Aşk / İlişkiler

Boşanmada Kendimi Nasıl Korurum? Yararlı Bir Rehber

Kimse boşanmayı beklemeyen bir evliliği istemez. Boşanma, stresli bir durumdur.

Kimse boşanmayı beklemeyen bir evliliği istemez. Boşanma, stresli bir durumdur. İnsanlara korku aşılar ve onların bilgisiz ve başka türlü karaktersiz şeyler yapmalarını sağlayabilir. Boşanma çanlarını çaldıran sizseniz, kendinizi hazırlamak ve korumak için daha fazla zamanınız olabilir.

Öte yandan, eşiniz boşanma belgeleri ile size hizmet verdiyse, yakalanabilirsiniz. Her iki durumda da kendinize “Boşanmada kendimi nasıl koruyabilirim” diye sormalısınız.

Boşanmak isteyen siz ya da kocanız olup olmadığına bakılmaksızın, “Boşanırken kendimi nasıl koruyabilirim?” Bulmacasına ilişkin yapabileceğiniz bazı şeyler var.

Lincoln bir keresinde, “Bir ağacı kesmek için beş dakikam olsaydı, ilk üçünü balsamı keskinleştirmek için harcardım” dedi. Eğer bu metaforu boşanma durumuna uygularsanız, bu sizin yaklaşımınızı nasıl etkilerdi? ? Kendinizi nasıl koruyacağınıza dair ipuçlarını duymak ve “Boşanmada kendimi nasıl koruyabilirim?” Sorusunu cevaplamak için okumaya devam edin?

Herhangi bir ani kararı verme

Boşanma, kırılganlık, eziyet, üzüntü ya da düşünme sürecinizi etkileyebilecek korku duygularını ezici hissetme zamanıdır.

Boşanma sırasında yapabilecekleriniz, sakin ve içerikli bir durumda verdiğiniz tepkilerden önemli ölçüde farklı olabilir.

Bu nedenle, yaşamınızda önemli bir değişiklik yapmadan önce, farklı bir ülkeye taşınmak ya da işi değiştirmek gibi duyguları işlemesi için kendinize zaman verin. Şu an sahip olduğunuz bilgilerle en iyi kararı vermenize yardımcı olmak için arkadaşlarınıza hızlı kararlar vermeniz gerektiğini varsayalım.

Mükemmel bir karar yok, şu anda sahip olduğunuz bilgilere dayanarak yeterince iyi bir karar var.

Sonra herkes zeki olabilir, ama önceden zeki olabilir. Sondaj tahtanız olarak hareket etmek ve sizin ve çocuklarınız için en iyi kararı vermenize yardımcı olmak için güvendiğiniz önemli diğerlerine güvenin.

Eş-ebeveynlik planı oluştururken dikkatli olun

“Kendimi boşanmada nasıl koruyabilirim?” Sorusu dışında, çocuk velayeti bir diğer önemli husustur.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Biriyle Evlenmeye Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gereken 10 Şey

En önemli düzenlemelerden biri çocuk velayeti etrafında döner. Velayeti eşit olarak paylaşıyor musunuz, ebeveynlerin her birinde kalan ve hangi tatili alan çocukları vs. ne sıklıkta döndüreceksiniz? Bu da kafanızı ve kalbinizi incitebilir. Yaptığınız en etkili kararlardan biri olacağı için her şeyi düşünmek için zaman ayırın.

Bu anlaşma da onları etkileyeceğinden görüşlerini dinlemek için çocuklarınızla konuşun.

Eski eşiniz asla eski bir ebeveyn olamayacağınız için eski sevgilinize kötü zarar vermekten kaçının.

Önce çocuklarınızı düşünün

Önce çocuklarınızı koyun

“Kendimi boşanmada nasıl koruyabilirim?” Yanı sıra, ele almanız gereken ilk sorulardan biri de “Çocuklarımın güvenli olduğundan ve mümkün olan en az duygusal baskı altında olduğundan nasıl emin olabilirim?”.

Elbette çocuk sahibi olmaya karar verirken bekar bir ebeveyn olmayı hayal etmediniz. Ancak, şimdi bu yolculuğa başlamak üzeresiniz ve ebeveynleri boşanmış olsa bile mutlu çocukları yetiştirebileceğinizi bilmelisiniz.

Boşanma onlar için stresli olsa da, daha hızlı geri dönmelerini sağlamak için yapabileceğiniz şeyler var.

Çocuklarınızla konuşun, böylelikle ayrılmanın, eşinizle olan ilişkinizden, yaptıkları ya da yapmadıkları bir şeyden kaynaklanmadıklarını anlayacaklardır .

Sevildiklerini hissetmeleri, duymaları ve onların hatası olmadığını bilmeleri gerekir. Bu süre içinde onlarla konuşma kapasitesine sahip olmadığınızı tespit ederseniz, onlara destek bulmak en iyisidir. Bu başka bir aile üyesi veya hatta bir profesyonel olabilir. Hazır olduğunuzda onlarla konuşmanız için zaman olacak ve kızgınlık yerine affedilme yerinden konuşabilirsiniz.

Bu onları ve kendinizi aynı anda korumanın bir yoludur.

Hesaplara ve şifrelere dikkat edin

Eşinizin e-postanıza, facebook veya banka hesaplarınıza erişimi var mı?

Cevabınız evet ise, şifreleri en azından e-posta adresinize ve sosyal medya hesaplarınıza değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Havalandırmak için başkalarıyla konuştuğunuzda, yazdığınız bazı şeyler tehdit olarak yorumlanabilir ve size karşı kullanılabilir.

Hiçbir zaman zarar vermeyi amaçlamamış ve basitçe öfkeden söz etmemiş olsanız bile, hakim bu konuda ya da bu konuda eski sevgilinizi algılamayabilir. Tehditiniz ne kadar az olursa, eşinizin suçu dikkate alması o kadar az olasıdır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  İlişkinizi Sonlandırmadan Önce Sorulacak 8 Soru

Destek ile kendinizi kuşatın

Bu süre zarfında ne kadar çok bağlantınız olursa o kadar az yara izi kalkar. İyi arkadaşlar aklı başında, pozitif kalmanıza ve bu durumda komik bir şey bulmanıza yardımcı olabilir. Verilen, gülmek gibi hissetmeyebilirsiniz, ancak bunu yaptığınızda orada olacaklar.

Ağlamak veya çığlık atmak gibi hissettiğinizde orada olacaklar. Uzanmak, her duygusal desteğinizi kaybetmediğinizi iyileştirmenize ve fark etmenize yardımcı olacaktır. Ardışık olarak, bu sizin çocuklarınız için şarj olma ve orada bulunma kapasitesine sahip olmanıza ya da en azından bunlara havalandırmanızı önler.

Aks ve benzer deneyimi olan başkalarını dinle

Boşanma tecrübesi olan biri var mı? Onların deneyimleri nasıl? Onları atlayarak onların hatalarından ne öğrenebilirsin? Daha güvenli ve güvende hissetmek için hangi adımları atabileceğinizi anlamak için onlarla konuşun.

Asla beklemeyeceğiniz bazı problemleri kendi başınıza aydınlatabilirler. Sonuçta, şahsen kimseyi tanımıyorsanız, benzer destek sağlayabilecek sosyal medya grupları bulun.

Para biriktirmek

Boşanma sırasında, masraflarınız artacaktır ve finansmanınıza yakından bakmaya başlamanın tam zamanı.

Şu anda harcamalarınızı minimumda sınırlandırmak ve çok büyük miktarda para harcamaktan kaçınmak istiyorsunuz.

Durumunuzu daha iyi değerlendirmek ve ileriye dönük bir plan yapmak için gelirinizi ve giderlerinizi hesaplayın.

Sabit bir finansal durumun devam etmesi durumunda, rahatlayabilir ve biraz para biriktirmek isteyebilirsiniz. Harcamalarınızı finanse edemeyeceğinizi fark ederseniz, finansal zararın nasıl önleneceği konusunda biraz düşünmeniz gerekir. Muhtemelen işte daha fazla saat almak ya da ihtiyacınız olmayan eşyaların bir kısmını satmak, boşanma sırasındaki işleri düzeltmek için fazladan para getirebilir.

Daha mutlu, daha sağlıklı bir evlilik mi yapmak istiyorsunuz?

Evliliğinizin durumuyla ilgili kendinizi bağlantınız kesilmiş veya hayal kırıklığına uğratıyorsanız, ancak ayrılık ve / veya boşanmadan kaçınmak istiyorsanız, evli çiftler için olan blogdefteri.com kursu, evlenmenin en zorlu yönlerinin üstesinden gelmenize yardımcı olmak için mükemmel bir kaynaktır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Sormanız Gereken En İyi Evlilik Öncesi Danışmanlık Soruları

Bir önceki yazımız olan Evlilik Öncesi İpuçları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı