Aşk / İlişkiler

En Yüksek Boşanma Hızına Sahip Ülkeler ve Bunun Arkasındaki Sebepler Nelerdir?

Bu çağda hiç kimse boşanmaların çok yaygın olduğu gerçeğinin farkında değil

Bu çağda hiç kimse boşanmaların çok yaygın olduğu gerçeğinin farkında değil. Ancak, boşanma oranının yüksek olması son birkaç yılda istikrarlı bir şekilde azalmaktadır. Maryland’deki bir üniversiteden bir profesör tarafından yapılan bir araştırma , boşanma oranının sadece ABD’de% 18 oranında düştüğünü gösteriyor.

Bununla birlikte, düşüş istikrarlı olabilir, ancak yine de yavaştır ve boşanma bugün evliliklerde, bir nedenden ötürü oldukça yaygındır. ABD’deki boşanma oranlarının ne olduğunu merak ederken, nüfus değişimlerine ve boşanma sebeplerine de bakılmalıdır. İki faktörden herhangi birinde meydana gelen değişiklik, ABD’deki boşanma oranlarını da etkileyecektir.

Bu nasıl çalışıyor?

Bir yılda aynı sayıda boşanmaya sahip iki devleti ele alalım. Birinin diğerinden daha büyük bir nüfusu var. Nüfustaki fark, daha nüfuslu devletin diğerinden daha düşük boşanma oranına sahip olmasını sağlayacaktır. Ancak zamanla iki devletin nüfusu eşit hale gelirse, bir yıldaki boşanma sayısı değişmemiş olsa bile boşanma oranı da eşitlenir.

Öte yandan, eğer bir devlet düşük yaşam standardı ve ekonomisine bağlı olarak daha yüksek boşanma oranına sahipse ve devlet yıllarca gelişirse, boşanma oranı düşecektir. Bununla birlikte, bu değişiklik, boşanma sayısındaki değişmeden kaynaklanacaktır.

Bu durum devlet haritalarına göre boşanma oranının nasıl değişebileceğini göstermektedir.

Boşanma oranlarının en yüksek olduğu ülkeler

Boşanma oranı yukarıda belirtilen faktörlerden dolayı sürekli bir değişime tabidir, ancak en yüksek boşanma oranlarına sahip olanların aynı ya da daha az kaldığı belirtilmektedir. Yerleri değiştirebilir veya birini yukarı veya aşağı hareket ettirebilirler. Ancak en boşanmış devletlerden bahsederken, bu devletlerden bahsedilmesi zorunludur.

Boşanma oranlarının en yüksek olduğu devletler listesinde, 1000 kişi başına 3,7 boşanma oranıyla Arkansas var Bir araştırmaya göre, Arkansaş’taki tüm evliliklerin yaklaşık% 19’u boşanmayla sonuçlanıyor. Ancak, bu gerçekten son olmayabilir. Bir çiftin boşandığı, sadece tekrar bir araya gelip tekrar yaşayabilecekleri bildirildi. Bu, şu boşanmaların kaçının gerçekten bir çift için son nokta olduğu sorusunu gündeme getiriyor.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  İlişkinizi Sonlandırmadan Önce Sorulacak 8 Soru

En Yüksek Boşanma Oranlarına Sahip Devletler listesinde Arkansas’ın gerisinde kaldıktan sonra Nevada, Wyoming ve Idaho’ya sahibiz. Bu devletlerin boşanma oranları Arkansas’tan biraz daha düşük olabilir, ancak bu yalnızca bir fark ile.

Bu oranların zaman içinde değiştiğini ve bir noktada en boşanmış durum olarak değerlendirilebileceğini anlamak da önemlidir. Örneğin Nevada’nın bir noktada 1000 kişi başına 4.5 boşandığı bildirildi.

Neden bazı eyaletlerde diğerlerinden daha yüksek boşanma oranları var?

Boşanma oranının en yüksek olduğu devletleri değerlendirirken, neden bazı devletlerin diğerlerine göre daha yüksek boşanma oranına sahip olduklarının nedenini değerlendirmek de önemlidir. En yüksek boşanma oranlarına sahip eyaletlerde boşanma sebeplerinin en önemlileri yukarıda belirtilmiştir.

Bir evliliğin başarısızlığını veya başarısını tahmin etmenin anahtarı, çatışmaları nasıl ele aldıklarını değerlendirmektir.

Bir dövüşte olumsuz duyguları gösteren bir çiftin sürmesi muhtemel değildir.

Nevada, sahip olduğu kültür nedeniyle en yüksek Boşanma Oranlarına sahip Devletler listesinde çok yüksek. Nevada, herkesin kaygısız olma özelliğini taşıdığı Las Vegas yaşam tarzıyla tanınır. Bu tür bir yaşam tarzı, çoğu zaman uzun vadeli başarıya verilen küçük düşüncelerle dürtüsel olarak evlenen insanları içerir. Bu ülkeler, boşanma oranlarının en yüksek olduğu ülkeler arasında sayılmaktadır, çünkü boşanma evlenmek kadar hafiftir.

Ne yapılabilir?

Gerçekten evlenmeden önce biraz daha fazla düşünce verilirse ve bir evlilikteki çatışmalarla uğraşırken, bir dizi sorun çözülebilir ve boşanmalar önlenebilir. Sadece biraz daha dikkate almak gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Boşanmada Kendimi Nasıl Korurum? Yararlı Bir Rehber başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı