkinleştirin. Şimdi web sitenizin hızını tekrar test edin.

Eklenti sitenizin hızına önemli miktarda zaman eklerse, daha iyi bir eklenti bulmaya çalışmalısınız.

Örneğin, aşağıdaki ekran görüntüsünde, bir eklentinin test sitemizin yükleme süresine ekstra 0.8 saniye eklediğini göreceksiniz.

WordPress Topluluğuna ve Eklenti Yazarlarına Geri Dönme

WordPress ücretsiz bir topluluk yazılımı ve WordPress Plugin Directory’dir. Eklenti yazarları, bu eklentileri yazmak için çok zamanlarını, çalışkanlıklarını ve yaratıcılıklarını bir araya getirdi. Onlara birçok şekilde yardımcı olabilirsiniz ve burada yapabileceğiniz şeylerin bir listesi:

  • Bağış yap: Bir eklentiyi faydalı bulursanız ve eklenti yazar eklenti sayfasında URL bağışladıysa, lütfen biraz para bağışlamayı düşünün. Bu eklentinin fiyatı değil, takdirin bir göstergesi.
  • Eklentiyi derecelendirin: Daha önce de belirttiğimiz gibi, bir çok kullanıcı iyi çalışan bir eklentiyi derecelendirmeye çok eğilimli değil. Bu trendi kırmaya yardım edebilirsin. Beğendiğiniz bir eklentiyi bulduğunuzda, bir derecelendirme ve inceleme bırakın. Birkaç satır, kullanıcıların eklenti ile ilgili deneyimlerinizi öğrenmesine izin verecek kadar iyi.
  • Blogunuzda, Twitter’da veya Facebook’ta eklentiyi belirtin .

Bir Eklenti Çalışmıyorsa Ne Yapılır?

Bir eklenti bir hata verirse veya çalışmazsa, yapmak istediğiniz ilk şey başka bir eklenti veya tema ile bir çakışma olup olmadığını öğrenmektir. Diğer tüm eklentileri devre dışı bırakın ve varsayılan WordPress temasını etkinleştirin. Eklentiyi tekrar test etmeyi deneyin. Eğer hala çalışmıyorsa, bir destek ipliği açmak isteyebilirsiniz.

WordPress eklenti direcory eklenti sayfasını ziyaret edin ve Destek sekmesine tıklayın. Destek formunu buluncaya kadar aşağı kaydırın ve doldurun.

Unutmayın ki, WordPress eklentileri açık kaynak kodludur, bu da hiç bir garanti olmadan geldikleri anlamına gelir ve eklenti yazarların sorularınızı yanıtlamasının gerekmediğini unutmayın. Bununla birlikte, çoğu eklenti yazar kodlarını önemser ve ne zaman olursa olsun destek sorularını yanıtlamak için ellerinden geleni yapacaklardır. WordPress desteğini nasıl doğru bir şekilde sormanız ve edinmeniz gerektiği konusunda kılavuzumuza göz atın .

Bu rehberin, en iyi WordPress eklentisini seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Yukarıda aslında bir örnektir wordpress eklentisini seçerken yukarıda etkenlere dikkat ediniz.. Eklenti derecelendirmesi. eklenti yorumları ve destek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu