WordPress

WordPress’de Kullanıcıları Rastgele Bir Gönderiye Yönlendirme

Kullanıcıları rastgele bir gönderiye yönlendirmek ister misiniz?

Kullanıcıları rastgele bir gönderiye yönlendirmek ister misiniz? Rastgele bir gönderi, kullanıcıların eski makaleleri keşfetmelerine ve blog arşivlerinizde gizlenen yayınları okumalarına olanak tanır. Bu makalede, kullanıcıları kolayca WordPress’te rastgele bir gönderiye nasıl yönlendireceğimizi göstereceğiz.

Kullanıcıları Rastgele Bir Gönderiye Neden Yönlendirmelisiniz?

Varsayılan olarak, WordPress yayınları ters kronolojik sırada (en yeniden en eskiye doğru) görünür, böylece kullanıcılarınız en son yayının ilkini okur. Blogunuza düzenli olarak makale giriyorsanız, kullanıcılarınız eski makalelerinizi keşfetemeyebilir.

Bu sorunun üstesinden gelmenin bir yolu , blogunuzun kenar çubuğunda rastgele mesajlar göstermektir. Sayfa görüntülemelerinizi artırırken, kullanıcılarınızın yeni içeriği keşfetmesine olanak tanır.

Ayrıca kullanıcıları 404 hata sayfasından rastgele bir gönderiye yönlendirebilir veya blog’larınızda kullanıcıların rasgele bir gönderiye götüren özel arşiv sayfasında ‘Sürpriz Bana’ düğmesini ekleyebilirsiniz .

Bu, kullanıcıları WordPress’te rastgele bir gönderiye nasıl yönlendireceğimize bakalım.

WordPress’de Kullanıcıları Rastgele Bir Mesaja Yönlendirme

Yapmanız gereken ilk şey Yönlendirme URL’sini Mesaj eklentisine yüklemek ve etkinleştirmektir .

Etkinleştirme sırasında, WordPress eklentileri sayfasında yeniden yönlendirme için URL sorgu parametrelerini görürsünüz. Bu eklentinin başka bir ayar sayfası yok.

Kullanıcıları rastgele yayınlara, son yayınlara ve diğer eski makalelere yönlendirmek için yayınlarınızdaki ve sayfalarınızdaki bu sorgu parametrelerinden herhangi birini kullanabilirsiniz .

Kullanıcıları rastgele bir gönderiye yönlendirmek için, rastgele posta sorgusu parametresini buradan kopyalayıp hata sayfalarınıza ve diğer sayfalara bağlantı olarak eklemeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir

Bağlantıya tıklamak, kullanıcıları farklı bir rastgele yayına yönlendirecektir.

Blogunuza yeniden yönlendirme için de bir düğme ekleyebilirsiniz. Bu kısa kodu, rastgele mesaj düğmesini görüntülemek için WordPress yayınlarınıza ve sayfalarınıza eklemeniz yeterlidir.

[redirect_to_post_button]

Kullanıcılar bu düğmeyi tıkladığında, web sitenizdeki rastgele bir gönderiye yönlendirilirler.

Bu makalenin, kullanıcıları WordPress’te rastgele bir gönderiye nasıl yönlendireceğini öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, Bizi takip etmek için Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress'te “Dosya Yüklenemedi” Hatası Nasıl Düzeltilir
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı