Aşk / İlişkiler

Evliliğe Hazır Olmanın ABC’si

Eğer gerçekten bir insan olarak olgunlaşacaksanız ve iyi bir ilişki ya da evliliğiniz varsa, kimsenin size okulda öğretmediği bazı şeyleri öğrenmeniz gerekir.

Eğer gerçekten bir insan olarak olgunlaşacaksanız ve iyi bir ilişki ya da evliliğiniz varsa, kimsenin size okulda öğretmediği bazı şeyleri öğrenmeniz gerekir. Birincisi, eşiniz hakkında birçok yanlış varsayım yaptığınız ve onlara inanmayı bırakmayı öğrenmezseniz ilişkinizi mahvedeceklerdir. İkincisi, bir bütçe yaratmanız ve para hakkında başka konuşmalar yapmanız gerektiği. Üçüncüsü, Hollywood tipi bir patlama ya da ebeveynlerinizin eskiden beri kullandığı bir argüman yerine, iletişim kurmayı ve medeni çatışmaları öğrenmeyi öğrenmeniz gerekir.

A Varsayımlar içindir

Sürece Ortağınızı tanıyorum yıllardır (10 veya daha fazla) için, muhtemelen onlar, düşünme duygu ya yaptığını biliyorum kabul edemeyiz. Onlara sadece sorabilirsiniz. Onları 10 yıldır tanıyor olsanız bile, onlar hakkında ancak o zaman olgunlaşmamış veya büyümüş değillerse, herhangi bir şey varsayabilirsin. Bu yüzden kesinlikle onlarla tanıştığınız gün, her şekilde aynı. Çok düşük olasılıkla ha?

Eğer ‘yanlış varsayımın’ eylemde olduğunu görmek için, 1950’lerin sonlarından itibaren “Sevilen Lucy’yi” klasik komedinin tekrarlarına bakın. Eğer bilmek istiyorsanız eşiniz ile iddia niçin , sadece hatta eşiniz ne söylediğini anlamadan yapmak varsayımlara bakmak. Bir şey söylemeyi bile bitirmeden kaç kere böldün çünkü ne dediklerini bildiğini sanıyorsun? Bir zihin okuyucusu olmadığınız sürece (ve DEĞİLSİNİZ), varsayımlarda bulunmayı bırakın ve daha fazla bilgi edinmek için yargılayıcı olmayan, açık uçlu sorular sormaya başlayın.

B Bütçe içindir

Hayatınızın en korkutucu anı (veya müvekkilimin hayatlarından herhangi biri) oturduğunuz ve bir bütçe belirlediğiniz andır . Daha da korkutucu, 15 yıl sonra gelen çift, birbirlerinin faturalara ne harcadığını bilmiyorlardı ve kitaplarını birbirlerine açmak zorunda kaldılar. (Aslında, bu onlar için tamamen iyi bir hareket oldu, ancak bu başka bir hikaye.) Ne zamandır, ne kadar, ne kadar para kazanıyorsun, ne yaptığını ve ne yaptığını bilmemek, harcama?

Gerçek şu ki, para ve seks, bir ilişkideki en büyük sorunlardan ikisidir. Bu nedenle eşinizle veya eşinizle tartışmayı bırakmak istiyorsanız, nasıl para kazandığınız ve nasıl para harcadığınız konusunda açık olmaya başlayın. Ödeme taslaklarınız ve faturalarınızla birlikte oturun ya da daha kolay, her ikisi de bilgisayar tarayıcılarınızı banka hesaplarınıza açın ve birlikte ne harcayacağınıza bakın. Kredi kartlarınızı ekleyin. Harcınızı kontrol eden başka bir kişinin korkusunu atlattıktan sonra, endişe kaybı ve samimi iletişim hissi anlamındaki ödülün, birkaç dakika anına değeceğini garanti ediyorum.

C İletişim içindir

Genel olarak, en büyük sorun, insanların gerçekte ne anlama geldiklerini söylememesidir. Yarısını, en az riskli yarısını söylüyorlar. Bu nedenle, eşinizle zor bir şey hakkında konuşma riskini alacaksanız, HER ŞEYİ söyleyin, kolay olanı değil. Aklınızı da okuyabileceklerini sanmayın (bkz. Yukarıda 1.), bu nedenle şifreli, kısaltılmış, ‘güvenli’ ifadelerle konuşmayın. Doğrudan ve dürüst olun, ama daima nazik olmanın yanında olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu