Aşk / İlişkiler

Biriyle Evlenmeye Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gereken 10 Şey

Sevdiğinin elini ömrünün sonuna kadar tutmaya hazır mısın? Bunu yapmadan önce, ilişkinizi pürüzsüzleştirmek için kesinlikle bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Sevdiğinin elini ömrünün sonuna kadar tutmaya hazır mısın? Bunu yapmadan önce, ilişkinizi pürüzsüzleştirmek için kesinlikle bilmeniz gereken bazı şeyler var.

İşte dikkat etmeniz gereken bazı evlilik öncesi önerileri:

1. Eşinizi tanıyın

Bu büyük adımı atmadan önce diğer yarınızı tam olarak anlamanız gerekir . Onları, sevdikleri ve hoşlanmadıkları şeyleri, gelecekle ilgili planlarını, güvensizliklerini ve bunların arasındaki her şeyi öğrenin. Bu önemlidir, böylece daha sonra ikiniz de birbirinizin seçimlerinde rahat edersiniz, bu yüzden öfkelerini arttırmak için bir şey yapmazsınız.

2. Birbirinizden beklentileri belirtin

Eşinizden ne beklediğinizi tam olarak temizlemeniz gerekir . Yüksek beklentilerin bazen hayal kırıklıklarına yol açabileceğini daima unutmayın. Bu nedenle, bundan kaçınmak için, eşiniz standartlara uyacakları şeylerin farkında olmalıdır. Bu nedenle, bu her iki ortak arasında istikrarlı bir ilişki teşvik edecektir.

3. Birbirlerinin argümanlardaki tepkilerini anlama

Bir taahhütte bulunduğunuzda, bazen ikiniz arasında hararetli tartışmaların olacağı açıktır. Bu nedenle, eşinizin böyle bir durumda nasıl tepki verdiğini ve çözümlemek için stratejilerinin ne olduğunu bilmek sizin için çok önemlidir.

4. Birbirinizin iletişim tarzını anlama

İletişim kesinlikle daha iyi bir ilişkinin anahtarıdır derler. Bu nedenle, eşinizin iletişim modellerini bilmek önemlidir.

Her ikinizin de bir şeyleri ve her şeyi birbiriyle paylaşmak için yeterince rahat olmanız gerekir.

Eşinizle sizi rahatsız eden şeyler hakkında iletişim kurarsanız, sorun yaşamadan çözülme olasılığı yüksektir.

5. Eşinizin kırılma noktaları hakkında bilgi edinin.

Eşinizin yaşadığı zor zamanlarda orada olmak için , gerçekte onları ne sıkıntıya soktuğunu bilmelisiniz. Yani, bunun hakkında konuşun ve zor zamanlarda birbirinizi kaldırın. Bu, eşinizde size karşı bir sevgi duygusu da sağlayacaktır.

6. Sevgiyi sık sık ifade edin

Eşinize sevildiklerini ve ilgilenildiklerini hissettirmek için, gerçekten sevginizi ispatlayan şeyler yapmanız gerekir.

Rastgele sarılmak gibi en küçük hareketler bile kendilerini özel hissettirir. Bu tür davranışlar, sevgiyi çiftler arasında sürdürür ve mutluluğu ve tatmini teşvik eder.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Bir İlişkiden Çıkmak İçin Aldatmayı Düşünüyorsanız Ne Yapmalı?

7. Güçlü bir güven temeli oluşturun

Sağlıklı ve mutlu bir evli yaşam sürdürmek için , birbirimize güvenebilmek en önemli faktördür. Eşinizin güvenini kırdığınız herhangi bir nokta, ilişkinizin sona ermesine yol açabilir. Peki, ‘güven’ kelimesinin gerçekte eşiniz için ne anlama geldiğini tartışın.

8. Bir değişikliğin eşinizi nasıl etkilediğini öğrenin

Evlendikten sonra sizinle birlikte hareket ediyor ya da yeni bir ülkeye geçiyor olsun, bu tür değişikliklerle nasıl başa çıktıklarını bilmelisiniz. İkinizin de değişimi nasıl ele aldığınızı bilmek evlilikten sonra daha iyi yaşam kararları vermenizi sağlayabilir.

9. Birbirlerinin çok iyi olmayan nitelikleri hakkında bilgi edinin.

Eşinizin ‘iyi’ olarak kabul edilmeyen özelliklerini bilmek önemlidir. Bunu yaparak, onların hatalarını kabul edersiniz ve onları açık ellerle karşılarsınız.

10. Eşinizin geleceği nasıl gördüğünü öğrenin

Her iki taraf da gelecek için aynı şeyleri istemeli, hatta farklı olsalar bile, birlikte sonsuzluk vaat etmeden önce bunları sıralamalı ve ödün vermelidir. Her birinizin, düşüncelerinizi ve özlemlerinizi birbirleriyle nasıl yaşamak ve paylaşmak istediğini tartışın.

Çocuklar hakkında konuş

İkinizin de çocuk sahibi olmaya hazır olduğunu ve ne kadar çocuk istediğinizi tartışın. Birbirimizin fikrini kabul edin ve onlara saygı gösterin.

Ayrıca, çocuğunuzu nasıl yetiştireceğiniz ve önemli hususların ne olacağı hakkında konuşmaya çalışın. 

Kariyer planlarını tartışın

Kariyerin senin için ne kadar önemli? Karısı evlendikten sonra devam etmek istiyor mu? İlgili kariyerlerinizin evli yaşamınıza müdahale etmemesi gerektiğini ve her zaman birbiriniz için de zaman ayırabilmeniz gerektiğini unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Bir Çiftin Evlenmeden Önce Sahip Olması Gerekenler – Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Faktörler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı