Aşk / İlişkiler

Bir Çiftin Evlenmeden Önce Sahip Olması Gerekenler – Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Faktörler

Büyük günün için gerildin mi? Birdenbire kendinizi gibi hissediyor musunuz, hayatınız 360 derecelik bir dönüş yapmak üzere mi ?!

Büyük günün için gerildin mi? Birdenbire kendinizi kötü hissediyor musunuz, hayatınız 360 derecelik bir dönüş yapmak üzere  ?! Düğümü bağlamaktan bile emin misin?

Potansiyel partnerinizin hayatının yanı sıra sizin de kendinizi etkilemek zorunda olan bir karar vermeden önce, olayları tartışmak ve genel durumu değerlendirmek her zaman daha iyidir. Evlilik birliğine aceleci gibi hissetmemelisin. İletişim kurmayı öğrenmek tüm sürecin ayrılmaz bir parçasıdır. Zaman değişecek ve hayat kesinlikle zorluklarla dolu olacak. Eşinizin sizinle uyumlu olduğundan emin olmalısınız. En yaygın yanılgı, ‘işler sihirli bir şekilde yerine düşer’ şeklindedir. Büyüyen bir ilişkiyi mahvetmeden önce, bu önemli noktaları tartışmalısınız.

İşte gidiyor :

1. Kariyer

Birçoğumuz bunu bile düşünemeyebiliriz, ancak, ömür boyu sürecek bir pişmanlığı önlemek için, kariyer göz ardı edilmemesi gereken bir husustur.

Hedeflerinize ulaşmak için tüm hayatınız boyunca çok çalıştıysanız ve eşiniz bunu tam olarak desteklemiyorsa, bir değerlendirme yapmanın zamanı gelmiştir.

İş tecrübeleriniz sizi bugün olduğunuz kişiye yönlendirdi. Bu nedenle, eşinizin işinizle ilgili ne kadar tutkulu olduğunuzu anlamasını sağlamaya çalışın. Bu, gelecekteki yanlış anlamaları önleyecektir.

2. Çocuklar

Gelecekteki çocuklarınız için ne tür bir vizyonunuz olduğuna karar vermelisiniz. Bu, kaç tane çocuğa sahip olmak istediğinizi veya evlat edinmenin bazı durumlarda bir seçenek olabileceğini tartışmak için doğru zamandır.

Kişilik tımarları, okullar, rehberlik ve gelecek amaçları gibi çok sayıda önemli faktör vardır. Bu unutulmaması gereken bir konudur.

3. Emeklilik hedefleri

Güvenli ve güvenli bir geleceğe sahip olmak için, kesinlikle bunu kaçırmayın! Birçok çift, torunlarını görmek ya da birlikte yaşlanmak ister. Ama unutma ki pratikte pratik olman gerekiyor.

Emeklilik yaşlarını tartışarak veya emeklilikten sonra bile çalışmak isteyip istemediğinize başlayabilirsiniz.

Artı, eşinize tam bir huzurlu yaşam istediğinizi veya dünyayı emekli maaşınızla birlikte seyahat etmek isteseniz bile söylemekten çekinmeyin. Her durumda, olabildiğince açık olmaya çalışın.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Sizce Evliliğe Hazır mısınız?

4. Değerler

Eşiniz birçok konuda sizinle aynı fikirde olmasa da, değerlere gelince paylaştığınız bazı ortak nedenlerin olması çok önemlidir.

Geleceğinizi olduğu gibi kabul etmeye istekli iseniz, o zaman bu tamamen mükemmel.

Ancak, görüşlerinizin veya fikirlerin argüman oluşturabileceğini düşünüyorsanız, ikiniz oturmalı ve konuşmalısınız.

Açıkçası, kavga ve kalp kırıntısı dolu bir evlilik istemiyorsunuz. Yani, çok geç olmadan bu adımı atın.

5. Fırsat kırıcılar

İşte sonuncusu geliyor!

Gelecekteki eşinizi sevebilirsiniz ama sizi rahatsız eden veya endişeli hissettiren bazı şeyler olabilir.

Tüm ilişkiye ne kadar bağlı olduğunuzu açıklayarak başlayın. İkinizin de, bazı meselelere katılmamanın bazen zor olduğu gerçeğini kabul etmeniz gerekiyor. Kendini belirsiz hissetmeni sağlamalıdır.

Günün sonunda, siz ve kocanız ya da eşiniz, yaşamı değiştirecek bir adım atan iki farklı bireysiniz. Bu yüzden sakin ol, kendin ol ve birbirlerinin kusurlarını kucakla.

Bir önceki yazımız olan Sormanız Gereken En İyi Evlilik Öncesi Danışmanlık Soruları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı